Karadeniz Pet

Eş kuşlar eğitilir mi?

Yiğit Arslan

Yeni Üye
Benim yavru erkek mahabbet kuşum var ve onu eğitmek istiyorum ama bir sorun var, kuşum çok uysal ve öğrenmeye meraklı olmasına karşın kardeşimin yavru dişi kuşu çok hırçın, saldigimizda birlikteler ve iyi anlaşıyorlar ama bu benim eğitimimi etkiliyor, tam eğiteceğim ya odada sesini duyuyor ve uçuyor, ben onları ayırmaya çalışıyorum ama ailem onları bir araya koyuyorlar, unutturamiyorum, nasıl birbirlerini unuturlar, büyüdüğü zaman zaten eş alacağım ama en azından şimdi bana ilgi göstersin, ne yapmalıyım

Birbirlerini görmemeleri ve duymamaları gerekiyor. Aynı ortamda bulundukları sürece eğitim işini unutun.

Eş kuşların eğitilmesi tek kuşlara göre daha zordur. Birbirleriyle anlaşacağından size olan ilgileri bir hayli düşecektir. Ama imkansız değil. Bir arkadaşımın evinde baktığı iki kuşu vardı ikisi de konuşabiliyordu, ikisini de çok iyi eğitmişti. Onu görene kadar ben de böyle bir şeyin mümkün olacağını sanmazdım ama gözümün gördüğünü de inkar edemem. Tabi ne kadar ilgi göstermek gerekir nasıl bir yol izlemiştir onu bilemiyorum.

Benim yavru erkek mahabbet kuşum var ve onu eğitmek istiyorum ama bir sorun var, kuşum çok uysal ve öğrenmeye meraklı olmasına karşın kardeşimin yavru dişi kuşu çok hırçın, saldigimizda birlikteler ve iyi anlaşıyorlar ama bu benim eğitimimi etkiliyor, tam eğiteceğim ya odada sesini duyuyor ve uçuyor, ben onları ayırmaya çalışıyorum ama ailem onları bir araya koyuyorlar, unutturamiyorum, nasıl birbirlerini unuturlar, büyüdüğü zaman zaten eş alacağım ama en azından şimdi bana ilgi göstersin, ne yapmalıyım
Tabii eğitilir. Ancak çok daha zor. Farklı ortamlarda farklı odalarda bulundurmanız gerekli. Ayrıdığın da size karşı agresif ve saldırgan olurlar. Bunu da düşünmelisiniz.

Birbirlerini unutmazlar, siz eğitime devam edin. İkisine de gerekli eğitimleri verdikten, sonra eğitimli 2 tane kuşunuz olacak.

Geri