Karadeniz Pet

Evcil muhabbet kuşu yumurtlar mı ?

hmzlc

Yeni Üye
Merhabalar , kuşuma eş almak istiyorum. Ve bunun için internette biraz araştırma yaptım. YouTube da bir kuş üreticisi diyor ki: Evcil muhabbet kuşunun yumurtalaması çok az bir ihtimaldir. Ama ben yine de size sormak istedim.

Cevaplariniz için şimdiden tesekkurler.

Ya siz yanlış anlamışsınız ya da videoyu yapan arkadaş anlamıyor. Üretimhanede diğer kuşlarla birlikte olan, onların seslerini duyan kuşlar kendisini biraz daha rahat hisseder ve yavrulama ihtimali daha fazla olur. Evde uzun süre insanlarla iletişim halinde olan kuşlar bir süre sonra kendi türüyle daha az ilgilenmeye başlayabilir ve bu yüzden çiftleşmeyebilir.

Bunu, evde beslenen kuşların yumurta yapma ihtimali çok azdır diye yorumlamak yanlıştır. Yalnızca olasılık daha düşüktür diyebiliriz ki bu da ortalama bir durumdur.

Üretici bir arkadaşım, birkaç yıl önce dişi bir kuş alıyor ve aldıktan yaklaşık iki yıl sonra eş alıp yavrulatayım diyor. Şu anda en iyi damızlık dişisinin de kendi evcil dişi kuşu olduğunu söylüyor.

Yani her yazılana ve söylenene inanmamak lazım.

Benim kuşum 8 aylık çiftleşir mi ?

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neden olmasın. Bu durum birçok değişkene bağlı. Kuşların karakteri, anlaşabilmesi, bakım şartları vb.
Eğer eş almak istiyorsanız çok fazla beklemeyin. Anlaşabildiği bir eş bulup gerekli şartları sağlarsınız yavru yapmaları çok da zor değil.

Yardımınız için teşekkürler

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri