Karadeniz Pet

Eş Değişimi

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar,daha önce evde iken beslediğim bir çiftim bir iki defa çiftleştiğine Şahit oldum,hatta Dişi bile Erkeğin üzerine Çıktığı oldu fakat yumurta falan gelmedi bu çiftten daha sonra erkek tüye girince Dişi erkeği hep dövdü kafese sığdırmadı benimde hobihaneme geçiş Süreci olduğu için yaklaşık bir buçuk ay ayırdım,sonrasında geçen ayın ilk haftası erkeği kafese aldım 4 gün sonrası dişiyi attım fakat bir iki gün öpüşme falan oldu,sonrasında Dişi Erkeğe kafes içinde yine adım attırmıyor erkek ne kadar nazik olsa bile Dişi sürekli kavga Peşinde yani dişinin Dişi olduğundan bile Şüphe ettirdi ama cere kahve kahve yanıyor.eski bir kaç resimi sizinle paylaşıyorum,bu şekilde çifti olup aynı sorunu yaşayan var mı?başka bir çift spangle var onlarda daha önce evde çok kısa birlikte kaldılar ama icraat yok hobihane de tekrar ele attım beklemedeyim,Yusuf Kürşat usta Çapraz eş Değişimi yöntemini söyledi kafama yattı aslında spangle çifti de ayırmak istemiyorum ama şu anki koşullar ile bu yolu deneyeceğim,ne dersiniz fikriniz
942oZN.jpg

La1Akb.jpg

Ilk resim dişinin ilk geldiği sıralar
Ikinci resimde eski erkek tüyde iken şu an sağlıklı maşallah dişinin ceresi ikinci resimde daha belirgin
Bu resimde spangle çifte ait öyle derin bir çiftleşme yok ama diğer çift gibi en azından kavga yok,spangle çifti ayırasım gelmiyor ama bir çare düşünüyorum,ne dersiniz.?ustalar
8gD1nr.jpg

Eş değişimi denenebilir. Bu gibi huysuz dişilerle uğraşmak zor olabiliyor. Bir türlü eş beğenmiyorlar bazen. Beğeneceği eşi bulana kadar denemek gerekiyor malesef.

2 kuluckada eşleri degistirirm ben farkli renkler elde etmek icin

Murat abi resimdeki çiftlerden yavru almadım hiç yani şu anki duruma göre eş değişimi yap diyorsun değil mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:00 --

Eş değişimi denenebilir. Bu gibi huysuz dişilerle uğraşmak zor olabiliyor. Bir türlü eş beğenmiyorlar bazen. Beğeneceği eşi bulana kadar denemek gerekiyor malesef.

Vallahi uğur bey göbeğimi çatllattı,sabır taşı çatladı gitti,dün diyorum acaba erkek mi?:)deneyeceğim çapraz yöntemi

bende öyle bir dişi vardı. erkeklere kafesi dar ediyordu. üst tünekten dalışa geçip yere seriyordu erkekleri. yaşına geldi kendi ile aynı renkte bir erkeğe attım çiftleşti 5. kuluçkasına hazırlanıyor. ilk yavrusuda aynı karakter ama şükür o daha önce seçti eşini :) salmada ki yavru erkeklerden aynı babasının renginde buldu :) kuşlarda da kızlar babalara aşık galiba. demem o ki kuş daha küçük yaşına gelsin yolunu seçer :) yada artık hobihanen var 3-4 erkeğin arasına at elbet birini beğenir.

Evet erkeği resmen yere seriyor:) Ercan bey bakalım Çapraz yapıcam hafta sonu inş tutar

benim dişide gariban abi :) 3 -4 saat ayrı kaldılar dun erkegi cifthaneye atdım dişiyi 4 saat sonra koydum öpüşmeler kaşımalar havada ucusuyor ama ne yuvalıga giriyor ne ciftleşiyorlar bakalım ne olacak sonumuz :)

Geri