Karadeniz Pet

Hamsterlarım :)

Yavruları sahiplendiriyor musun :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Kuşlar gibi sabır gerektiren bir süreç değil öyleyse :)

kemirgenler üreme makineleri gibidir tavşanı faresi gonzalesi hamsterı sincabı guineapigi hepsi dişiyle erkeği yanyana koymaya bakar. sonra hiç uğraşmaksızın takır takır yavrular gelir. benoyüzden hamsterlarımı ve guineapig lerimi iki erkek aldım. ancak gonzales de besledim gonzaleslerimi yavruyken 3 tane almıştım cinsiyetleri belli değildi. sonra biri öldü zayıf bir yavruydu. diğerleri de dişi erkekmiş 2 ay içinde cinsel olgunluğa erişiyorlar ve üremeye başlıyorlar. benimki bitane doğurdu ama belki de diğer yavrularını yemiştir bilmiyorum sonra o yavruyu tüyleri çıkmaya başlayınca babası yemiş sonra tekrar doğurdu yine tek bukez babayı ayırdım. yavru büyüdü baba öldü. yavru da dişiydi. sonra annne kız baya yaşadılar. gonzalesler çok hırçın ısırıyor yuvalarını temizlerken onları kürekle çıkarıyordum. ama hamsterlar daha büyük olur ve ısırmaz. bence hamster daha sevimli. size gonzaleimin yavrusunun videosunu paylaşayım.
[YOUTUBE]gonzales yavrusunun 1. günü / baby gonzales - YouTube[/YOUTUBE]

Bu yavruyu babası yedi vay arkadaş garip :)

Bu yavruyu babası yedi vay arkadaş garip :)

öyle valla yiyorlar yavrularını. anne de yiyebiliyor iyi beslenmezse. ben tavuk falan yediriyordum ama yine de babası yedi. bu olaydan sonra eşim acayip soğudu gonzaleslerden :)

öyle valla yiyorlar yavrularını. anne de yiyebiliyor iyi beslenmezse. ben tavuk falan yediriyordum ama yine de babası yedi. bu olaydan sonra eşim acayip soğudu gonzaleslerden :)

Babayı ayırmak gerek öyleyse yavru olursa anneyi de aç bırakmamak :) soğunmayacak gibi değil

Hamster besleyen görmek sevindirici :) Ben de suriye hamsteri üretmiştim zamanında bi ansiklopedi edicek kadar bilgim vardı şimdi genel hatlarıyla hatırlıyorum :) 1 yaşında ki hamsterim 9 yavru doğurup 3ünü ilk 2 gün içersinde yemiş ve 6 yavruyu büyütmüştü :)

Benim de 1 tane bembeyaz tombis bir waffle adinda hamsterim vardi ama yalnizca 1 hafta vakit gecirebildik, annem korktugu icin geri vermek zorunda kaldim. :/ cok guzel oyuncakli bi yuvasi vardi borulu falan, benim icine girip oynayasim geliyodu. :)

Ellere ayaklara bak ya :))

 iPhone 'den Tapatalk Pro aracılığı ile gönderildi
 iPhone 4 - 32gb - Siyah - IOS 7.0.4 Evasi0n JailBreak