Karadeniz Pet

Eş ve yavrulu kuşu ayırma yardımı

Rıfat Bor

Meraklı Üye
2. kuluçka yavrularına bakan bir çiftim var.anne çok savunmacı baba aşırı bakıcı. yavruların en büyüğü 21 günlük en küçüğü 10 günlük ama son küçük yavru daha geç gelişiyor. daha önce yavrular yeme düşmeden yeni yumurta geldiği için sıkıntı yaşadık. şu an anne baba tekrar çiftleşme eğilimindeler ve aynı çiftten tekrar yavru istemiyorum.
dün babayı ayırdım, anne ve yavrular birlikte kaldı ama 12 saat boyunca anne beslemedi sadece kapısında durdu. kursaklar boşalınca mecbur babayı tekrar koydum kafese. şu an yine biraradalar baba besledi. bu eşleri nasıl ayırabilirim yavrulara zarar vermeden? yavruları babaya bırakıp anneyi mi ayırsam?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:02 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

bilgi verebilecek yok mu :(

Ben büyüğü 17-18, en küçüğü 10 günlük olan yavruları anne dövdüğü için baba ile bırakmak zorunda kaldım.
Baba en güzel bir şekilde büyüttü.
Siz de baba ile yavruları aynı kafeste bırakabilirsiniz.
Diğer yavrular tüylendiği için en küçük yavru çok üşümeyecektir.
Bu dönemde sık sık hatta her gün yumurta maması verin erkeğe.
Yemleri aspur ağırlıklı olsun.
Sağlıkla büyüsünler inşallah.

teşekkürler açıkçası çekincem vardı eğer anneyi ayırırsam baba bakmayı keser diye

Kaç yavru var babanın tek bakacagini düşünüyorum ama huy var huy var takipte olun

Geri