Karadeniz Pet

Eş tutmuş kuşlar kafesten çıkarılır mı

muahbbett67

Yeni Üye
Evet bana göre kuş besleyenlerin öncelikli sorunlarından biridir bu durum. Eğitilememiş, alışmamış kuşlara, yalnız olduğu düşünülen ve çiftleşme ihtiyacı hissedilen kuşlara genellikle eş alınır. Bundan sonra kuş ister istemez sizin arkadaşınız olmaktan çıkar ve türüne uygun davranmaya başlar. Benim sorum: bu kuşu eşiyle birlikte yeskisinde olduğu gibi çıkarabilir miyiz? Eğer çıkarırsak bu yavru meydana gelmemesine ya da yavruların sağlıklı büyütülememesine neden olur mu?

Benim 1 erkek kusum vardi ele alisikti bizden korkmazdi kardesimin istegi uzerine yanina disi aldik yaklasik bir bucuk ay oldu kiziskin olmadiklari icin ben cikariyorum erkek sayesinde disi de bize alisti suan ikiside ele geliyor elden yem yiyor . Kizistiklarinda yuvayi takacagim ama suanda oynuyoruz :D

Ama yavru konusunu bende bilmiyorum deneyip gorecegiz :D

Benim 1 erkek kusum vardi ele alisikti bizden korkmazdi kardesimin istegi uzerine yanina disi aldik yaklasik bir bucuk ay oldu kiziskin olmadiklari icin ben cikariyorum erkek sayesinde disi de bize alisti suan ikiside ele geliyor elden yem yiyor . Kizistiklarinda yuvayi takacagim ama suanda oynuyoruz :D
Dişi nasıl elinie geliyor ki? Çiftleşmek için aldığına göre 1 yaşında vardır, hiç eğitim almadan oynaması çok iyi gerçekten. Peki kızıştıklarında ne yapacaksın, kafesten çıkarmayı düşünüyor musun?

Aslinda benimki tam ciftlesmek icin degildi amac yanlizlik cekmesin ileridede yavrularini aliriz diye dusunduk. Zaten dedigim gibi daha kizismadilar. Diside erkek elime cikip yem yedigini gorunce o da yemeye calisti boylece elimize cikiyor artik. Kuslarin gozleri daha yeni beyazlasiyor . Kizistiklarinda cikarmam heralde :)

Geri