Karadeniz Pet

Eş aldım yardım lütfen(Resimli)

• Konbuyu başlatan erenions
  • Başlangıç tarihi
E

erenions

Guest
Merhaba arkadaşlar öncelikle yardım için konuyu okuduuğunuzdan dolayı teşekkürler.
Ben dün forumda 3.5 yaşında erkek muhabbet kuşumun kusma ve hareketlerinden arkadaşlara bahsederek problemimi danıştığımda kızışmış olduğunu belirttiler bunun üzerine benim için çok zor olacağını tahmin ettiğim eş seçim sürecine girdim fakat şans yüzüme öuyle bir güldüki çok uysal ısırma huyu olmayan tam olarak aynı renk kuşçunun verdiği bilgiye dayanarak 8 aylık bir dişi almış bulunmaktayım.Dişi kuşların bulunduğu kafese saldığım anda benim erkek yani Paşa Yeni adı sultan olan dişiye yöneldi.Aynı şekilde dişide ona orada durduğumuz 10 dakika içerisinde sürekli birbirleriyle uğraştılar ve kararımı öyle verdim.

Fakat dişinin yaşı ile ilgili muallaktayım çünkü birçok petshop sahibi hayvanları ürün olarak görüp satabilmek için yalan söyleyebiliyorlar ben en az 1 1.5 yaş arası olmasını söylediğimde 8 aylığın yeterli olacağını ve bu kuşunda 8 aylık olduğunu söylediler cere renginden emin olamadım.

Koyacağım resimlere bakarak cinsiyet ve yaş hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.Birde erkek olan Paşa dişiye karşıu çok tedirgin .Yem veriyor konuşuyor dişiyle fakat kafeste sanki sığıntı gibi oldu :D.Dişide sürekli onun peşinde kovalamaca gibi oluyor.Ama genelde sakinler.Herhangi bir saldırganlık yok iki taraftada.Bu tedirginlik ne zaman geçer ve anlaştıkları zaman yavrulamaya ne kadar süre sonra geçerler? en büyük korkum dişinin ergin olmayıp yumurtaların boş çıkabilme ihtimali.

Okuduğunuz ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar :)

2a619ps.jpg

-
1zcmltv.jpg

-
2uszkeu.jpg

-
2ezqsxy.jpg

Resimler net degil ama disi gibi duruyor. O soyledigin hareketlerin aynisi bende de oldu. Profilden konuma bakarsan sonucu gorursun :) Masallah

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kardeş gündüz aydınlık resim çekersen yaş hakkında bişey söylenebilir ama dişi

peki hangisi dişi sağdakini yeni dişi olarak aldım 8 aylık dendi doğrumuyum soldaki bizim paşamız 3.5 yıldır bende erkek olduğudnan eminim.

evet dişi 8-9 aylık gibi gözüküyor :) bu arada saten dişi biraz kızışmış 1-2 hafta sonra durgunluk geçer.

sağdaki dişi

aldigin disi guzel kizmis yani ergenlige gerior ama sole bi durum var senin disi genc dinamik sen erkegine iyi bakabildinmmi mama takviyesi verdinmmi sonucta 3.5 yasinda yani 2010 yada 2011 olmasi lagzim erkege vitamin takviyesinde bulun anlasmalari icin zaman ver vitamin olarak sana onerebilecegim ferti vit bulabilirsen al fiyati 50 tl

2011 subat ta elıme 20 gunluk olarakgeldı ben kusuma her meyve sebze eksık etmeksızın yedırırım ıyıbaktıgımı dusunuyorum acıkcası.50 tllık vitamınede butcem el vermez fakat vitamin akdun 15 gune bir yarım suluga 10 damla denıldı adıda axisol iyi kotu tarzında bir yorum yaparsanız sevinirim.

Geri