Karadeniz Pet

Evde Yaptığımız Kafesimiz

Poyraz

Yeni Üye
Evde bulunan çıkma dolabı bu şekilde değerlendirdik. 1 günlük çalışmanın sonucunda ortaya bu çıktı.

Yorumlarınızı ve eleştirileriizi beklerim.

6mP7j0.jpg

yV58kk.jpg

Selamın aleyküm şahsen çok beğendim güzelde duruyo elinize sağlık

Elinize emeginize saglik nacizane tavsiyem yuvalik disarda olsa kontrolu temizligi kolay olur bir iki tane daha suluk takin kolay ulasabilsinler gaga tasi kalamar kemigi yoksa edinin ferah genis guzel olmus rahat rahat yasasinlar cok begendim

Güzel olmuş elinize sağlık.
Yukarıda arkadaşında ifade ettiği eksiklikleri giderirseniz çok daha iyi olur.

Elinize emeginize saglik nacizane tavsiyem yuvalik disarda olsa kontrolu temizligi kolay olur bir iki tane daha suluk takin kolay ulasabilsinler gaga tasi kalamar kemigi yoksa edinin ferah genis guzel olmus rahat rahat yasasinlar cok begendim
Çok teşekkürler. Yeni bittiği için henüz takmadık. Gaga taşı kalamar kemiği mineral bloğu hepsi var. Yuvanın da fotoğrafta gözükmüyor ama arka tarafında oval bi boşluk var. kontrolünü yapabiliyoruz orada. bu dolap aspiratör takılan yerden çıkan bi dolap yani baca deliği gibi bi delik var yuvalığın arkasında ordan kapağını açıp bakabiliyoruz. Yine de çıkaralım mı dışarıya?

çok güzel olmuş elinize sağlık yuvalık dışarda olursa daha güzel olur kuşlarınız artık rahat rahat takılır yeni kafeslerinde :)

Kontrolu temizligi kolay diyorsaniz kalsin guzel genis rahat rahat ucsunlar

elinize emeğinize sağlık güzel bir geri dönüşüm olmuş fakat ahmet beyinde söyledi gibi nacizane fikrim imkanızın varsa dolapta sadece yuvarlak deliği açın ve yuvalık dışardan takılsın. çünkü yeri gelecek yuvalığı tamamen çıkartıp temizleme gerekecek ama bu şekilde zor gözüküyor onun dışında gayet güzel bi kafes olmuş tek çift için. Sağlıklı günlerde kullanırsınız inş.

elinize emeğinize sağlık güzel bir geri dönüşüm olmuş fakat ahmet beyinde söyledi gibi nacizane fikrim imkanızın varsa dolapta sadece yuvarlak deliği açın ve yuvalık dışardan takılsın. çünkü yeri gelecek yuvalığı tamamen çıkartıp temizleme gerekecek ama bu şekilde zor gözüküyor onun dışında gayet güzel bi kafes olmuş tek çift için. Sağlıklı günlerde kullanırsınız inş.
Çok teşekkürler. Peki dişiyi bi süre ayrı kafeste mi tutmalıyım? Erkek kafesi sahiplendikten sonra dişiyi koysam daha mı iyi olur? Şuan dişi pek arahat bırakmıyor erkeği. yem yerken falan gidip kovalıyor yemlikten.

Elinize emeğinize sağlık. Yuvalığın dısarda olması gerektiği fikrine katılıyorum ben de. Onun dışında gayet güzel görünüyor.

Kafes geniş sorun olacağını sanmıyorum fakat tabikide erkeğin kafesi sahiplenmesine imkan tanırsanız çok daha iyi olur. 2. bir kafesiniz varsa alın dişiyi 10 gün kalsın o kafes te yuvalığı da çıkarma şansınız varsa çıkartın. 10 gün sonra yanına attınızda bir süre daha bekleyin 10-15 gün sonra takarsınız yuvalıklarını. yuvalık önceden takılmış olursa ilgisini geç çeker fakat evlerine sonradan gelen bir aksesuarı mutlak incelemek istiyorlar. Sağlıcakla

yuvalık kontrolü yavruların yuvalığın temizliği konusunda nasıl bir yapısı var kafesin görünüre göre baya bir ürkeyecek bu umarım annenin yumurta üstünde yatmamasına yavrulara bakmamasına strese girmesine sebep olmaz o öyle gözlemledim yuvalık yeri yanlış olmuş. her seferinde tel sökülüp el mi sokulacak en azından öyle görünüyor umarım bu detayı düşünürsünüz.