Karadeniz Pet

Erken kızışma ve çiftleşme eğilimi

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
Merhabalar.

daha önceki açtığım konuda kuşlarımın erken kızşmaya başladığını belirtmiştim. başka forumdaki üreticiler ve denizlide ki 2 eski üretici bunun doğal olduğunu ve 3,5 aylık kuşlardan yavru almış olduklarını belirttiler.

ancak benim aklıma takılan şu ki bu kuşlar çiftleşirse ve dişi yumurta oluşturursa dişi bundan ne gibi zarar görür. yuvalık olmasa bile yumurta oluşturup yumurtlayabiliyor kafes tabanına dişiler.

böyle bir durumda dişi ne gibi sorunlar yaşayabilir ve yumurta oluşturmaması için ne yapabilirim durum tehlikeli olursa ?

çünkü erkek daha 1 ay felan daha büyük olduğundan sürekli dişiyi zorluyor besliyor kaşıyor sonra ayak atıyor bu sefer dişi tellere atlıyor.

dişi 3-3,5 aylık olmasına rağmen beyazla kahve aynı derecede yoğunlukta ve kahvelik artıyor ama çok koyu bi kahve değil

kızgınlığın geçmesi için ne yapmalyım ? erkekte geçmiyormuş da dişide ki kahveleşmeyi durdurabilirm diye umuyorum. daha 4 aylık bile olmadı çünkü..

malesef o benim küçük zümrütüm :)

u91fp.jpg

dışarı mı saldın? Benim yobazları salayım kaçacak yer arıyorlar çakallar

Erken yumurta almak dişi kusu daha fazla yorar. Erken yumurta alınabilir kuslardan 3,5-4 aylıkken fakat üretici olarak ben buna karsıyım en erken 7 aylık ;)

Erken yumurta almak dişi kusu daha fazla yorar. Erken yumurta alınabilir kuslardan 3,5-4 aylıkken fakat üretici olarak ben buna karsıyım en erken 7 aylık ;)

bende almamaya çalışıyorum ama onlar inatla istiyor galiba.

inanılmaz kemik ve kum tüketimleri başladı.

her dakika öpüşme ve erkeğin dişiye kusup beslemesi mevcut bide ayak atması

dişi tahta oyuncakları kemirmekten helak oldu.

oyuncakları cıkardım.

erkek değilde dişinin kızışması nasıl engellenir çünkü büyük ihtimal bir haftaya hepten kahve olacak gaga iki haftada yarısı kahve oldu

erkek kusunuz yeterli eriskinlige ulasmıs görünüyor alın kısmı tamamen beyazlamıs cünkü eger resimler üzerinde oynama yapmadıysanız. dişi kusunuz kücük görünüyor ama olmus ile ölmüse care olmaz deyip akısına bırakın. kızısmayı engellemek için birsey yapılıcagını sanmam :)

erkek kusunuz yeterli eriskinlige ulasmıs görünüyor alın kısmı tamamen beyazlamıs cünkü eger resimler üzerinde oynama yapmadıysanız. dişi kusunuz kücük görünüyor ama olmus ile ölmüse care olmaz deyip akısına bırakın. kızısmayı engellemek için birsey yapılıcagını sanmam :)

erkeğin anlını beyazlatmadım :) bu 3 hafta önceki fotografları. erkek 2 ay önce aldığımda da alnı açık 3 aylık felan bir erkekti.

şu anda dişinin de alın çizgileri parçalı olarak gidiyor.

hayırlısı olsun sağlığı bozulmasında başka türlü erken yavrulamalarını sıkıntı yapmıyorum.

teşekkürler ilginiz için

kafesine oyuncaklar takin ikisi de oyuncaklar la meşgul olcaği için çifleşmezller dostum.

dişi hepsini sahipleniyor ve kemiriyor tahta olduklarından kalamar kemiği de dahil buna

sanırım erkek kuş sonradan geldi galiba bir kafes daha varsa erkek olanı oraya koy 3 hafta sonra dişiyi yanına at ozaman öyle bişey yapmaz dişinin yanına atilan erkek de sorun cıkabiliyor. bazen bende yaşiyorum dişi butun oyuncaklarla oynuyor erkek oynamak isteyince onu didiyor değilmi. şimdi benimkilerde sorun yok bir birlerine kur falan yapiyolar... işallah senınkiler de duzelir.

sanırım erkek kuş sonradan geldi galiba bir kafes daha varsa erkek olanı oraya koy 3 hafta sonra dişiyi yanına at ozaman öyle bişey yapmaz dişinin yanına atilan erkek de sorun cıkabiliyor. bazen bende yaşiyorum dişi butun oyuncaklarla oynuyor erkek oynamak isteyince onu didiyor değilmi. şimdi benimkilerde sorun yok bir birlerine kur falan yapiyolar... işallah senınkiler de duzelir.

ikisi aynı gün farklı kafeslerden alındı. oyuncak olmayınca kavga yok sorunda yok. gayet iyiler. ayırmama gerek yok şu evrede,

teşekkürler

Geri