Karadeniz Pet

Eş ayırma yardım ederseniz sevinirim

polatmehmet65

Yeni Üye
Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar, eş olan ve yavru aldığım kuşlarımi dinlendirmek istiyorum yalnız dişide yumurta var gibi , ayirsam sıkıntı olur mu ?

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap: Eş ayırma yardım ederseniz sevinirim

Hayırlı Ramazanlar. Ayırırsan yumurta gelirse eğer başka kuşun varsa yumurtaları onlara sürersin veya yakınlarda olan birine verirsin. Özellikle 2. kuluçka sonrası dişinin dinlendirilmesi önemli ve ihtiyaçtır.

Tüm kuşları dinlendirmek istiyorum yaz boyunca , Disi için ilerleyen kuluçka donemlerinde problem yaratır mı . Şu an erkeği yanından almak . Malûm bu hayvanların psikolojisi değişebiliyor

Tüm kuşları dinlendirmek istiyorum yaz boyunca , Disi için ilerleyen kuluçka donemlerinde problem yaratır mı . Şu an erkeği yanından almak . Malûm bu hayvanların psikolojisi değişebiliyor

Dediğiniz gibi hayvanın psikolojisine bağlı biraz bu gibi şeyler. Bazı kuşlarda hiç problem olmazken bazılarında olabiliyor. Ancak eş tutmuş yavru büyütmüş çiftleri dinlendirmek sonraki kuluçka için olumsuz değil aksine daha iyi ve iri yavru büyütmelerine sebep oluyor. Dinlenmiş kondisyonunu toparlamış kuşların farklı hissediliyor.

Yavru almayacaksaniz ayırın ve banyo yaptırın

Teşekkürler sağolun

Geri