petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Elimi ısırıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alper Ünaldı tarafından 6 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Alper Ünaldı

5 gün önce 2 aylik muhabbet kuşu aldim.geldiğinden beri kendini sevdiriyor kafese elimi sokunca ısırmıyor.ama parmagima cikmiyor.arada bi cikiyo oda diğer tunege atliyor hemen.avcuma alip Seveyim dedim aldim elini isirmaya başladı avuca alditmiyor parmağa cikmiyor ama kendine dokunmaya izin veriyor yardim eder misiniz

2. t.ert08

t.ert08 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşu avuçlamaya calısırsanız korkar ve size olan güveni sıfırlanır parmagınızada gelmez.Kesinlikle kusunuzu avuçlamaya çalışmayın!

3. Alper Ünaldı

Sorumun cevabi tam olarak o degildi ama ? Yinede teşekkürler

#3 Alper Ünaldı, 6 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Temmuz 2014
  4. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz daha 5 günlükmüş. 2 aylık olduğu için çok hareketli değildir. Isırması can acıtıcı olanlar genellikle dişiler diye biliyorum. Avuca almak yerine sürekli parmağınızı tünek yapın ve önce bir elinizin işaret parmağına sonra diğer elinizin işaret parmağına çıkmasını sağlayın. Kibar ve nazik hareketlerle yapınız. Forumda bir beyefendi kuşunu bu sayede çok başarılı olarak 2 ay içinde evcilleştirmiş. Biraz sabır gerisi özveri diye düşünüyorum.

5. Alper Ünaldı

Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş