Karadeniz Pet

Erkek kuşun kakası beyaz

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
K

kartall82

Guest
Başlıktan anlaşılacağı gibi erkek kuşun kakası beyaz vitamin felanda veriyorum bugün sabah kafesi temizlerken farkettim ve hemen diğer kuşlardan ayirdim kakası beyaz sulu değil ne yapmam gerekiyor

BU DÜNKÜ DIŞKISI

BU DA BUGÜN KÜ DIŞKISI

DÜNDEN BERİ YEM VE SUYUNU DEĞİŞTİRMİŞTİM AZ DA OLSA RENGİ YEŞİL OLMUŞ

Moderatör tarafında düzenlendi:
kireç gibi olan gaga taşlarından varsa kafesde oda yapabiliyor

kireç gibi olan gaga taşlarından varsa kafesde oda yapabiliyor

gaga taşı olarak kalamar kemiği kullanıyorum
yemi değişti ondan olabilir mi mavi boncuk veriyordum bizim hanim bulamayınca bonnie yem almış ben pek beyenmedim kuşlarda öyle çünkü akıllı yemlik olmasına rağmen seçiyorlar

hımm olabilir bazı arkadaşlardan yem değişikliğinde kuşların sevmediklerini okuyordum ama kakası için yanlış bişi söylemeyeyim

ama diğer 3 kusta şimdilik bir sıkıntı yok ayırdığım erkek bugün baya bi durgundu

üşüttümüki.tecrübeli arkadaşlarımızda yorum yazacaklardır :)))

usuttugunu sanmıyorum oda müsait değil birde evde büyük kusumuz (kızım) olduğu İçin kuşlarin odasında camlar açılmıyor bakalım tecrübeli arkadaşlar ne söyleyecekler

yemden yada üşütmeden kaynaklı.yemi değiştirin yeşillik vermeyin.suyunu tazeleyin sıcak tutun

resim ekleyin daha doğru yanıtlar gelecektir beyazlık orta kısımda ise sorun yok tamamen beyaz ise sorun olabilir

orta kısımda değil tamamı beyaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:24 -->-> Daha önceki mesaj 12:06 --

yem den de olabilir dostum ouik yemleri öneriyorum ben ;)

ben yem olarak burada bulunan en iyi yem olan mavi boncuk alıyorum bonnie aldık olmadığından oda kuslarda cok seciyorlar zaten

2-3 ay önce benim dişi kuşun dışkısıda tamamen beyazdı. biraz araştırma yaptım şu sitedeki bilgileri buldum. Bunu Bugün Öğrendim: 508 - Muhabbet kuşlarının dışkılarından hastalıklarını anlayabilirsiniz pankreas sıkıntısı olan fotoğraf benimkine uyuyordu. bi süre vitaform kullandım 1 haftada normale döndü. geçmiş olsun.

saol talip kardeşim bende siteden birşey bulamayınca buradaki veterinere gosterdim ve 4-5 gündür diger kuşlardan ayırıp yem,su, vitamin ve verdiğim diazm diye bir ilac veriyordum dönüşümlu olarak veteriner de onayladi ve 3 gun sonra gecmezse farkli ilac demeyeceğiz dedi ama gerek kalmadi baya bir normale şimdi kus cok sukur yinede sagol sitede isime yaradi

Geri