Karadeniz Pet

En büyük yavruyu anne kıskanıyor

berkebozkurt

Yeni Üye
Merhaba 5 adet yavrusu olan çiftim var en büyüğü 27 günlük olan yavrumun kanat altı tüyleri tamamlandı yavru yuvadan kafasini cikariyor bakmak için annesi gaga atiyo korkutma amacli bu bi sorun teşkil eder mi yavru gayet saglikli babasi besliyor annesi beslemiyor yem yemesi icin heralde. O yavruyu ayirsam nasil olur sizce kafasında 1 tüy eksik gibi hafiften kafasında tüyü azalmis gibi duruyo bu yüzden ayirmayi dusunuyorum aspur ve yem koyup farkli kafeste bakayim mi ?

Simdi baktım yavrulara yuvaliga kapatip bakmak istedim iceri girip yavrulara vuramaya calisti yavrulardan ses grldi acil yardim edin napmaliyim sizce riske atmak istemiyorum disi erkekle tekrar ciftlesti yavrulari atmak mi istiyor acaba

En buyuk yavrudaki azcik tüy eksikliģi disinda bisey farketmedim ama yavrularda

En buyuk yavrudaki azcik tüy eksikliģi disinda bisey farketmedim ama yavrularda
anne vuruyorsa ufakda olsa bu sıddet buyuyebılır bence tehlıkeye atmayın anneyı ayırın baska kafese yavrulara baba bakar yem kırmasınıda ogretır yavruların hepsı yeme dusunce tekrar bırlestırırsınız cıftlerı hem buarada anne bıraz dınlenmıs olur vıtamın mama takvıyesıde yapın anne babaya

Yavruların 20 günlükten büyük olanları kafes tabanına koyun. Beslerler merak etmeyin.

Yavruların 20 günlükten büyük olanları kafes tabanına koyun. Beslerler merak etmeyin.
Sayın hocam yavruların neredeyse hepsi 20 günden büyük dişi yavruları tırtıklamaya başladı yavaştan napacağımı bilmiyorum yavrulara zarar verirse çok kötü olur bi yandanda ayıramıyorum ciftlestiler diye

Yavrularda şuan bi yara belirtisi yok fakat bagirma sesleri geliyor bazen

anne vuruyorsa ufakda olsa bu sıddet buyuyebılır bence tehlıkeye atmayın anneyı ayırın baska kafese yavrulara baba bakar yem kırmasınıda ogretır yavruların hepsı yeme dusunce tekrar bırlestırırsınız cıftlerı hem buarada anne bıraz dınlenmıs olur vıtamın mama takvıyesıde yapın anne babaya
çift tekrar çiftleşti ayırmam bi sorun teşkil eder mi dişi için

Geri