petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ele Alistirmak icin en hizli yontem

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve hure44 tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. hure44

hure44 Guest

Arkadaslar biraz once bir yontem kesfettim ve mavis elime geldi (cok mutluyum) ilk olarak elimize biraz yem aliyoruz ancak az olmasin yoksa ise yaramayabilir.Kuşun tunekte olmasi lazim tunekteyken korkutmadan elimizi kafese sokup yanina yavasca yaklasiyoruz yemi azina dogru goturuyoruz (ilk basta yemiyebilir beklerseniz yemeye baslar) sonra yemi yemeye basliyor biraz bekleyip elimizi tunegin diger kismina goturyoruz (cok uzakastirmayin)
    Oda geliyor yanimiza ve elimizden yem yemeye devam ediyor sonra elimizi tunekten biraz uzaklastirip bekliyoruz (cok degil biraz) sonra sonra kus yakin bir mesafedeyse eliniz kus elinize atliyor ve elinizi tunek gibi kullanarak yem yiyor bu kadar mavis de 2 kere denedim ve 2 si de basarili oldu ve mavis elimden korkmamaya basladi.Umarim dogru duzgun anlatabilmisimdir.Kolay Gele

2. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    evet ben bütün kuşlarımı böyle alıştırmıştım.

3. armand0

armand0 Guest

Genelde zaten bu yöntem kullanılır :) Elinize alışmasına sevindim bu şekilde ilgilenmeye devam ederseniz alışması daha hızlı gerçekleşir

Sayfayı Paylaş