Karadeniz Pet

Erkek rahat vermiyor

blahraa89_

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 hafta önce bir çift yeni muhabbet kuşu getirdim . Bunlar önceden eşler . Dişi yuvalığa girip boş yatıyor erkek sürekli yuvalığa dalıp dişi rahatsız ediyor. Sürekli çiftleşmek istiyor . Kuşlar yaş olarak büyük gibiler İrisleri beyaz ikisininde . Bu durumda ne yapayım dişi mecbur kalıyor çiftleşmeye . yoksa hiç rahat vermiyorlar . Şuan için fotoğrafları yok .

Hocam dişi çiftleşiyorsa istediği içindir. Yoksa erkek kolay kolay yapamaz. Belki çok kızgınsa köşeye falan sıkıştırıp yapabilir.

Kızgın erkek iyidir merak etmeyin yumurtlarlar inşaallah keyifli hobiler

ilk getirdiğimde yarım saat içerisinde çitfleştiler. Yuvalığı takmamıştım . dişi 1 yumurta yapmış kafes tabanında çatlamış . daha sonra yuvalığı taktım başka yumurtlamadı . dişi yaklaşık 1 haftadır yuvalığa girip boş yatıyor erkek hiç rahat vermiyor ,yuvalığın içine girip dişiyi rahatsız ediyor. Birkaç kez ciddi anlamda dişiyi dövdüğünü kovaladığını gördüm kafeste. Bakalım hayırlısı. ama erkeğin bu durumu hiç hoşuma gitmiyor. Bıraksan 7/24 çitfleşecek kuş :D Maşallah :D makina gibi :D

ilk getirdiğimde yarım saat içerisinde çitfleştiler. Yuvalığı takmamıştım . dişi 1 yumurta yapmış kafes tabanında çatlamış . daha sonra yuvalığı taktım başka yumurtlamadı . dişi yaklaşık 1 haftadır yuvalığa girip boş yatıyor erkek hiç rahat vermiyor ,yuvalığın içine girip dişiyi rahatsız ediyor. Birkaç kez ciddi anlamda dişiyi dövdüğünü kovaladığını gördüm kafeste. Bakalım hayırlısı. ama erkeğin bu durumu hiç hoşuma gitmiyor. Bıraksan 7/24 çitfleşecek kuş :D Maşallah :D makina gibi :D
Kuşların en son ne zaman ve kaç kez kuluçka yaptığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız şayet, ayırmanızı tavsiye ederim. Bize ilk gelen kuşlar hakkında bir bilgimiz yoksa, üretimin riskli olduğunu düşünüyorum. Eğer 3 kez kuluçkaya girmişlerse art arda, dinlenmeleri gerekir. Ayrı kafeslerde birbirlerini görecek şekilde, mama takviyesi vitamin takviyesi, arada bir elma sirkesi ile dinlendirme yapabilirsiniz. En az 1 ayın olması gerektiğini düşünüyorum. Sağlıklarını tehlikeye sokmamak lazım, hem bu şekildedaha iyi kızışmalarını da, dişi açısından daha iyi istek olmasını da sağlamış olursunuz.

Erkek yuvalığın takılı olduğu kafeste dursun. Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Geri