Karadeniz Pet

göz çevresi tüy dökümü ( yardım lütfen)

Necdet ESEN

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşumun göz çevresinde tüy dökülmesi var
problem nedir ne tavsiye edersiniz
11139522_863622693696996_19956514_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Göz çevresindeki tüy dökülmeleri genelde mantar ile ortaya çıkıyor. Eczaneden trosyd krem alıp pamuklu çubukla sürebilirsin. (Göze değmesin) Her gün önce temizleyip yeniden sürün. 1 hafta 10 güne geçer, sonra tüylenmeye başlar. Geçmiş olsun.

Levent bey'e katılıyorum fakat gördüğüm kadarıyla kuslarda göz nezlesi dedikleri mikrobiyal enfeksiyona da benziyor.. Kuslar kasınmak ıcın kafalarını tunek yada kafes tellerıne surduklerınde kafes temiz degılse ordan bulasabılıyor.. Bunun ıcınde eczaneden teramisin göz merhemi alıp aynı sekılde 3-5 gün sürsen kafidir.. Gözde sulanma varsa nezledir,daha önce kusumda oldugundan bu kanıya vardım.mantar olsa gaga,tırnak ve ayaklar bu kadar parlak gozukmez dıye dusunuyorum.. sabah mantar ilacı aksam teramisin sürse olurmu levent bey ?

Levent bey'e katılıyorum fakat gördüğüm kadarıyla kuslarda göz nezlesi dedikleri mikrobiyal enfeksiyona da benziyor.. Kuslar kasınmak ıcın kafalarını tunek yada kafes tellerıne surduklerınde kafes temiz degılse ordan bulasabılıyor.. Bunun ıcınde eczaneden teramisin göz merhemi alıp aynı sekılde 3-5 gün sürsen kafidir.. Gözde sulanma varsa nezledir,daha önce kusumda oldugundan bu kanıya vardım.mantar olsa gaga,tırnak ve ayaklar bu kadar parlak gozukmez dıye dusunuyorum.. sabah mantar ilacı aksam teramisin sürse olurmu levent bey ?

yoğun bir şekilde kafasını kaşımaya çalışıyor çok hafif arada aksırdığını da duyuyorum aslında tünekleri vs hep temiz tutarım nereden kapabilir ki enfeksiyon
yanında erkek kuş var onda herhangi birşey yok şimdilik ona da geçer mi
ayırmalı mı bu kuşu

Göz cevresınde anormal bi durum oldugundan kasımaya calısması normal,yogun kasıması benımde aklıma mantarı getırdı bak sımdı.. Henuz tam teşhis konulmus degıl..Kuslar kuluckada degılse ve ayrı bı kafesınız varsa ayırın.. eski kafesi ve tum ekıpmanlarını vanodin yada virkon's dezenfektanla iyice yıkayın,yoksa kaynamış su-elma sirkesi ile yıkayın.. sabah mantar ıcın trosyd,aksam nezle ıcın teramisin sürün..yinede son kararı üstadlardan dinleyin.. benim dişi kusumda bu durum olmustu çiftlesmeden sonra,3 gün teramisin surerek sabah aksam halletmiştim sorunu.. 10. gunundede yumurtası geldı kuluckaya yatmısdı..

bizimki de yuvalığa bir iki girip çıktı ama çiftleşme henüz yok sanırım
aksam tedavi uygulayayım madem

Geri