Karadeniz Pet

Eş olarak aldığım dişide yumurta mı var?

• Konbuyu başlatan Emre TURAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emre TURAN

Guest
Selam arkadaşlar, bana bir arkadaşımdan dişi bir kuş geldi. O da alalı 1-2 gün olmuş fakat evindeki erkekle anlaşamayınca geri götürmeye de kıyamamış sağ olsun bana hediye etti. Yalnız aklıma takılan bir iki şey var. Kuşu getirdim erkeğin yanına attım, yarım saat sonra erkek kur yapmaya başladı ve sonra birbirlerinin ağzına yem kustular. Ayrıca dişinin de vaziyeti biraz farklı. Kanatlar, kuyruk düşük. Durum nedir anlayabilmiş değilim. Ayrıca kuş kesinlikle saldırgan değil, ısırmıyor, insandan korkmuyor. Önce acaba hasta mı diye düşündüm ama yeni gelmesine rağmen yeme deli gibi saldırdı. Yalnızca biraz durgun fakat bunu da yeni gelmesine bağlıyorum. Kuşun resmi aşağıdadır, yorumlarınızı bekliyorum.
Bir de yuvayı takıyım mı ne dersiniz?

Kuşta yumurta olması acısından butun ozellikler var ama ustadlar daha iyibilir tabi buarada erkek kusa bayildim masallah

Ana :eek: benim dişi kuşun ikizi ben 10 aydır uğraşıyorum ama hala sonuç yok :mad: inşallah senin kuş yumurtlar ama bu kadar kısa sürede 2 defa yer ve eş değiştiren kuşun yumurtasından pek hayır geleceğini sanmam :rolleyes:

Ana :eek: benim dişi kuşun ikizi ben 10 aydır uğraşıyorum ama hala sonuç yok :mad: inşallah senin kuş yumurtlar ama bu kadar kısa sürede 2 defa yer ve eş değiştiren kuşun yumurtasından pek hayır geleceğini sanmam :rolleyes:

Önemli değil. Bir kere yumurtlasın, gerisi zaten gelir. Bu arada yuvalığı takar takmaz kazımaya başladı yuvanın girişini dışarıdan. Ama bizim erkekte iş yok tabi bu arada.
Sanırım erkeği ayrı bir kafeste 1 hafta 10 gün kızıştırmak gerekecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayır ayırma kuşlarını zaten yeni atmışsın yuvalığı tak ve bekle

dişi kızgınlık yumurtası yapmış olabilir buda iyiye işaret sendeki erkek kuş ilede anlaşmışsa yakın zamanda yavru verebilirler

erkeği bu dönemde kesinlikle ayırmayın! arkadaşların dediği gibi siz yuvalığı takın, mama takviyenize ara vermeyin ve bekleyin. kuşunuzda yumurta var gibi duruyor. bütün belirtileri gösteriyor. erkeğinizle bu kadar çabuk anlaşmasının sebebi de o. ilk yumurta geldikten sonra çiftleştiklerini de göreceksiniz büyük ihtimal.

erkeği bu dönemde kesinlikle ayırmayın! arkadaşların dediği gibi siz yuvalığı takın, mama takviyenize ara vermeyin ve bekleyin. kuşunuzda yumurta var gibi duruyor. bütün belirtileri gösteriyor. erkeğinizle bu kadar çabuk anlaşmasının sebebi de o. ilk yumurta geldikten sonra çiftleştiklerini de göreceksiniz büyük ihtimal.
Hadi bakalım inşallah ya, diğer çiftimden umudumu kestim artık, bari bunlarda bir şeyler olsa keşke.

Geri