Karadeniz Pet

Elma sirkesi ve kırmızı dışkı

Kotan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

5.5 yaşında bir muhabbet kuşum var. Kanarya, muhabbet kuşu ve saka besleyen kuşçu bir arkadaşımın tavsiyesi ile, birkaç aydır elma sirkesi veriyorum kuşuma. Haftada 1 gün, suluğuna 2-3 damla damlatıyorum. Ben şehir dışında okuyorum. Annem elma sirkesi verdikten sonra kuşun kan gibi kaka yaptığını söyledi. Ancak kuşta herhangi bir halsizlik, durgunluk veya buna benzer herhangi bir şey olmadı. Buna rağmen elma sirkesi vermeyi kestik. Annem bana direk kan olduğunu söyledi, fakat ben elma sirkesinin dışarıya attığı mikroorganizmalar olduğunu düşündüm. Bu olay üzerinden haftalar geçmiş, benim daha yeni haberim oluyor. Okulu bırakıp gelirim diye söylememiş annem. Konu hakkında bilgili olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:43 --

Up!

İyide Sirkede Asit Var Ne Bileyim Sindirim Sistemine Zarar Vermezmi Neden Öyle Bİr Öneride Bulunmuş Peki?

İyide Sirkede Asit Var Ne Bileyim Sindirim Sistemine Zarar Vermezmi Neden Öyle Bİr Öneride Bulunmuş Peki?

Hayır, güvercin besleyenler bile öneriyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:29 -->-> Daha önceki mesaj 16:29 --

Haftada 1, 2-3 damla elma sirkesi ekleyebilirsiniz içme suyuna. 1 gün sonra taze su vermek gerek.

Dediğiniz gibi yapıyorduk. Neden böyle olmuş olabilir?

5 ml elma sirkesini 1 litre suda cozeltip haftada iki gun kuslarima veriyorum.Ondan sonra ki gunler saf su veriyorum.

5 ml elma sirkesini 1 litre suda cozeltip haftada iki gun kuslarima veriyorum.Ondan sonra ki gunler saf su veriyorum.

saf su derken içme suyu veriyorum ben damacanada aldığımdan saf su diye başka bi konudada okumuştum içine bir şeymi atıyosunuz suyun

saf su derken içme suyu veriyorum ben damacanada aldığımdan saf su diye başka bi konudada okumuştum içine bir şeymi atıyosunuz suyun
Saf su olarak sise suyu kullaniyorum,icine birsey katmiyorum. Cesme suyu kullanmiyorum, yasadigim yerde ki cesme suyu cok kirecli oldugu icin.

Burada ki bazi ureticiler, haftada bir gun olmak kaydiyla, suyuna bir damla kekik yagi katarak da veriyorlar.