Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

EmreC93

Yeni Üye
Arkadaşlar Normalde Kafes içinde alıyorum yavaş hareket edersem parmağıma geliyor 20 saniye falan duruyor belkide birşey yapmam gerek o parmağımdayken ne yapmam lazım onun bana herzamana parmağıma gelmesi için?

Ne demem lazım?

Parmağıma Kafes dışındaysa gelmiyor. içindeysede çok yavaş hareket etmem lazım

Yardımlarınızı Bekliyorum

Bu alıştırma Sıkıntısını Yaşayanlar Çözüm Arayanlarda Yazsınki Birimiz Birşey Bulursak Burdan Birbirimize Destek veririz çözüm buluruz taktik öğreniriz birbirimizden...

Son düzenleme:
Kafes icinde parmaginizin ustune gelene kadar yavasca isaret parmaginizi ona ona dogru goturun gögüsünü ve yanaklarini kaşıyın kafasini dondürerek size kaşitiyorsa guvenini saglamis plursunuz parmaginiza zorla olsada cikiyorsa parmaginiin ustunde disari cikarin cikmayp kafese atliyorsa sabirla onu parmaginiza cikarin ve tekrar kafesden disari cikarin

Kafesden disari cikinca yapacagi ilk şey sizden kacicak perde vs. Gbi yerlere konacaktir sabirla sesleneeek onu odanin icinda pesinden gidin isaret parmaginizi onu cikmasi icin korkutmadan takip edin

Parmaginiza oda icinde yoruldugunda konacaktir onu omzunuza koyun o omzunuzda birlikte muzik dinleyin hafif sekilde o yine sıkılıp kacicaktir tekrar alip omzunuza koyun ..

Bu sekilde 2 hafta sonra kendisi omunuza konacaktir.

Unutmayin elinizden korkutursaniz bir daha elinize asla gelmez yem yemez kendisini kaşittirmaz size guvense dahi omzunuzda gezse dahi kesinlikle elinize gelmez o yuzden asla elinizle onu korkutmayin .

@EmreC93 kuşu hiç korkuttun mu? veya avuçlayıp eline aldın mı?
Kuşun senden zarar gelmemesi hususunda güvenini kazanman gerekiyor. Ayrıca ilgi ilgi ve ilgi. Eğer korkutmuş isen sana alışması biraz zor olacak ama henüz korkutmadı isen daha kolay olur. Bende ilk kuşumu korkutmuştım elimle yakalamıştım falan güven problemi olmuş kendiliğinden hiç gelmiyordu bana. Henüz 1.5 aylık civarı bir yavru aldım ve 10 gündür bende bana alışması için 7-8 gün yeterli oldu.

Kısacası kuşu ürkütmediysen şunları yapabilirsin ben bu yöntemler ile alıştırdım.
*Öncelikle kuşu 2-3 gün kafesten çıkarma dışarıya alışmadan önce sana alışmalı.
*Bu süre zarfında ona seslenerek konuş birşeyler anlat yada bir kaç kelime birşeyler söyle sık sık yap bunu.
*Bazen görebileceği kafesin bazı noktalarına elini koyarak hareketsizce tut. Elden zarar gelmediğine güvenmesi biraz meşaketli bir iş.
*Daha sonra onu eline biraz yem alarak onu korkutmadan kafesin içerisine elini tut ve gelmesini bekle (eğer yemlikten yem yemeyi baya baya öğrenmiş ise eline gelmeyebilir) bu yöntem genellikle henüz yavru olan kuşlarda etkili bir yöntem. Eğer yem yemeye gelmiyorsa yem olmadan baş parmağını tüneğe koy ve hareketsiz beklet gelmeyecektir büyük ihtimal daha sonra yavaş yavaş ayaklarına doğru tut yine gelmeyecek hatta ısırık atacaktır aldırış etme ve aniden elini çekme onu kaşı sev sevgini belli et :)
*Son olarak kafes içerisinde az çok eline gelmeye alışan kuşunu elinde iken kafes dışarısına çıkararak zaman seninle geçirmesini sağla.

Son düzenleme:
@EmreC93 kuşu hiç korkuttun mu? veya avuçlayıp eline aldın mı?
Kuşun senden zarar gelmemesi hususunda güvenini kazanman gerekiyor. Ayrıca ilgi ilgi ve ilgi. Eğer korkutmuş isen sana alışması biraz zor olacak ama henüz korkutmadı isen daha kolay olur. Bende ilk kuşumu korkutmuştım elimle yakalamıştım falan güven problemi olmuş kendiliğinden hiç gelmiyordu bana. Henüz 1.5 aylık civarı bir yavru aldım ve 10 gündür bende bana alışması için 7-8 gün yeterli oldu.

Kısacası kuşu ürkütmediysen şunları yapabilirsin ben bu yöntemler ile alıştırdım.
*Öncelikle kuşu 2-3 gün kafesten çıkarma dışarıya alışmadan önce sana alışmalı.
*Bu süre zarfında ona seslenerek konuş birşeyler anlat yada bir kaç kelime birşeyler söyle sık sık yap bunu.
*Bazen görebileceği kafesin bazı noktalarına elini koyarak hareketsizce tut. Elden zarar gelmediğine güvenmesi biraz meşaketli bir iş.
*Daha sonra onu eline biraz yem alarak onu korkutmadan kafesin içerisine elini tut ve gelmesini bekle (eğer yemlikten yem yemeyi baya baya öğrenmiş ise eline gelmeyebilir) bu yöntem genellikle henüz yavru olan kuşlarda etkili bir yöntem. Eğer yem yemeye gelmiyorsa yem olmadan baş parmağını tüneğe koy ve hareketsiz beklet gelmeyecektir büyük ihtimal daha sonra yavaş yavaş ayaklarına doğru tut yine gelmeyecek hatta ısırık atacaktır aldırış etme ve aniden elini çekme onu kaşı sev sevgini belli et :)
*Son olarak kafes içerisinde az çok eline gelmeye alışan kuşunu elinde iken kafes dışarısına çıkararak zaman seninle geçirmesini sağla.

Hocam severken korkuyor yana duruyor ustunede fazla gitmek istemiyorum... Banyo yaptiracagim kasintisi gecsin hemen alistiracagim elime ama bir sorum olacak?

Suyu koydugumda gordugunde gelirmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:24 -->-> Daha önceki mesaj 11:04 --

@muhabbetciavukat [MENTION=18083]serdar_gs[/MENTION]

Daha yeni avcumdan yemek yiyordu kafes dışındaydık yedi.Simdi yine gelmiyor...

Hocam severken korkuyor yana duruyor ustunede fazla gitmek istemiyorum... Banyo yaptiracagim kasintisi gecsin hemen alistiracagim elime ama bir sorum olacak?

Suyu koydugumda gordugunde gelirmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:24 -->-> Daha önceki mesaj 11:04 --

@muhabbetciavukat @serdar_gs

Daha yeni avcumdan yemek yiyordu kafes dışındaydık yedi.Simdi yine gelmiyor...
Emre o kadar kolay değil yemi koyayım hemen gelsin suyu koyayım hemen gelsin hayvan sana güven kazanmadan olmaz bunlar. Suyu koyduğunda büyük ihtimal gelmeyecek çekinecektir. Şu an benim yavrum ele alıştı mesela ama yumurta veya salatalık vermeye çalışıyorum yemiyorum zamanla alışacak. Bi resmini koysana ne kadarlık kuş yavru mu?

Emre o kadar kolay değil yemi koyayım hemen gelsin suyu koyayım hemen gelsin hayvan sana güven kazanmadan olmaz bunlar. Suyu koyduğunda büyük ihtimal gelmeyecek çekinecektir. Şu an benim yavrum ele alıştı mesela ama yumurta veya salatalık vermeye çalışıyorum yemiyorum zamanla alışacak. Bi resmini koysana ne kadarlık kuş yavru mu?

Hocam Bugün pire için sprey sıkmamız gerekti bu yüzden elimize almak zorunda kaldık sıktık halettik şuanda rahat.İnşallah Güveni Sarsılmamıştır Bunlarda Resmi

Kuş Resim2 (1) - Hızlı Resim

Kuş Resim2 (2) - Hızlı Resim

Tamam... Sizinkinin Fotoğrafı Varsa Yollayın Merak Ettim :)
Biz güven sorununu atlattık odada benden başka yere gitmez söyle bir hafta sonra falan konuşturma çalışmalarına başlarım herhalde :)
6922d61dfbd29c0e2568d74a6bd43637.jpg
777f0082868cfce2b1c9215d5b2cab8e.jpg
bf5dd106dde0df86329b0906ffef1b85.jpg
0fb74f4088055aa4b5ae1d5b086ca636.jpg
54c3664d0d5a259aaceb36d7af96ed1e.jpg
1e5d55aae3fb9a7c7708303ae76e42c3.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Biz güven sorununu atlattık odada benden başka yere gitmez söyle bir hafta sonra falan konuşturma çalışmalarına başlarım herhalde :)

Maşallah...

Benim Kuşuda Maşallah.Şimdi Bi elimi koydum tepe taklı açıp elimin üstüne konuyordu 15 kere yaptı Nazar Değmesin :D Bizde yavaş yavaş atlatıyoruz Şükür...

Teşekkürler Fotoğraf Attığınız için...

Maşallah...

Benim Kuşuda Maşallah.Şimdi Bi elimi koydum tepe taklı açıp elimin üstüne konuyordu 15 kere yaptı Nazar Değmesin :D Bizde yavaş yavaş atlatıyoruz Şükür...

Teşekkürler Fotoğraf Attığınız için...
Rica ederim dilediğiniz gibi olur inş :)

Kafese elimi soktuğumda tepe taklı açıp elime konuyor devam ediyor yine bıraktım dolabın üstünde :D

Kafese elimi soktuğumda tepe taklı açıp elime konuyor devam ediyor yine bıraktım dolabın üstünde :D
Maşallah nazar değmesin :) sizin dışınızda başka yerlere fazla gitmesin ilk zamanlar ama

Maşallah nazar değmesin :) sizin dışınızda başka yerlere fazla gitmesin ilk zamanlar ama

Hocam kafes içinde tereddüt etmeden geliyor maşALLAH ama kafes dışında gelmiyor :) yardımların için çok teşekkür ederim hocam

Son düzenleme:
Hocam kafes içinde tereddüt etmeden geliyor maşALLAH ama kafes dışında gelmiyor :) yardımların için çok teşekkür ederim hocam
Kafes dışında sizin olmadığınız kısımlarda fazla zaman geçirmemeli ilk zamanlarda. Kafesten salmadan önce kafes içerisinde iken size tamamen alışmalı ben bu şekilde yaptım şimdi kafesi açtığım zaman kendisi uçarak bana geliyor kendini kaşıtıyor falan harika bir duygu :)

Kafes dışında sizin olmadığınız kısımlarda fazla zaman geçirmemeli ilk zamanlarda. Kafesten salmadan önce kafes içerisinde iken size tamamen alışmalı ben bu şekilde yaptım şimdi kafesi açtığım zaman kendisi uçarak bana geliyor kendini kaşıtıyor falan harika bir duygu :)

Yani Hocam Kafes Dışına Çıkartmadan İce alışsın diyorsunuz peki :)

Güzel olmazmı hocam iyi bir his size güvenmesi sizinle arkadaşlık yapması :) Bizimki Sizinkine Çok Benziyor :)

Son düzenleme:
Yani Hocam Kafes Dışına Çıkartmadan İce alışsın diyorsunuz peki :)

Güzel olmazmı hocam iyi bir his size güvenmesi sizinle arkadaşlık yapması :) Bizimki Sizinkine Çok Benziyor :)
Daha çok sizinle zaman geçirsin ki sizin dışınızda fazla başka ortama alışmasın tam güven kazanımı olduktan sonra zaten serbest şekilde bırakırsınız. Size alıştığı zaman saldığınızda ilk size gelecektir. Yinede ben aranızdaki bağı bilemediğim için doğru kararları vermek size kalmış :)

Hocam belli zamanlar dışarı çıktığımda abim kafesten dışarı çıkarıyor.Kuş Gelmiyor Kafes Dışı 2-3 gün dışarı çıkarmayacağım elime ice alışsın...

Bu arada hocam Elimdeyken Dışarı Çıkaramıyorum Direk Tüneğe geri gidiyor?

Bi kaç sefer denedim parmağıma geldiğinde kafes kapısından dışarı doğru çıkarırken geri tüneğe konuyor...

Bu arada Hocam sizce 3 aylık olduğundan olabilirmi? küçük olduğundan korkuyor olabilir mi ? 4-5 aylıkken mi tam güveni geliyor?

Hocam belli zamanlar dışarı çıktığımda abim kafesten dışarı çıkarıyor.Kuş Gelmiyor Kafes Dışı 2-3 gün dışarı çıkarmayacağım elime ice alışsın...

Bu arada hocam Elimdeyken Dışarı Çıkaramıyorum Direk Tüneğe geri gidiyor?

Bi kaç sefer denedim parmağıma geldiğinde kafes kapısından dışarı doğru çıkarırken geri tüneğe konuyor...

Bu arada Hocam sizce 3 aylık olduğundan olabilirmi? küçük olduğundan korkuyor olabilir mi ? 4-5 aylıkken mi tam güveni geliyor?
Kuş ne kadar erişkinleşirse alıştırmak o kadar zor oluyor yani yavru iken daha kolay alışıyor güvenini henüz yavru iken daha çabuk kazanırsınız 4-5 aylık bir kuşun alışması 1-2 aylık kuştan daha zor olur :) Elinizden kafese geri kaçması korkudan dolayı size alıştığı zaman zaten kafesi açtığınız uçarak ilk size gelecek.

Kuş ne kadar erişkinleşirse alıştırmak o kadar zor oluyor yani yavru iken daha kolay alışıyor güvenini henüz yavru iken daha çabuk kazanırsınız 4-5 aylık bir kuşun alışması 1-2 aylık kuştan daha zor olur :) Elinizden kafese geri kaçması korkudan dolayı size alıştığı zaman zaten kafesi açtığınız uçarak ilk size gelecek.

Hocam Kafes dışındayken acıktı gelmiyor inat...
nasıl alıştırcam kafes içindeyken geliyor sıkıntı yok daha ne problemi var anlamadım yardım edin...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 14:03 --

Hocam Sizce Kafes Oyuncak Olarak Uygun mu ?

Img 20160421 182917 - Hızlı Resim yeni aldım sarı zili

Son düzenleme:
Geri