petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ele alıştırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Co'co tarafından 6 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Co'co

Co'co New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,kuşum kafeste elime geliyor fakat sırf dışarı çıkmak için elime geliyor ayrıca dışarıda benim elimi yaklaştığını görünce kaçıyor ne yapmalıyım?

2. FerhatQ

FerhatQ Member

Beğenileri:
    14
    [KENDİ UYGULADIĞIM YÖNTEMDİR VE İŞE YARAMIŞTIR]

Öncelikle dışarda elinizden kaçınca yakalayıp, ona elinizdeyken orta seste ''Şşşş'' Diye kızın ve sakince kafesine bırakın.Kuş kendi kendine nerede hata yaptımda beni hemen kafesime geri soktu diye düşünsün.(kuş bu nasıl düşünecek demeyin onlarda canlı düşünebilirler :D ) Ve 24 saat boyunca elinizi kafese olabildiğince sokup,elinizi içinde bekletin.Atıyorum elinizi günde 20 kere kafese soktuysanız 10 kere hiç kuşa dokunmadan kafesin içinde bir müddet bekleyin ve 10 kerede işaret parmağınıza alıp işaret parmağınızda bekletin.24 saatlik süren ele alıştırma eğitiminin ardından yeniden kuşu salın.Elbet gelişme olacaktır.Bu 1 günde olmayabilir.En fazla 3-4 gününüzü alacaktır merak etmeyin :) Kuşunuzla iyi eğlenceler :)

Gurkan22 ve Co'co bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş