petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Değişimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 7 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Merhaba arkadaşlar,daha önce evde iken beslediğim bir çiftim bir iki defa çiftleştiğine Şahit oldum,hatta Dişi bile Erkeğin üzerine Çıktığı oldu fakat yumurta falan gelmedi bu çiftten daha sonra erkek tüye girince Dişi erkeği hep dövdü kafese sığdırmadı benimde hobihaneme geçiş Süreci olduğu için yaklaşık bir buçuk ay ayırdım,sonrasında geçen ayın ilk haftası erkeği kafese aldım 4 gün sonrası dişiyi attım fakat bir iki gün öpüşme falan oldu,sonrasında Dişi Erkeğe kafes içinde yine adım attırmıyor erkek ne kadar nazik olsa bile Dişi sürekli kavga Peşinde yani dişinin Dişi olduğundan bile Şüphe ettirdi ama cere kahve kahve yanıyor.eski bir kaç resimi sizinle paylaşıyorum,bu şekilde çifti olup aynı sorunu yaşayan var mı?başka bir çift spangle var onlarda daha önce evde çok kısa birlikte kaldılar ama icraat yok hobihane de tekrar ele attım beklemedeyim,Yusuf Kürşat usta Çapraz eş Değişimi yöntemini söyledi kafama yattı aslında spangle çifti de ayırmak istemiyorum ama şu anki koşullar ile bu yolu deneyeceğim,ne dersiniz fikriniz
    Ilk resim dişinin ilk geldiği sıralar
    Ikinci resimde eski erkek tüyde iken şu an sağlıklı maşallah dişinin ceresi ikinci resimde daha belirgin
    Bu resimde spangle çifte ait öyle derin bir çiftleşme yok ama diğer çift gibi en azından kavga yok,spangle çifti ayırasım gelmiyor ama bir çare düşünüyorum,ne dersiniz.?ustalar

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    2 kuluckada eşleri degistirirm ben farkli renkler elde etmek icin

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Eş değişimi denenebilir. Bu gibi huysuz dişilerle uğraşmak zor olabiliyor. Bir türlü eş beğenmiyorlar bazen. Beğeneceği eşi bulana kadar denemek gerekiyor malesef.

4. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Murat abi resimdeki çiftlerden yavru almadım hiç yani şu anki duruma göre eş değişimi yap diyorsun değil mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 23:00 --

Vallahi uğur bey göbeğimi çatllattı,sabır taşı çatladı gitti,dün diyorum acaba erkek mi?:)deneyeceğim çapraz yöntemi

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Değiştir dene denemeden zarar gelmez

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    ok abi saol

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    İnşallah bu sefer başarılı olur. Bereketli ve bol üretimleriniz olsun.

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Tşk Uğur bey saolun deneyeceğiz

9. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    bende öyle bir dişi vardı. erkeklere kafesi dar ediyordu. üst tünekten dalışa geçip yere seriyordu erkekleri. yaşına geldi kendi ile aynı renkte bir erkeğe attım çiftleşti 5. kuluçkasına hazırlanıyor. ilk yavrusuda aynı karakter ama şükür o daha önce seçti eşini :) salmada ki yavru erkeklerden aynı babasının renginde buldu :) kuşlarda da kızlar babalara aşık galiba. demem o ki kuş daha küçük yaşına gelsin yolunu seçer :) yada artık hobihanen var 3-4 erkeğin arasına at elbet birini beğenir.

10. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Evet erkeği resmen yere seriyor:) Ercan bey bakalım Çapraz yapıcam hafta sonu inş tutar

11. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    benim dişide gariban abi :) 3 -4 saat ayrı kaldılar dun erkegi cifthaneye atdım dişiyi 4 saat sonra koydum öpüşmeler kaşımalar havada ucusuyor ama ne yuvalıga giriyor ne ciftleşiyorlar bakalım ne olacak sonumuz :)

Sayfayı Paylaş