Karadeniz Pet

Ergen kuşuma

Anıl ATIŞ

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
ergen kuşuma eş almayı düşünüyorum kuş alsam yanına benden uzaklaşır mı

benim yavru almakda istemiyorum düşüncelerizi bekliyorum.

eş alırsannız size olan ilgisi biraz azalacak ve eşiyle daha fazla zaman geçirmeyi isteyecektir. kuşunuz erkekse ve aynı yaşlarda dişi alacak olursanız, dişiler dominant olduğu için başlarda biraz kavga çıkabilir. ben her zaman yavru dişi alınması taraftarıyım, yavruyken erkeğe alışınca sorun olmuyor. yine de siz bilirsiniz tabii.

eş alırsannız size olan ilgisi biraz azalacak ve eşiyle daha fazla zaman geçirmeyi isteyecektir. kuşunuz erkekse ve aynı yaşlarda dişi alacak olursanız, dişiler dominant olduğu için başlarda biraz kavga çıkabilir. ben her zaman yavru dişi alınması taraftarıyım, yavruyken erkeğe alışınca sorun olmuyor. yine de siz bilirsiniz tabii.

şuanlık pek düşünmüyorum ozaman

Suanlik düşünmüyor olabilirsiniz ama illaki düşünün hakkımız yok bu minik dostlarımızi yalnız bırakmaya

Yavrulatmak istemiyorsanız yine insana alışkın bir kuş alınabilir yanına diye düşünüyorum. Ben hayvanları yanlız bırakmayı pek sevmiyorum. İnsana alışkın ve yetişkin kuş bulmak biraz zor ve daha maliyetlidir ama azimle çalışan başarır.
Benim tecrübelerime göre her iki kuş da insana alışkın ise birarada yaşamaları onları insanlara uzaklaştırmıyor.

Üretim düşünmediğin için belli bir zamanı yok bence. Yetişkin kuşun yanına yavru almayın yeter. Bu sitedeki ve başka sitelerdeki ilanları takip edin. Facebook'ta da böyle sayfalar var. Bir süre takip ettikten sonra illaki insana alışkın kuş satan birilerini bulursunuz.

Ne zaman isterseniz alın 1 2 de olur

yavru alma nıyetınız yoksa almayın. yalnız kalmasına uzuluyorsanız alın. baba olmak onun da hakkı! sızden buyuk oranda sogur.

Geri