Karadeniz Pet

Eşleri değiştirmek doğru olurmu

Byrm26

Yeni Üye
Slm arkadaşlar benim2 tane cifttim var ilk ciftm 5 aydır bende 2'ci cifttimde 10gundur bende ilk ciftim yumurtladı fakat yumurtalar boş çıktı ve erkekle dişi çok kavga etmeye başlayınca yumurtaları alıp ayırdım kuşları dişi çok yıpranmış ti. İkinci çiftinde eş olarak aldım fakat dişi erkeki kekiyor ve erkekin hiç sesi cikmiyor. Bugün 1ci ciftimim dişisiyle 2ci ciftimin erkeğini yanyana koydum sesi çıkmayan erkek kur yapmaya başladı dişide erkeğe karşı başını salladı ve birbirlerinin kagalarını dokundurdular bana anlaştılar gibi geldi aynı şekil 1'ci ciftimin erkeğiyle 2'ci ciftimin disisini birleştirdim erkek sürekli kur yaptı dişinin gagasına gagasıyla vurup durdu disi erkeği kekmedi nedense nazlida olsa karşılık verdi kafam karıştı ne yapmalıyım sizce böyle yaparsam kuşların renkleri çok farklı oldu diğer türlü yapsam eşler pek anlasmiyor gibi geldi sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim zamanı bırakayım yoksa eşleri değiştireyim mi

Farklı renkli çiftler daha iyi olur daha çeşitli yavrular alırsınız bir süre yeni düzende devam edin derim

1'ci ciftim
IMG_20161202_145530.jpg

1'ci ciftimin erkeğiyle 2'ci ciftimin disisini.1'ci ciftimin dişiyle 2'ci ciftimin erkeğini eş olurlar mı

Resimle birşey diyememki yanyana atıp takip edeceksiniz kavga olmazsa ve gerekli bakımı yaparsanız illaki eş tutacaktır

Geri