Karadeniz Pet

Eve gelene kadar yumurtlayan dişi ve mantar için yardım

Rıfat Bor

Meraklı Üye
bir çift ceresi mantarlı kuş sahiplendim. bakıp iyileştirilebilecek durumda. yalnız dişi eve gelene kadar 1 yumurta yapmış kutunun içine. kafese koydum ve yumurtayı folluğa aldım. sizce bu yumurtadan yavru çıkar mı? ya da 2 gün sonra 2. yumurta olur mu? olursa kuluçkaya yatma ihtimali nedir? mantarlı cere için mantar kremi önerileriniz nedir?

Forumda mantar için tavsiye edilen ilaç;Trosdy Krem Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürülür. Sonraki gün nemli pamukla temizlenip, yeniden sürülür. 1 hafta 10 devam edilir.

Forumda mantar için tavsiye edilen ilaç;Trosdy Krem Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürülür. Sonraki gün nemli pamukla temizlenip, yeniden sürülür. 1 hafta 10 devam edilir.

eczaneden temin edebilirim sanırım. teşekkürler. diğer konu hakkında bilginiz var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:36 --

bilgisi olan yumurta hakkında ne yapmam gerektiğini söylesin lütfen. şu an yumurtası olan başka kuluçkaya yatan başka bir dişim var bu yumurtayı onun altına koysam olur mu?

Yumurtanın dolu olup olmadığını bilemeyiz. 5-6 gün sonra ışıkla bakarak dolu olup olmadığına karar verilebilir.

üstüne yatmazsa 5-6 gün sonra zaten gelişmez değil mi?
salma kafes içine yere yumurtlayacaktı zaten kutuya yapmış oldu.
yer değişikliğinden etkilenmeyip belki de yatabilir mi acaba? yaşayıp göreceğiz sanırım

Yumurtaların devamı gelir mi? Eş tutttular mı, çiftleşme oldu mu, yatar mı üstüne bilemeyiz?
Yumurtayı yuvalığa girip yapar mı? Tecrübeli bir dişiyse evet.
Yuvalığa girip yumurtalara yatarsa yatmaya başladığı andan itibaren 5 gün sonra damarlanma görmen lazım ışıkla baktığında.
Üstüne yatmazsa bile 1 hafta kadar yumurta bozulmadan durur.

Son düzenleme:
Yumurta için pek ümitlenmeyin, mantar için kokusuz sade vazelin kullana bilirsiniz.

Yatmazsa bozulur yavru çıkmaz. Dediğiniz gibi yer değişikliğine vereceği tepkiye bağlı herşey.

Geri