Karadeniz Pet

Gitdi 8yumurta

• Konbuyu başlatan hasta8
  • Başlangıç tarihi
H

hasta8

Guest
Dişi gün aldım çif 8yumurtalı evegetirdikten sonra yumurtalardan kaltı bida oturmadı 14saat oldu yumurtalar ölmüşmüdür öldüyü nasıl belli olur

sz dunde yazmıştnız dmı yumurtalarla bırlkte kuşlara 150 tl vermştnz çok wermssnz ve uzmanlar vaar burda onlara danısın derım msj atın

Yumurta soğumuştır atabilirsin

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yumurtalar bozulmustur okadar saat yatmamissa bekletmene gerek yok

doluu.jpg
DİŞİ ŞİMDİ OTURDU 3RESİMDEKİ YUMURTA GİBİBENİM YUMURTA ŞİMDİ BAKDIM ISIKLA

Moderatör tarafında düzenlendi:
O nokta olan aslında kalp bak bakalım o kalp atıyormu(Normal bildiğin insan kalbi nasıl atıyorsa) bak sanmıyorum ama şansına bak bakalım.

bnce dişi oturdysa hc elleme yumurtalra dolu bu resmde koudugn yumrta bnce çıkmasa bıle içinden zamanı gelene kdr elleme hc bllı olmz cnkı kç gundr yatıomş kuluçkada alırken bişy soledılermı

Geleceği olmayan yumurtanın üstünede boşu boşuna boşa kuş yatırılmaz.Kaldıki hem 14 saat hem 8 yumurta hiçi hiçine yorulur.

8 saattir yatmıyorsa o yumurtalar ölüdür. Dün de söyledik; yumurtanın ömrü dişi üzerinden kalktığından itibaren en fazla 2 saattir. Aradan saatler geçmiş. Boşu boşuna hayvancağızları yormayın, ölü yumurtaların üzerine yatmasının kimseye bir faydası yok. Yumurtaları atın.

O yumurtalar çokdan öldü yazık günah yavrucuklara.

kardeşim yumurtalı kuşu nereden aldığını bilmiyorum. petshoptan aldıysan onlar boş yumurtalarıda iki üç yumurta yapan kuşların altına koyarak müşteri çekebilmek için şu kadar yumurtası var diye de satabilir.
ama en azından şunu söyleyim. eğer ki 8 yumurta da bu çifte ait ise ilk yumurtayla son yumurta arasında 15 /16 günlük zaman dilimi vardır. (2 günde bir yumurtladığını düşünürsek. bu rakam 3 güne çıkarsa ilk yumurta döllenmişse yavru çıkmaya daha yakındır ) ) yani eğer ki ilk yumurta doluysa döllenmişse 4 güne kadar çıkar oda sıcaklığı 16 günlük ilk yumurtanın çıkmasını sağlar kuş yatmasa da olur. bunu takip eden 2 yumurtanın da eğer ki döllenmiş ise çıkma ihtimali var ama ondan sonrasının malasef. yavrunun çıkma süresi 18 gündür bu çok nadirde olsa 17 / 19 olabilir. yumurta içinde belirginleşmesi ise 7 gün sürer . ben 21 günlük olana kadar beklenilmesini tavsiye ederim. hatta çıkmayan yumurtaları yuvadan almayın diğer yavrular onların üzerine yatarak destek sağlarlar ve küçük yavrunun üzerine yatmazlar böylelikle küçük yavruyu ezilmekten kurtarmış oluruz. anne kuş zaten günü geçen yumurtaya yatmaz. ondan ümidini keser hatta yuvalığın kenarına uzak bir köşeye taşır. yalnız kırıp yerse zehirlenir. bunu kuşun karekterinden anlarız. kuşu iyi tanımamız lazım. onun için almak daha mantıklısı ve uygunu olur. damar olmuş birçok kuluçka geçirmiş çiftlerde kafesin yerini boş verin yumurtayı leğenin içine koysanız gelip yatar. bendeki çiftime dayanarak yazıyorum. hatta erkeğim şakır şakır konuşur. yavruyu elimde beslerler. benden kıskanırlar . kafesin yanına kimseyi yaklaştırmazlar. kuşlarımızla iyi iletişim kurarsak onların hayatlarındaki stresi almış oluruz. sağlıcakta mutlu kalın.

kusu yumurtalara bagimli yapar psikolojisine bozarsiniz bence yumurtalari atin ve yuvaligi bir muddet cikartin dinlensin

Kuşun yumurtasını atmayın kalsın 14 15 gun bekleyın yavru çıkmazsa atın ben eve getrıdım 8 saat felan yatmadı ondan sonra yattı ölur dedıler ben ellemedım vede çıktı

Eğer ki üretim konusunda acemiysek; her zaman için yumurtanın çıkma gün sayısı olan 18 / 19 günü beklemek daha iyidir. Genelde dişiler ilk yumurtaya yatmazlar ikinciden sonra yatmaya başlarlar ikinci yumurta 2 gün sonra geldiğine göre ilk yumurtanın üstüne 48 saat yatmamış olur fakat yine de döllenmiş ise ilk yumurtadan da yavru çıkar. Dişi bu konuda iç güdüsel olarak davranır.
Kolay gelsin, iyi hafta sonları...