petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Gögsündeki çöküklük neyden dolayı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Okan Demirci tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşumun gögsünde fotograflarda gördügünüz gibi çizgi şeklinde bi çöküklük olmaya başladı acaba bunun sebebi nedir ilk aldığımda yoktu sonradan böyle oldu ?[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşallah kemik tüy yapısı zayıf olabilir kusunuz Güle güle besleyin

3. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0

Önerebiliceginiz vitamin yada mama tarifi var mı yusuf bey ?
    Çok teşekkür ederim ne takılsa aklımıza bu site sayesinde ve sizler sayesinde tecrübe sahibi oluyoruz...

#3 Okan Demirci, 27 Mart 2015
    Son düzenleme: 27 Mart 2015
  4. Zeynep TÜRK

Zeynep TÜRK New Member

Beğenileri:
    1
    Evet bende katılıyorum. Ayrıca ayni problem benim kusumda da var çok iyi bakmsktanmidir bilmem yumurta sandiigim poposu bezeymis aynen sizinki gibi yarık var gogsunde

5. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    Bu yarık benim bildiğim Dişi kuşlarda oluyordu benim kuşlarda da var ama ilk defa bu kadar genç kuşta görüyorum

#5 tr0xt, 27 Mart 2015
  6. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    benim erkek kuşta aynı böyle. başta bende tedirgin oldum ama şimdi pek bi problem olmadığını düşünüyorum. mesela erkek kuşun tüylerini göğsünden boyununa dogru severken ya da boynunu kaşırken oradaki tüyler yumuşak, rahat kaşınabiiyo, sonra parmağımı bıraktığımda normale dönüyo. nasıl diyeyim tüm tüyler bağımsız gibi :D ama dişi kuşta tüyler kalıp gibi. onu aynı şekilde sevdiğimde misal parmagımla yukarı doğru o tüylerin şekli bozuluyo. yukarı dogru kalkan tüyler öyle kalıyo. sonra ben düzeltiyoru. sanki tüyleri daha sert ve çok sık. ben o yüzden tüy yapısıyla alakalıdır diye düşünüyorum. çünkü bazen o yarık gibi şey olmuyo erkekte. tabi bu benim düşüncem bizimki istemiyo dokunayım karnına pek. sizinki izin verirse elinizle dokunun çok yarık gibi bişey var mı yada görüntüde mi öyle? ben de merak ettim

#6 gamze arat, 27 Mart 2015
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence bir sıkıntı yok sadece biraz zayıf gibi ama canlı yumurta ve biskuviden yapılan pratik mamayi verebilirsiniz

8. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0
    Daha 4bucuk 5 aylık kuş neden böyle oldu anlamadım suyuna hep vitaminde koyuyorum mamada hazırlıyorum haftada bi sefer ayrıyetten dal darı,ballı cubuk herşeyide var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Şimdi gögsüne dokundum orası göçük degil hatta tam o noktada kemik var çıkıntılı kafam karıştı göçük duruyo ama çıkıntı var ilginç :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Her gün vermem uygunmudur yoksa haftada bir mi önerirsiniz ?

9. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    valla bence de bir sıkıntı yok hatta anaç tavuklar da bile açılırdı ora yumurtaya falan yatınca 2 ye ayrılır o kısım benim dişi kuş yumurtaya baktığı dönemlerde esnediği zaman derisi gözüküyor normal duruşta geri kapanıyor. arkadaşımın dişi muhabbet kuşu da böyle aynı bence hiç bir problem yok

10. Zeynep TÜRK

Zeynep TÜRK New Member

Beğenileri:
    1
    Bencede o tüy yapısıyla alakalı olabilir bende aksam kontrol etcem

11. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0

Ben hasta olabilir diye düşündüm eğer sağlıklıysa sorun yok tabiki

12. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    bence endişe etmeyin. benim kuşta sizinki gibi çok küçük ve bana zayıf geliyodu. işte çimlenmiş tohumlar, mamalar falan ama hala aynı. o zaman dedim bu kuşun yapısı bu. sonuçta insanlarda hepsi iri değil. onlarda da durum böyle. mesela kısa saçlı erkeklerde görünüyo ya kafasının belli yerinde saçlar dönüyo. o herkeste aynı değil kiminin kafasının sagında kiminin ortasında. bence kuşlarında bazılarının ortada tüyler böyle bi şekil almaya daha meyilli diyerek çılgınca beyin fırtınası yaptım şu an :D ama kuş kilo alsın diye uğraşmayın bence çünkü tombul kuş daha sağlıklı diye bişey yok. zayıf olsun mutlu olsun :)

13. tr0xt

tr0xt New Member

Beğenileri:
    0
    aşırı değil ama zayıf kuş her zaman daha makbuldür :D daha enerjik fit hareketli olurlar.

14. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0

Gerçekten çok haklısınız sağlıklı olsun yeter hepsi aynı olcak diye bişey yok teşekkür ederim bu değişik örnekleriniz için size :)

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Hafta da 2 verebilirsiniz

16. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu kuşun göğsünde sıkıntı yok, sadece tüy yapısı bu şekilde. Sağ ve soldan gelip ortada birleşmiş ve iz yapmış. Kuş biraz zayıf olabilir ama irileşse bile bu tüy yapısı değişmeyecektir.
    Güle güle besleyin.

17. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0

Çok teşekkür ederim Levent Bey gayet açıklayıcı oldu yorumunuz.kuşum mutlu olsunda gerisi önemli değil sadece aklıma takıldı.

18. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bence de normal. Kuşunuzun ballı karakerini kendiniz yapın. Mamasına ise bisküvi katmayın içindeki süt zararlı. Mama tarifi verebilirim isterseniz.

19. Okan Demirci

Okan Demirci New Member

Beğenileri:
    0

Gerçekten çok iyi olur ballı kraker ve mama tarifi verseniz

20. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ballı kraker tarifi burada çok güzel anlatılmış. Mamanın içine mısır unu, pirinç unu, tarçın, kekik, nane, irmik, buğday ruşeymi, aspir tohumu çiçeği, bira mayası, spirulina katıyorum. Aktardan alabilirsiniz malzemeleri.

Sayfayı Paylaş