Karadeniz Pet

Dışkıda yem( probiyotik fayda etmedi)

Cikokus

Yeni Üye
Merhaba kuşum 1 yaşında karaciğer büyümesi tedavisi görüyor veteriner eğer golden wings vb. Markaları yani versele disinda kullanırsa karaciğer büyümesi tedavisinin fayda etmeyeceğini söyledi bu mama da dışkıda yem yaptığından sindirim problemi yaşamasına sebep oldu. Öncekinden daha sık yem yiyor bunun sebebi sindirememesinden olabilir mi?

Ayrica versele disinda vitakraft balsiz yem kullanabilir dedi ama o yemi bulmak imkansız. Sizin yem öneriniz nelerdir karaciğer tedavisi görmüş başarılı olmuş o esnada kullandığınız yemler nelerdi?(açık yem dışında) Teşekkür ederim.

3 gün art arda Entrobac verin bu hafta. Sonra dışkıları görelim beyaz peçete üzerinde 👍

Versele kullananlarda dışkılı yem sorunu çok fazla görülüyor. Kuşlarınız hangisini seviyorsa ondan devam edin. Gold wings de kötü bir marka değil. Tercih edilebilir bir marka.
Veteriner gold wings kullanırsa karaciğer probleminin geçmeyeceğini söyledi o yüzden çaresiz kaldım

Yorumlarınızı duymak için yazıyorum buraya şirket ve kisi isimleri de paylaşmadığım için sorun olmayacaktır
Bana göre alakası yok. Tohum içeriği fazlaca aspur, yulaf vs olsaydı karaciğer yağlanması olabilirdi, belki ordan karaciğer ile ilgili bir bağlantı kurdu derdim. Ama Gold wings içeriği aspur fazla değil, yulaf zaten yok. Renkli draje ve aspirleri yemiyorlar. Geriye kalanları da her yemde olan tohumlar. Yani nerden bu kanıya vardı veteriner anlam veremedim.
Kaldı ki veteriner versele dışında demiş... Yani tüm yemleri reddetmiş. Komik geldi bana.

Bana göre alakası yok. Tohum içeriği fazlaca aspur, yulaf vs olsaydı karaciğer yağlanması olabilirdi, belki ordan karaciğer ile ilgili bir bağlantı kurdu derdim. Ama Gold wings içeriği aspur fazla değil, yulaf zaten yok. Renkli draje ve aspirleri yemiyorlar. Geriye kalanları da her yemde olan tohumlar. Yani nerden bu kanıya vardı veteriner anlam veremedim.
Kaldı ki veteriner versele dışında demiş... Yani tüm yemleri reddetmiş. Komik geldi bana.

Kanatlı alanında bilgili veteriner teknikeri bir hocadan duymuştum,hastalık yaşayan birçok kuşun beslenme programında Gold Wings varmış,bu yem hakkında şüpheleri olduğunu söylemişti. Tabii hastalıkların yemle ilgisi var mı etken olarak bilmiyoruz sadece bir şüphesini sunmuştu.
Gerçekten bir alerjiye veya olumsuz herhangi bir şeye sebep oluyor mu tabiiki bilimsel olarak araştırılması gerekir net cevap için.
Ben Gold Wings tavsiye etmem kuşlarıma bir müddet vermiştim,yemi biliyorum önermiyorum👍🏻
Güvenilir bir satıcıdan temiz,taze,doğal,tozsuz bir yem alınabilir kuşun kilosuna göre diyet yem yapılabilir. Ben de iri kuşum için diyet yem satın aldım kuş üreticisi bir satıcıdan. Piyasada kapalı paket diyet yem bulmak zordur diye düşünüyorum.

Ağır gelmez dimi korkuyorum bir şey olmasın ona😔

Entrobac probiyotik dışkıda yem görme gibi durumlarda o haftaya özel 3 gün art arda kullanılabilir,ağır gelmez. 👍🏻
Zaten çok yoğun bir ürün değil. Sindirim sistemine faydası olan bir ürün. 3 gün boyunca her gün yenisini hazırlayarak veriniz. 4. gün sadece sade su içsin ve yemini yesin başka hiçbir şey vermeyin dışkılarına bakalım. İçme suyu kapalı hazır su olsun

Kafeste grit kuş kumu ayrı bir yem kabında mutlaka her daim dursun. Kumlar kuşların sindirimine katkı sağlar,yediklerini kumlarla ezip öğütürler. Versele Laga veya Garden Mix markasının grit kuş kumunu kullanabilirsiniz. Kristal beyaz kum almayın.

Kanatlı alanında bilgili veteriner teknikeri bir hocadan duymuştum,hastalık yaşayan birçok kuşun beslenme programında Gold Wings varmış,bu yem hakkında şüpheleri olduğunu söylemişti. Tabii hastalıkların yemle ilgisi var mı etken olarak bilmiyoruz sadece bir şüphesini sunmuştu.
Gerçekten bir alerjiye veya olumsuz herhangi bir şeye sebep oluyor mu tabiiki bilimsel olarak araştırılması gerekir net cevap için.
Ben Gold Wings tavsiye etmem kuşlarıma bir müddet vermiştim,yemi biliyorum önermiyorum👍🏻
Güvenilir bir satıcıdan temiz,taze,doğal,tozsuz bir yem alınabilir kuşun kilosuna göre diyet yem yapılabilir. Ben de iri kuşum için diyet yem satın aldım kuş üreticisi bir satıcıdan. Piyasada kapalı paket diyet yem bulmak zordur diye düşünüyorum.
Ben uzun süredir onu kullanıyordum. Yavruyken yemli dışkı yapmıştı kuşum, hatta foruma da gelme sebebim o konudur. Gold wings'e geçiş yaptım+probiyotik ve kumla sorun çözüldü ve kuşlarım severek tüketiyordu. Lakin son zamanlarda yemde sorun yaşamaya başladım ve değiştirme kararı aldım. Değiştirdim de. Ancak kuşlarım eski yemlerini arıyorlar... Keskin geçişler zaten olmamalı, karıştırdığımda da şimdilik eskisini yiyorlar.

Yem değişikliği çok elzem olmadıkça önerilmez ama benim yaşadığım sorun ciddi bir sorundu o yüzden değiştirme kararı aldım. Ama önceden kullandığıma göre bir sorun yaşamadım. Sadece son aldığım paketlerde birtakım sorunlar olmaya başladı.

Veterinerin versele dışında diğer yemleri kullanmayın demesi bana garip geldi ve doğru bulmuyorum. Bunun diğer a veya b markasıyla alakası yok :)

Kafeste grit kuş kumu ayrı bir yem kabında mutlaka her daim dursun. Kumlar kuşların sindirimine katkı sağlar,yediklerini kumlarla ezip öğütürler. Versele Laga veya Garden Mix markasının grit kuş kumunu kullanabilirsiniz. Kristal beyaz kum almayın.
Kafesinde duruyor ama yemiyor alıştıramıyorum zaten iyi bir marka değilmiş şimdi öğrendim. önerdiğiniz markaların alacağım ancak nasıl alıştırabilirim kuma öneriniz var mıdır kendim yiyormuş gibi yapmıştım özensin diye:) ama kaçıyor

3 gün art arda Entrobac verin bu hafta. Sonra dışkıları görelim beyaz peçete üzerinde 👍
Merhabalar. @Doğacı dışkıları ilk 2 gün harikaydı 3. Gün yine yem oluşmaya başladı eskisi kadar her dışkısında yem yok ancak hala bu sorun devam etmekte. Yemli ve yemsiz dışkıları ekliyorum. ( daha sık yem yemeye başladı muhtemelen sindiremediği için aç hissediyor bunun dışında bir sağlık problemi yaşamıyoruz)

Merhabalar. @Doğacı dışkıları ilk 2 gün harikaydı 3. Gün yine yem oluşmaya başladı eskisi kadar her dışkısında yem yok ancak hala bu sorun devam etmekte. Yemli ve yemsiz dışkıları ekliyorum. ( daha sık yem yemeye başladı muhtemelen sindiremediği için aç hissediyor bunun dışında bir sağlık problemi yaşamıyoruz)

Bu sorun bizzat kuşumun başına geldi. Sadece probiyotik ile çözülmesi zor. Yem değişikliği+grit kum-mineral blok-probiyotik bu 3'lüyle beraber yapmanız gerekecek muhtemelen. Kızıl dal darıyla da destekleyin tohum tanesi küçük olduğu kızıl dal darı iyi gelir. Ve hemen düzelmez. Yani 1 ayı aşabilir tamamen geçmesi.

Çok büyük bir sorun yok dışkıda. Yeni haftada 3 gün art arda probiyotik takviyesi kullanalım tekrardan o haftaya özel👍🏻
Ayrıca kullandığınız yeminizin içine akdarı ekleyin akdarı oranı %50 olabilir. 1 ay kadar bu şekilde yem yesin. Yağlı karbonhidrat içeriği yüksek tohumları az az verelim. Örneğin haftada 1 kez yarım daldarı verebilirsiniz. Sindirimi rahatlatmak için bir müddet beslenme programı rahatlatılsın.
3 gün Entrobac kullandıktan sonra 4. gün tekrar dışkıları paylaşın beyaz peçete koyun 6-7 adet dışkı olsun 👍

Entrobac yetersiz gelirse homeopatik ilaca geçersiniz. Karaciğer büyümesi sebebiyle dışkıda sorunlar olabilir kuşunuzun hastalığı ile dışkıda yem görmek sindirim sorunu yaşanması doğru orantılı aslında. Ve karaciğer hastası kuş daha sık yemek yiyebilir artış olabilir. Karaciğer tedavisi uzun süren bir durum. O yüzden tedavi çok önemli. Gerekirse başka kanatlı hekimleriyle görüşün kötüleşme olursa. Beslenme programına çok dikkat etmeniz gerek.

Ek olarak,zaten homeopatik ilaç ile tedavi uygulanıyorsa bu süreçte multivitamin,sedochol vs gibi ürünler kullanmayın. Karaciğer daha fazla yorulmasın.
Fakat probiyotik takviyesi verilebilir yoğun bir ürün değildir zaten,sindirime katkıda bulunur.

Bu sorun bizzat kuşumun başına geldi. Sadece probiyotik ile çözülmesi zor. Yem değişikliği+grit kum-mineral blok-probiyotik bu 3'lüyle beraber yapmanız gerekecek muhtemelen. Kızıl dal darıyla da destekleyin tohum tanesi küçük olduğu kızıl dal darı iyi gelir. Ve hemen düzelmez. Yani 1 ayı aşabilir tamamen geçmesi.
Dal darı karaciğerinde yağlandırma yapmaz mı? Kusura bakmayın çok fazla soru sordum bu son :))

Çok büyük bir sorun yok dışkıda. Yeni haftada 3 gün art arda probiyotik takviyesi kullanalım tekrardan o haftaya özel👍🏻
Ayrıca kullandığınız yeminizin içine akdarı ekleyin akdarı oranı %50 olabilir. 1 ay kadar bu şekilde yem yesin. Yağlı karbonhidrat içeriği yüksek tohumları az az verelim. Örneğin haftada 1 kez yarım daldarı verebilirsiniz. Sindirimi rahatlatmak için bir müddet beslenme programı rahatlatılsın.
3 gün Entrobac kullandıktan sonra 4. gün tekrar dışkıları paylaşın beyaz peçete koyun 6-7 adet dışkı olsun 👍
tamamdır. Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. Haftaya dönüş yapacağım

Geri