Karadeniz Pet

erişkinliğe ulaşan kuşlarım çiftleşmiyor

buraker90

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Erkek 12 aylık dişi ise 9 aylık olmasına rağmen hala çiftleşmiyorlar.Fazlasıyla kızıştırıcı yem vermeme rağmen hala tık yok.Dişinin cere rengi kahverengiye döndü erkek durmadan kur yapıyor ,dişinin kanatlarını gagalıyor ve dişiye ağzından yem veriyor birbirlerinin peşinden hiç ayrılmıyorlar fakat erkek biraz ileri gidince dişi hemen gagalıyıp erkeği kendinden uzaklaştırıyor.Dişi kuşumun ırkı çekoslavak erkek kuşumun ırkı ise yerli dişi ırkından dolayı erkekten daha kalıplı ve erkekten daha güçlü acaba bundan dolayı kuşlarım çiftleşemiyor olabilirmi.Yoksa bunlar iyi anlaşmasına rağmen eş tutmadımı? Ayrıca 2 ay önce yuvalık taktım daha bi kere bile girmediler.Lütfen kuşlarımın fotoğraflarına bakarak bana bir değerlendirmede bulunun.şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim..

http://i.hizliresim.com/RbNVPR.jpg

Sabretmeniz gerekiyor. Bazen eş tutmalarına rağmen çiftleşmiyorlar. Benim kuşlarım da çiftleşmiyordu, 2 günde 10 defa çiftleştiler :D.

birde ayırma yöntemini kullanın İnşallah sonuç alırsınız

Acele etmeyin derim ayirma yontemini deneyin bence maşallah kuslarina

Dişi ayrı bir kafese atın , ayrı oda da veya kafesi 2 ye bölebilirseniz arada bölme olacak şekilde 1 hafta kadar kalsın. Sonrasında inşallah çiftleşme gerçekleşir.

Geri