petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

göz çevresi tüy dökümü ( yardım lütfen)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Necdet ESEN tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    arkadaşlar kuşumun göz çevresinde tüy dökülmesi var
    problem nedir ne tavsiye edersiniz[​IMG]

#1 Necdet ESEN, 8 Nisan 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Nisan 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Göz çevresindeki tüy dökülmeleri genelde mantar ile ortaya çıkıyor. Eczaneden trosyd krem alıp pamuklu çubukla sürebilirsin. (Göze değmesin) Her gün önce temizleyip yeniden sürün. 1 hafta 10 güne geçer, sonra tüylenmeye başlar. Geçmiş olsun.

3. aparative

aparative New Member

Beğenileri:
    0
    Levent bey'e katılıyorum fakat gördüğüm kadarıyla kuslarda göz nezlesi dedikleri mikrobiyal enfeksiyona da benziyor.. Kuslar kasınmak ıcın kafalarını tunek yada kafes tellerıne surduklerınde kafes temiz degılse ordan bulasabılıyor.. Bunun ıcınde eczaneden teramisin göz merhemi alıp aynı sekılde 3-5 gün sürsen kafidir.. Gözde sulanma varsa nezledir,daha önce kusumda oldugundan bu kanıya vardım.mantar olsa gaga,tırnak ve ayaklar bu kadar parlak gozukmez dıye dusunuyorum.. sabah mantar ilacı aksam teramisin sürse olurmu levent bey ?

4. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    yoğun bir şekilde kafasını kaşımaya çalışıyor çok hafif arada aksırdığını da duyuyorum aslında tünekleri vs hep temiz tutarım nereden kapabilir ki enfeksiyon
    yanında erkek kuş var onda herhangi birşey yok şimdilik ona da geçer mi
    ayırmalı mı bu kuşu

5. aparative

aparative New Member

Beğenileri:
    0
    Göz cevresınde anormal bi durum oldugundan kasımaya calısması normal,yogun kasıması benımde aklıma mantarı getırdı bak sımdı.. Henuz tam teşhis konulmus degıl..Kuslar kuluckada degılse ve ayrı bı kafesınız varsa ayırın.. eski kafesi ve tum ekıpmanlarını vanodin yada virkon's dezenfektanla iyice yıkayın,yoksa kaynamış su-elma sirkesi ile yıkayın.. sabah mantar ıcın trosyd,aksam nezle ıcın teramisin sürün..yinede son kararı üstadlardan dinleyin.. benim dişi kusumda bu durum olmustu çiftlesmeden sonra,3 gün teramisin surerek sabah aksam halletmiştim sorunu.. 10. gunundede yumurtası geldı kuluckaya yatmısdı..

6. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    bizimki de yuvalığa bir iki girip çıktı ama çiftleşme henüz yok sanırım
    aksam tedavi uygulayayım madem

Sayfayı Paylaş