Karadeniz Pet

erkekte tık yok :)

Okan Şenol

Onursal Üye
arkadaşlar daha öncede konu açmıştım.kuşlarımı kuşçudan alırken,pazarlık esnasında bile erkek dişinin üzerindeydi.eve getirdim 1 gün sonra 1 yumurta verdi 1 hafta bekledim,ne başka yumurta verdi ,nede olan yumurtaya yattı,bende 1 haftadan sonra yumurtayı kırdım.bildiğiniz akı ve sarısı.aradan 3 hafta geçti dişinin ceresi hala kahverengi ve erkeğe yanaşıyor car car ötüyor erkek hiç oralı olmuyor.hatta erkeği diğer kafese attım,dişi ona ötüyor erkek dönüp bakmıyor bile.ne olmuş olabilir.beklemelimiyim yoksa,diğer yeni çiftle eşlerimi değiştirsem.yardım ederseniz sevinirim.cevaplar için şimdiden teşekkürler

benim erkeğin maşallahı var. akşam işten gelince karanlıkta yemine suyuna bakayım diye 5 dakika ışığı açıyorum. gözünü açar açmaz dişinin üstüne atlıyor:) kafesin kapağını açıp banada bıyık burkacak diye korkuyorum :) bence stres yaptı. yer değişkliği falan. bide daha önceki beslenme alışkanlığı değiştiyse yeni yerini yabancı sınmış olabilir. seveceği güzel yem, mama yeşillk ver bence. can boğazdan gelir. belki bu şekilde ortama alışıp kanı kaynar

sanırım yumurta üzüntüsüne girmiş olabilir. ilk yumurtalari ise nıjer ver dostum.

teşekürler yorumlarınız için.akşama kadar,bakalım ne yorumlar gelicek

Bir süre kafeslerini ayırabilirsin birbirlerini görecek şekilde ayırdınmı tekrar birleşmede daha bir sevgi dolu oluyorlar.

diğer kafesteki erkek daha yeni yaşına girecek.yanına 1-2 aylık albino dişi koydum akşama kadar kur yapıyor dişiye.acaba benim 1 yaşındaki erkeği diğer kızışık diye atsam ne olur

Hocam bu kuşlar eş seçici kuşlardır öyle istediğin gibi eş değişikliği yaparsan sonuç alman uzun sürer eş olmuş kuşlara iyi bakman yeterli olur. Erkek isteksizse sorun değil çabuk toparlar önemli olan dişinin kızışkın olması.

Hocam bu kuşlar eş seçici kuşlardır öyle istediğin gibi eş değişikliği yaparsan sonuç alman uzun sürer eş olmuş kuşlara iyi bakman yeterli olur. Erkek isteksizse sorun değil çabuk toparlar önemli olan dişinin kızışkın olması.

hocam dişi fena kızışık,erkeğe tünekte yaslana yaslana,öte öte kaçırtıyor.birde arada fena şekilde kanat çırpması yapıyor erkeğe dönük olarak

Geri