Karadeniz Pet

Gögsündeki çöküklük neyden dolayı ?

Okan Demirci

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun gögsünde fotograflarda gördügünüz gibi çizgi şeklinde bi çöküklük olmaya başladı acaba bunun sebebi nedir ilk aldığımda yoktu sonradan böyle oldu ?
a5933c21120526ffc5a3f2742bd1ff5e.jpg
65077e66fabd9da171cd122588efd590.jpg
20753d7967ffb4c9a4262e8a28dacf0a.jpg
990ad8e8c178b5095554963557f41a51.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maşallah kemik tüy yapısı zayıf olabilir kusunuz Güle güle besleyin

Maşallah kemik tüy yapısı zayıf olabilir kusunuz Güle güle besleyin

Önerebiliceginiz vitamin yada mama tarifi var mı yusuf bey ?
Çok teşekkür ederim ne takılsa aklımıza bu site sayesinde ve sizler sayesinde tecrübe sahibi oluyoruz...

Son düzenleme:
Evet bende katılıyorum. Ayrıca ayni problem benim kusumda da var çok iyi bakmsktanmidir bilmem yumurta sandiigim poposu bezeymis aynen sizinki gibi yarık var gogsunde

Bu yarık benim bildiğim Dişi kuşlarda oluyordu benim kuşlarda da var ama ilk defa bu kadar genç kuşta görüyorum

Son düzenleme:
benim erkek kuşta aynı böyle. başta bende tedirgin oldum ama şimdi pek bi problem olmadığını düşünüyorum. mesela erkek kuşun tüylerini göğsünden boyununa dogru severken ya da boynunu kaşırken oradaki tüyler yumuşak, rahat kaşınabiiyo, sonra parmağımı bıraktığımda normale dönüyo. nasıl diyeyim tüm tüyler bağımsız gibi :D ama dişi kuşta tüyler kalıp gibi. onu aynı şekilde sevdiğimde misal parmagımla yukarı doğru o tüylerin şekli bozuluyo. yukarı dogru kalkan tüyler öyle kalıyo. sonra ben düzeltiyoru. sanki tüyleri daha sert ve çok sık. ben o yüzden tüy yapısıyla alakalıdır diye düşünüyorum. çünkü bazen o yarık gibi şey olmuyo erkekte. tabi bu benim düşüncem bizimki istemiyo dokunayım karnına pek. sizinki izin verirse elinizle dokunun çok yarık gibi bişey var mı yada görüntüde mi öyle? ben de merak ettim

Son düzenleme:
Bence bir sıkıntı yok sadece biraz zayıf gibi ama canlı yumurta ve biskuviden yapılan pratik mamayi verebilirsiniz

Daha 4bucuk 5 aylık kuş neden böyle oldu anlamadım suyuna hep vitaminde koyuyorum mamada hazırlıyorum haftada bi sefer ayrıyetten dal darı,ballı cubuk herşeyide var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

benim erkek kuşta aynı böyle. başta bende tedirgin oldum ama şimdi pek bi problem olmadığını düşünüyorum. mesela erkek kuşun tüylerini göğsünden boyununa dogru severken ya da boynunu kaşırken oradaki tüyler yumuşak, rahat kaşınabiiyo, sonra parmağımı bıraktığımda normale dönüyo. nasıl diyeyim tüm tüyler bağımsız gibi :D ama dişi kuşta tüyler kalıp gibi. onu aynı şekilde sevdiğimde misal parmagımla yukarı doğru o tüylerin şekli bozuluyo. yukarı dogru kalkan tüyler öyle kalıyo. sonra ben düzeltiyoru. sanki tüyleri daha sert ve çok sık. ben o yüzden tüy yapısıyla alakalıdır diye düşünüyorum. çünkü bazen o yarık gibi şey olmuyo erkekte. tabi bu benim düşüncem bizimki istemiyo dokunayım karnına pek. sizinki izin verirse elinizle dokunun çok yarık gibi bişey var mı yada görüntüde mi öyle? ben de merak ettim

Şimdi gögsüne dokundum orası göçük degil hatta tam o noktada kemik var çıkıntılı kafam karıştı göçük duruyo ama çıkıntı var ilginç :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Bence bir sıkıntı yok sadece biraz zayıf gibi ama canlı yumurta ve biskuviden yapılan pratik mamayi verebilirsiniz

Her gün vermem uygunmudur yoksa haftada bir mi önerirsiniz ?

Daha 4bucuk 5 aylık kuş neden böyle oldu anlamadım suyuna hep vitaminde koyuyorum mamada hazırlıyorum haftada bi sefer ayrıyetten dal darı,ballı cubuk herşeyide var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Şimdi gögsüne dokundum orası göçük degil hatta tam o noktada kemik var çıkıntılı kafam karıştı göçük duruyo ama çıkıntı var ilginç :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Her gün vermem uygunmudur yoksa haftada bir mi önerirsiniz ?

valla bence de bir sıkıntı yok hatta anaç tavuklar da bile açılırdı ora yumurtaya falan yatınca 2 ye ayrılır o kısım benim dişi kuş yumurtaya baktığı dönemlerde esnediği zaman derisi gözüküyor normal duruşta geri kapanıyor. arkadaşımın dişi muhabbet kuşu da böyle aynı bence hiç bir problem yok

Bencede o tüy yapısıyla alakalı olabilir bende aksam kontrol etcem

valla bence de bir sıkıntı yok hatta anaç tavuklar da bile açılırdı ora yumurtaya falan yatınca 2 ye ayrılır o kısım benim dişi kuş yumurtaya baktığı dönemlerde esnediği zaman derisi gözüküyor normal duruşta geri kapanıyor. arkadaşımın dişi muhabbet kuşu da böyle aynı bence hiç bir problem yok

Ben hasta olabilir diye düşündüm eğer sağlıklıysa sorun yok tabiki

bence endişe etmeyin. benim kuşta sizinki gibi çok küçük ve bana zayıf geliyodu. işte çimlenmiş tohumlar, mamalar falan ama hala aynı. o zaman dedim bu kuşun yapısı bu. sonuçta insanlarda hepsi iri değil. onlarda da durum böyle. mesela kısa saçlı erkeklerde görünüyo ya kafasının belli yerinde saçlar dönüyo. o herkeste aynı değil kiminin kafasının sagında kiminin ortasında. bence kuşlarında bazılarının ortada tüyler böyle bi şekil almaya daha meyilli diyerek çılgınca beyin fırtınası yaptım şu an :D ama kuş kilo alsın diye uğraşmayın bence çünkü tombul kuş daha sağlıklı diye bişey yok. zayıf olsun mutlu olsun :)

aşırı değil ama zayıf kuş her zaman daha makbuldür :D daha enerjik fit hareketli olurlar.

bence endişe etmeyin. benim kuşta sizinki gibi çok küçük ve bana zayıf geliyodu. işte çimlenmiş tohumlar, mamalar falan ama hala aynı. o zaman dedim bu kuşun yapısı bu. sonuçta insanlarda hepsi iri değil. onlarda da durum böyle. mesela kısa saçlı erkeklerde görünüyo ya kafasının belli yerinde saçlar dönüyo. o herkeste aynı değil kiminin kafasının sagında kiminin ortasında. bence kuşlarında bazılarının ortada tüyler böyle bi şekil almaya daha meyilli diyerek çılgınca beyin fırtınası yaptım şu an :D ama kuş kilo alsın diye uğraşmayın bence çünkü tombul kuş daha sağlıklı diye bişey yok. zayıf olsun mutlu olsun :)

Gerçekten çok haklısınız sağlıklı olsun yeter hepsi aynı olcak diye bişey yok teşekkür ederim bu değişik örnekleriniz için size :)

Hafta da 2 verebilirsiniz

Bu kuşun göğsünde sıkıntı yok, sadece tüy yapısı bu şekilde. Sağ ve soldan gelip ortada birleşmiş ve iz yapmış. Kuş biraz zayıf olabilir ama irileşse bile bu tüy yapısı değişmeyecektir.
Güle güle besleyin.

Çok teşekkür ederim Levent Bey gayet açıklayıcı oldu yorumunuz.kuşum mutlu olsunda gerisi önemli değil sadece aklıma takıldı.

Bence de normal. Kuşunuzun ballı karakerini kendiniz yapın. Mamasına ise bisküvi katmayın içindeki süt zararlı. Mama tarifi verebilirim isterseniz.

Gerçekten çok iyi olur ballı kraker ve mama tarifi verseniz

Ballı kraker tarifi burada çok güzel anlatılmış. Mamanın içine mısır unu, pirinç unu, tarçın, kekik, nane, irmik, buğday ruşeymi, aspir tohumu çiçeği, bira mayası, spirulina katıyorum. Aktardan alabilirsiniz malzemeleri.

Geri