Karadeniz Pet

eşlerim hakkında birkaç soru :D

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydır birlikte olan eşlerımı ızlıyorum erkek dişiye yanaşmak istiyor ama dişi onu kovuyor. birde dişim çok tüy döküyor yardımcı olur musunuz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:33 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

arkadaşlar

Kuslar guzel. Disi kizismaya baslamis. Mama vit. Havuc verin. 2 haftaya bu is olur gibi.

Biraz bekleyin kuş tüye girmiş tüydeki kuşdan yumurta almak sakıncalıdır. avisol b veya deep fix tüy döküm ilacınnı alın verin kuşa bu zamanda havuç ile mama vermeye başlayın kızgınlaşsın.

Biraz bekleyin kuş tüye girmiş tüydeki kuşdan yumurta almak sakıncalıdır. avisol b veya deep fix tüy döküm ilacınnı alın verin kuşa bu zamanda havuç ile mama vermeye başlayın kızgınlaşsın.

anlıyorum tesekkurler saldırgan davranması tuye gırmesınden mı kaynaklanıyor sızce

hayır benim dişi kuşda saldırgan eskiden saldırganmıydı ele alışkın değil herhalde :) Sorun olmaz merak etmeyin.

Kuş tüyde siz ona mama Havuç felan vermeyin daha beter tüy e sokar. Tüy Dökümü tamamlanınca verirsiniz. B vitamini verin sadece şu aşamada. Hazır olmayan tüyde olan her dişi agresiftir. Tüy geçsin düzelir.

strese girmiştir tüy dökümünde olabiliyor böyle şeyler strese girdiği için hırçın ve kafesine ellediğinde ses çıkarıyor demi :)

Tüydeki kuşların [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] beyin dediği gibi mama vermeyin biraz sabır ve B vitamini takviye yapmalısınız ve biraz sabır gerekli

Geri