Karadeniz Pet

feshaneden ingiliz yavru muhabbet :)

• Konbuyu başlatan SefaKaraa
  • Başlangıç tarihi
kuşlar 20 den başlayıp 120 ye kadar gidiyo. 20 tl ye albino-utino bulmak mümkün.(sahibi 4-5 aylık dedi) 30 -40 -50 tl ye çok güzel yavrular var. bitane bilezikli yavru albino vardı. cinsiyetinden emin olamadım. 50 tlydi ama 20 tl dediklerimden iriydi. çok felaket güzel çifter vardı. üretimhanem olsaydı direk o kuşları alıp üretimhanemin baş köşesine koyardım herhalde.(120-150) arası. show jumbolar var, ama yaşları geçmişti biraz, damızlık olarak kullanılabilirler.
yarışma kafesleri, taşıma kafesleri, normal kafesler var çok uygun fiyata. dediğim gibi petshop un 35-40 lira dediği kafesi 20 tl ye aldım. 50 kuruşa yemlikler, 75 krş a suluklar var. 8li veya 10lu tahta tünekler var. paket şeklinde satılıyo. 5 tl. almadığımıa pişman oldum. daha doğrusu hepsini kullanmam diye düşündüm almadım. sonuçta en fazla 2 tane koyuyuruz tünek. paket şekilden satılan darılar var. dal darı. ama öyle ballı felan değil. bildiğin kökünden kesip getirmişler. salmalar var. üretim boxları var. 5 li 6 lı dolap şeklinde. yemler var kilo işi satılıyo genelde. bazıları direk çuvalla satıyo yani paket açmıyolar. gelenlerin çoğu üretici olduğu için kilo işine girmemişler. ama geneli kilo işi satıyo. 2 buçuk liraya 1 kilo ak darı aldık. ne hikmettir ki sarı darı bulamadık. hiç kimse sarı darı satmıyo. yarım kilo başka yemden aldık ama adını unuttum. onun kilosu 4 lira. mama vardı baya.ama mamaların fiyatına hiç bakmadım. ve envai çeşit kanarya var ilginizi çeker mi bilmiyorum :)

Çok iyi bilgilendirme oldu çok teşekkür ederim. :)
Yarın gidip ne varsa alıp gelicem. :)
Bol bol'da fotoğraf çekmek istiyorum merak eden forumdakiler için.

ben çektim de biraz kalitesiz oldu. siz daha güzellerini çekin. değişik çeşit kuşlar var :)

Valla ingiliz dedi ama saf ingiliz mi kırma mi bilmiyorum. Ama damızlık çağa gelmiş kuşlar vardı hemen yan kafeste. Aynı kümesin kuşları. onlar saf ingilizdi. Bunlar yavru zamanla daha gelişir herhalde :)

Tarih olarak 21-22 gözüküyor. Tarihin dışına cikacaklarini sanmıyorum

Aslında sracağım soru dolaylı olarak konu ile ilgili.

Bende bugün bir yavru kuş aldım Ankarada ve daha yeni yeme düşmüş, sahibi aspur ver dedi 1 hafta yağlansın ve gelişsin diye birde normal yem ishal edebilir şimdi dedi.

Üretici arkadşların önerisi nedir acaba? Yeni yeme düşmüş yavru kuş için bakım nasıl olmalı?

aspurun verilmesi doğru ama gerekçesi biraz yanlış :) aspurun kabukları çok kolay ayrıldığı için yavrular yem kırmayı tamamen öğrenene kadar bu yemle besleniyorlar. sadece aspur vermeyin siz yine de. aspurun yoğunlukta karıştığı normal yem koyun. aksi taktirde ileride yem seçer ve sadece aspur yer

k.maraşda bu tür şeyler pek yok mallesef feshane felan gibi şeyler bu tür kuşlara biz burda 100tlden aşşa alamıyoruz 100tlye alınca ucuz almış oluyoruz :))) kuş gerçekten çok güzel hayırlı olsun maşallah

Aaaa aldığım yemin adi aklima geldi. Arkadas yazinca hatirladim. Aspurdu doğru. 1 kilo ak dari yarim kilo aspur. Karıştırdım yemlige koydum.

saf ingiliz değil sanırım değilmi kırma
Katılıyorum, kuş kırık ve kırıkların fiyatı 30-40 lira arasında değişiyor, inş. iri bir kuş olur...

k.maraşda bu tür şeyler pek yok mallesef feshane felan gibi şeyler bu tür kuşlara biz burda 100tlden aşşa alamıyoruz 100tlye alınca ucuz almış oluyoruz :))) kuş gerçekten çok güzel hayırlı olsun maşallah
Maalesef öyle, bir çift İngiliz kırığına K.Maraş'ta 300 lira demişlerdi bana, aynı tarihlerde eski görev yerim olan Bitlis'te bile aynı fiyata Show Jumbo satıyorlardı.

Bende bitane yerli kuş vardı. Onunla kiyaslayinca baya iri. Çek yavrulari vardı orda bakınca onlardan birazdaha iri. Ben iri diye cek yavrusu aradim orda hep. Bunları görünce direk aldim. Kırık felan çok beğendik :)

Bende bitane yerli kuş vardı. Onunla kiyaslayinca baya iri. Çek yavrulari vardı orda bakınca onlardan birazdaha iri. Ben iri diye cek yavrusu aradim orda hep. Bunları görünce direk aldim. Kırık felan çok beğendik :)

daha kuş çok küçük ve fotoğrafta sinmiş 1 ay sonra felan tam belli eder durumunu. o zaman kırık mı değil mi tartışılır. ve dikken çekilen fotoğraf önemli.

tekrar hayırlı olsun.

Evet abi bende o şekilde düşünüyorum. Bi tüy döksün yeni tüyleri görelim belli olacak inşallah. Küçülmesinde büyümesede olur :)

Evet abi bende o şekilde düşünüyorum. Bi tüy döksün yeni tüyleri görelim belli olacak inşallah. Küçülmesinde büyümesede olur :)

kırıksa bile güzel bir kırık gerdan tüyleri göz kısıklığı güzel yavrunun. küçülmez merak etme daha 2-3 aylık daha da toparlar

Hayırlı olsun . MaaşAllah güzel kuş.

Geri