Karadeniz Pet

Evde kuru mama yapimi

Umut2929

Meraklı Üye
Arkadaşlar evde internetten vu forumdaki eski konulari arastirarak evde kendim kuru mama yapyim kuslarima insallah yerler denemek gerekir diye dusundum hazir almaktansa ev yapimi tercih ettim umarim ziyan olmaz mamalar.
-Kuru Mama Malzemeleri-
1-galete unu
2-misir unu
3-pirinc unu
4-misir nisastasi
5-bugday nisastasi
6-bebe biskuvisi
7-tuzsuz etimek
8-hero baby bebek mamasi 8 vitaminli

Bu malzemelerin hepsini karistrdim hepsinden 1 cay bardagi

-Nemlendirmek icin-
1-haslanmis yumurta ve zari ayiklanmis kabugu
2-maydanoz incecik kiyilmis
3-dereotu kiyilmis incecik
4-rendelenmis ve inceltilmis havuc
5-kirmizi biber tatli

Kuru mamalari ayri cam kavanoza koyup istedigim kadarini alip nemlendirmek icin diger malzemeler ile karistirip verdim umarim yerler ve emeklerim bosa gitmez :)

Tesekkur ederim kardesim ;) daha once yapatigim haslanmis yumurta havuc ve petibor 3lusunu deli gbi yediler insallah bunlari da yerler diger 3luyu yedikleri icin boyle bise yaptim bakalim ne olcak :) bira mayasinida eklicem bunu yerlerse ;)

Az once kuslarimin ikiside yaptigim mamayi yedigini farkettim ikisininde agzi yuzu hep mama olmus bu kyiflendirdi beni tavsiye ederim ilgilenen arkadaslara :) maliyeti 20 tl bile degil ;) ve dolapta 3-5 ay kadar nemlendirici malzemeleri katmadan saklayabilirsiniz ;)

Ayrıca Brokoli ve taze nane de ekle anında saldırıyorlar

Bin sonraki nemlendirme islemine katicam dediklerinizi :) brokoliyi sevdiklerini duydum ama malzemeleri alirkende aklima gelmedi evde de yoktu ;)

Geri