Karadeniz Pet

Kafesde Eksik var mı?

safak0

Meraklı Üye
İnternetten sipariş verdiğim kafes bugün geldi eksik bir şey varmı diye açmışdım konuyu ama sanırım ne almalıyım desem daha doğru olucak kafes hiç bir şey yok çünkü bi zil var onuda takmadım birazdan takıcam bide gaga taşımız var ekstra başka bir şey yok neler almalıyım başka? Salıncagıda yarın alıcam

VEBqbR.jpg

3AgyPp.jpg

qEy7J3.jpg

MkRqa6.jpg

QQybpA.jpg
by9NLY.jpg

Tüneğinde yamuk olduğunu fotoğrafda farkettim düzelttim :)

Sürekli yeni konu açmiyim bir şey daha sormak istiyorum

9GbkD9.jpg

Bu krakeride kafese astım ama bunun bir zararı var mıdır çıkartim mi? Dal darı alacakdım bulamadım mecbur internetten sipariş vericem onuda dal darı olmayınca bunu aldım bunun hakkında yorumlarınız nedir?

Kalamar Kemiği,

Grit Anasonlu Kum

Mineral Blok

ben bunu kullanıyorum siparişlerin arasına arada 3-5 paket sıkıştırıyorum

http://www.hepsiburada.com/eurogold-kizil-dal-dari-5-li-p-PTM451-3026?magaza=Hepsiburada

ballı kraker kullanmam tavsiyede etmem sattıkları üründe bal varsa balın kilosu ne kadar ekrem incel bal adamın balları bile içindeki kullandıkları maddeden iyidir en azından mısır şurubu satıyordu adam bir değil 3 değil 5 değil 7 kilo bal 100 tl :)

Pazartesi o dediklerinizide alıcam teşekkür ederim kalamar aklımdaydıda diğerlerini unutmusballı krakeride çıkarım o zaman :)

Pazartesi o dediklerinizide alıcam teşekkür ederim kalamar aklımdaydıda diğerlerini unutmusballı krakeride çıkarım o zaman :)

kuşlar uzak duruyor cere renklerini göremedim, çift kuşlar zaten aslında kuşlar bizim verdiğimiz darı tohumları vs. yemleri doğada yemezler, anadan babadan böyle görüp yiyorlar yabani çimlenmiş tohumlar yerler ben bunu 15 günde bir yapıyorum
http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22
şuan için gerekli değil ama kızgınlaştırmada kondisyon mamalarından daha iyidir,ilerki zamanlarda aklınızda bulunsun kullanım şekli linkte yazıyor.

birde unuttuğum bir nokta var suyu normal su kullanıyorsunuz,

Bu kuşlar çoğu zaman vitamin eksliği sorunları yaşar,bunlar için Ben şahsen uygun maliyetli biyoteknik ürünü Avisol B Avisol A gün aşırı kullanıyorum bunuda tavsiye ederim ücret problem değilse SERA marka ürünlerin vitamin plus ürünlerini avisoldan daha fazla tavsiye ederim avisol 10 tl SERA ürünleri 30-40 tldir bu vitaminler gelişimini tamamlamasında tüy yapısının kuvvetlenmesinde irileşmesinde vs. bir çok faydası vardır örneğin D vitamini genel olarak sadece güneşten alınır ama kuşu alıp güneşe koymanız zor olur cam önüne koysanız cam güneşi süzer kısacası gereklidir buda. Vitaminleri hergün kullanmayın 1gün vitamin 1 gün normal su 1gün vitamin 1gün su 1gün elma sirkesi 2-3 damla 1 gün bu şekilde daha faydalı olur

Keyifli Hobiler.

Bende çok iyi bi marka olmayan vitamin var o zaman onu bulamişdim sularına haftada bir gün koyuyordum. Önceden avi vit kullanıyordum sultan papağına avi sol alsam daha uygun olucak en azında şu sıralar Avisol B ve Avisol A yı yarın kapalıdır ama pazartesi günü onlarıda alim bir gün B yi bir boş geçip bir gün A vitaminini kullanmalıyım ?

Bende çok iyi bi marka olmayan vitamin var o zaman onu bulamişdim sularına haftada bir gün koyuyordum. Önceden avi vit kullanıyordum sultan papağına avi sol alsam daha uygun olucak en azında şu sıralar Avisol B ve Avisol A yı yarın kapalıdır ama pazartesi günü onlarıda alim bir gün B yi bir boş geçip bir gün A vitaminini kullanmalıyım ?

aynen öyle Avisol A; A,C,D gibi vitaminleri içeriyor A+ gibi düşünün, B vitamin komplexi zaten b6 12 vs. içeriyor.

haftada 1 de vitaminin birini es geçip Elma sirkesi yarım suluğa 2 damla şeklinde vermeniz uygun olur.Temeli suyu hergün değiştirmektir, 1gün den fazla duran vitaminli su yarardan çok zarar verir.

Tamamdır hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim çok faydalı oldu :)

Kalamar kemiğini alıp taktım içinden takmak içn malzeme çıkmayınca sıkı bi şekilde tek kat ip takıp oyle durdurdum tunekdende destek alarak yerıdnen oynicagını sanmıyorum yarın gozlemlerim yinede Avisol A Avisol B vitaminlerinide aldım yarından itibaren vermeye başlıcam onlarıda mineral blok kaldı bide akıllı yemlik almayı düşünüyorum Şimdi benım kuşlar 2.5 3 aylık onların gelişimi için kaliteli bi yem markası varsa onuda almak istiyorum önerileriniz var mı?

Kalamar kemiğini alıp taktım içinden takmak içn malzeme çıkmayınca sıkı bi şekilde tek kat ip takıp oyle durdurdum tunekdende destek alarak yerıdnen oynicagını sanmıyorum yarın gozlemlerim yinede Avisol A Avisol B vitaminlerinide aldım yarından itibaren vermeye başlıcam onlarıda mineral blok kaldı bide akıllı yemlik almayı düşünüyorum Şimdi benım kuşlar 2.5 3 aylık onların gelişimi için kaliteli bi yem markası varsa onuda almak istiyorum önerileriniz var mı?

Ben şuanda Versele Laga yem kullanıyorum ayrıca Vitakraft yemde varda 2sini karıştırıyorum,

http://www.hepsiburada.com/versele-laga-muhabbet-kusu-yemi-500-gr-p-PTAN600421617

ayrıca birde mama önereyim bu mamadan iyidir.

https://www.juenpetmarket.com/verse...0-gr-u-16961?gclid=CI70uLfAsM8CFRBmGwodXVoGaA

Vitakraft türk yapımına dönmüş almanyadan ithal gelmiyor

Versele Laga geriyor kalıyor onunda içinden çekirdek çıkıyor bildiğiniz ayçekirdeği daha ufak halleri gibi. birde yalancı safran gibi birşeyi hayvanlar yemiyor ama kalite olarak şuanda versele laga yem tek gibi harici bir bilgi varsa bende öğrenmek isterim benimde şuan 2si içinde kafam yatmıyor gibi ama başka bir bilgisi olan varsa bilgilenmeyede hazırız. sıradan bir petshop veya kuşçuya gittiniz mi dedikleri kelime şu ya yem yemdir abi hepsi aynı

Geri