Karadeniz Pet

Erkek hep çifleşmek istiyor :(

• Konbuyu başlatan Ediz Edizoğlu
  • Başlangıç tarihi
Bu konu hakkında hiçbir fikrim yok hiç incelemedim. Bende tavukta varya büyük yumurtayı kuluckaya koyarizki erkek çıkma olasılığı yüksektir fakat muhabbet kuşu hiçbir fikrim yok sende seviliyorsun

Tamam muhabbetlerde biraz tavuklara benzer yönler var 21 gün falan belki erkektir içindekiler :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:46 --

Bu konu hakkında hiçbir fikrim yok hiç incelemedim. Bende tavukta varya büyük yumurtayı kuluckaya koyarizki erkek çıkma olasılığı yüksektir fakat muhabbet kuşu hiçbir fikrim yok sende seviliyorsun
YusuF abi kuşlarin sesine uyandim erkek bu sabah gine ayni dovusmuyolar ancak disinin yuvada yatmasina engel ooluyor yuvaya atladinmi disi cikiyor kaciyor napim ? :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:47 -->-> Daha önceki mesaj 10:38 --

İnşaallah. Ederse erkeği bir kaç gün ayir disi yem şu içer sonra tekrar yanına koy yine kavga var ise mecburuz ayirmaya
Abi erkegi kafef disina saldik dişi kafeste tek suan hayvan hemen yumurtalarinin ustune gitti erkek bize aliskin suan oynuyor bizle geri koymamayi dusunuyorum 6 yumurta var zaten ?

Bilemiyorumki Ediz sen olsan ne yapardin dersen ben ayirirdim yoksa öldürecekler birbirlerini anladigim kadariyla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:22 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

Kavga yoksa da bekle derim ama gözetim şart

Bilemiyorumki Ediz sen olsan ne yapardin dersen ben ayirirdim yoksa öldürecekler birbirlerini anladigim kadariyla

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:22 -->-> Daha önceki mesaj 11:21 --

Kavga yoksa da bekle derim ama gözetim şart
Abi erkek yuvaligin icine atlayinca dişi annelik ic gudusuyle yumurtalara zarar gelmesin diye disari atliyor . Erkek yyuvanin girişinde asker gibi dikiliyor disinin girmesine engel oluyor disi kendini yiyor kafes icinde yuvaya girmek icin . Erkek evcil. Saldim kafes disina . Disi hemen yuvanin icine kosa kosa girdi .. Yemini suyunu tazeledim kalamar kemigi koydum . Kafesi temizledim mis gibi oldu . Dişi yatiyor yuvada suan erkek diger odada kafes almaya gidicem bugun ve yavrular cikipta buyuyene kadar erkegi koymuycam yanina . Dişi halleder diye dusunuyorum. 6 yumurta var şuan . Erkegi ben biliyorum uzerine bi kova su doksem gine fayda etmez . Sence yanliismi yapiyorum onerilerin varmi yusuf abi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ediz cifthane alabilme imkanın var mi

Yuvada çiftleşiyor olabilirler mi?
Öyle birşey okumuştum, bazı kuşlar yuvada çiftleşirmiş.
Kavga değil de bu olabilir yumurtaların dağılma sebebi.
Tabii bu erkeğin dişiyi yuvaluğa sokmamasını açıklamıyor ama...

Cifthane alabilirsin birdahaki kuluckada aynı sorunlar olursa bir tarafa erkeği diğer tarafa disiyi koyarsin diye dedim

Cifthane alabilirsin birdahaki kuluckada aynı sorunlar olursa bir tarafa erkeği diğer tarafa disiyi koyarsin diye dedim
Ne farkediyorki oylede ayri boylede abi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Ayirdim kuslari onerin varmi mama ile ilgili falan ?

Ne diyeceğimi şaşırdım kaldım disiye haftada 2 mama ver bırak yatsın inşaallah çıkarıp bakabilir

Ne diyeceğimi şaşırdım kaldım disiye haftada 2 mama ver bırak yatsın inşaallah çıkarıp bakabilir
c7ac2764df77501972bebe768d684443.jpg

Abi bu dişinin olduğu kafes .
87793c1adac5a1602ee80ff2d2095634.jpg

Buda erkege buldugum kafes abi . Nasil yemlikler yuvaliga yakin dimi sıkıntı çıkmaz dimi :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:05 --

Yuvada çiftleşiyor olabilirler mi?
Öyle birşey okumuştum, bazı kuşlar yuvada çiftleşirmiş.
Kavga değil de bu olabilir yumurtaların dağılma sebebi.
Tabii bu erkeğin dişiyi yuvaluğa sokmamasını açıklamıyor ama...
Zaten yuvada ciflesiyolar bizim kuslar kardes . Ama dişi artik istemiyor erkek habire istiyor sikinti orda

Yakın yakın bir sıkıntı olmaz özellikle disinin suyuna çok dikkat et yeni kafesinde hayırlı olsun

İnşaallah eder Ediz ne yalan söyleyim 5 yavruyu tek başına büyüten dişi gördügördüm ama yavrular çıktıktan sonraydi inşaallah dişi kuluckayi devam ettirir çıkarır zaten cikarirsa büyük oranda bakar

İnşaallah eder Ediz ne yalan söyleyim 5 yavruyu tek başına büyüten dişi gördügördüm ama yavrular çıktıktan sonraydi inşaallah dişi kuluckayi devam ettirir çıkarır zaten cikarirsa büyük oranda bakar
Herşey için Teşekkur ederim Yusuf abi . Başini agrittiysam hakkini helal ed . Ciktik bi yola insallah dişi basarir . Dişinin yerini deişmeyi dusunuyorum kaldigi oda genis ve biraz soguk daha sicak odaya koyucamda yumurtalari kirar diye korkuyorum

Ben teşekkür ederim Ediz keşke tam anlamıyla yardimci olabilsem

Nasıl kaç gün sonra

Tamam çıkar yer ben senin yerinde olsam kafesleri yan yana kordum 1 hafta sonra tekrar atardim yine kavga varsa temelli ayirirdim

Geri