Karadeniz Pet

Garip hareket

Oğulcan

Yeni Üye
geçen günlerde konu açmıştım kusma hareketi yapıyordu ve ishaldi. 1 haftanın ardından düzeldi çok nadir olmasada günde 3-4 kere yapıyor artık kusma hareketini, ishali de düzeldi. Ama şimdi şöyle bir hareket yapıyor, 3 gündür günde 15 dakika böyle ağzını açıp kapatıyor sonra normale dönüyor. Neden yapıyor sizce?

büyük ihtimalle kursak mantarı. forumdan kursak mantarı ile ilgili konuları araştırıp okumanızda fayda var.
kursak mantarı olan kuşlarda suluğa 10 damla sirke damlatıp günde 2 defa suyunu yenilemek gerektiğini okumuştum. size ilaç tavsiyesi ben yapamayacağım ilaç konusunda bilgim yok

büyük ihtimalle kursak mantarı. forumdan kursak mantarı ile ilgili konuları araştırıp okumanızda fayda var.
kursak mantarı olan kuşlarda suluğa 10 damla sirke damlatıp günde 2 defa suyunu yenilemek gerektiğini okumuştum. size ilaç tavsiyesi ben yapamayacağım ilaç konusunda bilgim yok

Zaten 7 gün mikostatin kullandım. Bugün yine birazcık kustu ama geçenki kadar kokmuyordu.

Sal gitsin camdan yenisini al .temiz çözüm ;)

Eczaneden Flagyle veya biteral alıp kullanmalısınız. Reçetesiz vermiyorlar bilginize.

Maalesef birkaç saat önce kuşumu kaybettim. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Öncelikle başınız sağolsun.

Tedaviyi nasıl uygulamıştınız?

Saolun, ilk böyle yaptığı zamanlar ağzından bir şey veremediğimiz için mikostatini suluğuna koyuyordum 4 damla civarı. 1 hafta sonra kullanmayı kestim ve düzelmiş gibiydi. 2-3 Gün sonra tekrar başladı ve başladıktan sonra 4 gün boyunca kullanmadım ilacı, sonraki hafta yine kullandım 7 gün. İşe yaramadı.. Dün çok fazla yaptı kusma hareketini, hatta çok fazla yani öğleden önce saat 10 da başlayıp akşam 8-9 a kadar yapmıştır. Saat 9 da öldü. 6-7 gibi çok iyidi uçuyordu falan, 1 saat sonra bir bakayım dedim köşede yatıyordu öyle. aldım hemen salona götürdüm, yürüyemiyordu bile sürekli karanlığa gidiyordu düştü f 1-2 kere, kanatlarını bile kaldıramadı. En son koltuğun yanına gitti dibinde bekliyordum bana bakarken bıraktı kendini devrildi yana doğru öldü öylece... Tam 1 yıl 6 ay bizimle yaşadı kuşum :( bir daha muhabbet kuşu alacağımı sanmıyorum.

Saolun, ilk böyle yaptığı zamanlar ağzından bir şey veremediğimiz için mikostatini suluğuna koyuyordum 4 damla civarı. 1 hafta sonra kullanmayı kestim ve düzelmiş gibiydi. 2-3 Gün sonra tekrar başladı ve başladıktan sonra 4 gün boyunca kullanmadım ilacı, sonraki hafta yine kullandım 7 gün. İşe yaramadı.. Dün çok fazla yaptı kusma hareketini, hatta çok fazla yani öğleden önce saat 10 da başlayıp akşam 8-9 a kadar yapmıştır. Saat 9 da öldü. 6-7 gibi çok iyidi uçuyordu falan, 1 saat sonra bir bakayım dedim köşede yatıyordu öyle. aldım hemen salona götürdüm, yürüyemiyordu bile sürekli karanlığa gidiyordu düştü f 1-2 kere, kanatlarını bile kaldıramadı. En son koltuğun yanına gitti dibinde bekliyordum bana bakarken bıraktı kendini devrildi yana doğru öldü öylece... Tam 1 yıl 6 ay bizimle yaşadı kuşum :( bir daha muhabbet kuşu alacağımı sanmıyorum.
Başınız sağolsun, lakin mikostatin tedavisini eksik uygulamışsınız. Dolayısı ile antibiyotik tedavisi iyi uygulanmazsa, kuş antibiyotiğe karşı direnç kazanır. Sizde de öyle olmuş olmalı ki kuşunuza fayda vermemiş.

Ayrıca, ölen canları gördükçe, istemiyorum demek olmaz. Elbet üzülürüz, fakat bizler gibi ilgililerin bu canlara sahip çıkması gerekir. İyi forumlar.

Aslında hiçkimse almasa bu kuşların parasal degeri kalmaz.vahşi doğadanda avlamazlar.ama alıyoruz.

Geri