petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek kus dişi ile beraber yumurtaya yatıyor ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve erenions tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. erenions

erenions Guest

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk yavru deneyimim en sonunda eş tutan çiftim 4 tane yumurta yaptı ilk yumurta ayın 1 inde çıktı ilk sorum bu yumurta 19 undamı cıkıcak? ikinci sorum ise son 1 haftadır erkek dişiyle beraber yumurtaların ustune yatıyor ben bunu ilk defa duydum hatta dişinin erkegi yuvaya sokmayacagını bılırdım lutfen beni bir aydınlatın.Teşekkürler.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. erenions

erenions Guest

ilginc hic anlam veremedim erkek kus benim 3.5 yaşındaki ilk kuşum çok uysaldır ama erkeğin yumurtaya yatıp ısıtttıgını hiç duymadım ne zaman kapağı açıp bakmaya kalksam erkek dişiden daha tedirgin oluyor bana bağırıyor ^^ bu durum normalmidir ?

#3 erenions, 16 Şubat 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Şubat 2015
  4. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    normal bende de aynı yuvalığa baktığmda erkek ortalığı yıkıyor. bu arada benim erkek kuşta kuluçkaya yatıyor dişinin yanında geçenlerde 1 tane yumurtayı almış altına yatıyordu dşinin yanında ben bakınca kalktı dişi altına çekti o yumurtayı da :)

5. zeynep beril

zeynep beril New Member

Beğenileri:
    0
    ne güzel duymuştum daha önce dişiye yardımcı oluyo ama çok nadir böylesi..

6. bomotoy

bomotoy New Member

Beğenileri:
    0
    bende görünce şaşırdım ama bundan bir önceki hollanda ırkı erkek kuşumda yatıyordu kuluçkaya tuhaf

7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Benim şu an kuluçkada iki çiftim var birinde 8 diğerinde 5 yumurta var ikisinin de erkeği odada değilsem yuvalıktalar maşallah (=

8. baskentli06

Beğenileri:
    2
    evet arkadaşlar böle çiftler arıoruz işte bakıcı ve üretici çiftlr oluor böle çiftler bu daha ii bence dişi yorulmuyor ve yıpranmıor seda hanımın dediği gibi odada kımse olmazsa erkekte yatar ama birisi olursa erkek koruma iç güdüsü ile dışarı çıkar neyse çiftiniz böle ise hiç bozmayın masallah dielim

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Benim bi erkeğim var maşallah nerdeyse disiden daha çok . Yatiyor. Sizin kusunuzada maşallah bir sıkıntı yok

10. koseus

koseus Member

Beğenileri:
    0
    Hayvanların da insanlar gibi karakterleri oluyor. O yüzden hepsinden aynı davranışı bekleyemeyiz ☺ disi de izin veriyor demek ki, bazıları erkeği yuvaya sokmaz.

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eşlerden eşe değişebilir. Kimi dişi erkeğin yuvalığa girmesine izin vermez. Kimi erkek yuvaya girmek istemez. Kimi erkek ve dişi paylaşımcıdır, beraber bakar büyütürler. [MENTION=9495]koseus[/MENTION] un da dediği gibi karakter ve kan meselesi.

12. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    Gokhan ERKAN ın dediklerine katılıyorum.Anne babaların yavrulara/yumurtalara zarar verdiğini duyuyoruz. Kimisi de bunlar gibi beraber bakıyorlar.Maşallah.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. erkek muhabbet kuşu yumurtaya yatiyot