Karadeniz Pet

Hangi tür kuş almalıyım?

IronyOfFate

Yeni Üye
Sa arkadaşlar bütçem 200 tl alacağım kuş ilk deneyimim olacak. Jumbo türündeki kuşlar baya hoşuma gitti, bu bütçe ile sizce yavru erkek bir jumbo alabilir miyim? Ayrıca kafes vs falanda almam gerekiyor,önerilerinizi bekliyorum.

jumbo bir yavru alabilirsiniz kafes ve diğer malzemeler için ücret yeterli üretim için mi yoksa sadece alıştırmak için mi beslemek istiyorsunuz ?

Beslemek için almayı düşünüyorum. Bu arada Jumbo İngiliz vs falan diyorlar onlar ne oluyor? İngiliz tamamiyle ayrı bir ırk değil mi?

Beslemek için almayı düşünüyorum. Bu arada Jumbo İngiliz vs falan diyorlar onlar ne oluyor? İngiliz tamamiyle ayrı bir ırk değil mi?
türkiye de bu ırklar hep karışık çoğu kuş kırık ama safkan olan kuşlarda var tabi ama bulmak zor oluyor yeni başlayacaksanız ufak ırklardan başlayın derim çek,yerli,kırık bu tarz kuşlarla başlamanız daha iyi olur

türkiye de bu ırklar hep karışık çoğu kuş kırık ama safkan olan kuşlarda var tabi ama bulmak zor oluyor yeni başlayacaksanız ufak ırklardan başlayın derim çek,yerli,kırık bu tarz kuşlarla başlamanız daha iyi olur
Jumbo alacaksam kırık alayım yani öyle mi?

Yavru bir jumbo için yeterli bir bütçe. Size tek tavsiyem her ne alacaksanız iyi araştırın, sağlıklı olduğuna emin olun ve mümkünse üretim yapan birini bulun.

Yavru bir jumbo için yeterli bir bütçe. Size tek tavsiyem her ne alacaksanız iyi araştırın, sağlıklı olduğuna emin olun ve mümkünse üretim yapan birini bulun.
Kardeşim bugün gittim pet Shop a adam 175 dedi kuşa jumbo show dedi biri üretici varmış ondan alıp satıyorum falan dedi sizce de pahalı değil mi?

Benim tavsiyem Jumbo-Jumbo kırığı çift güzel bir başlangıç olur :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Birde bir kuşun Jumbo show olduğunu nasıl anlarım adam bana öyle dedi fiyatına da 175 söyledi yavru erkeğe.

Bu konuda üstadlar en iyi açıklamayı yapacaktır. Ama ben kısaca şöyle söyliyim;

Jumbo en iri muhabbet kuşu türüdür
Kafası oldukça büyüktür ve aksi bir ifade vardır yüzünde
Enlemesine diğer muhabbet kuşlarına göre daha genişlerdir
Sakin bir tavır takınırlar

gibi gibi aklıma bunlar geldi şuanda

Bu konuda üstadlar en iyi açıklamayı yapacaktır. Ama ben kısaca şöyle söyliyim;

Jumbo en iri muhabbet kuşu türüdür
Kafası oldukça büyüktür ve aksi bir ifade vardır yüzünde
Enlemesine diğer muhabbet kuşlarına göre daha genişlerdir
Sakin bir tavır takınırlar

gibi gibi aklıma bunlar geldi şuanda
Jumbo Show diyorlar bazısına da Kırma diyorlar onun için demiştim. O fiyat farkı neden oluyor birbirinden farklı?

Jumbo Show diyorlar bazısına da Kırma diyorlar onun için demiştim. O fiyat farkı neden oluyor birbirinden farklı?

İrilik
Karakter
Renk
Anatomi
Kısaca göze güzel gözüktüğü için. Ne kadar iri ve güzel renkteyse kuş o kadar değerlidir tabi bu genelleme. Karakter, genetik, anatomisinede bakılır

Kardeşim bugün gittim pet Shop a adam 175 dedi kuşa jumbo show dedi biri üretici varmış ondan alıp satıyorum falan dedi sizce de pahalı değil mi?

175 gerçekten güzel vasıflı bir kuş için fazla değil. Vasıftan kasıt kuşun tüy yapısı tüy rengi boyutu kafa yapısı... vs. Siz illa oradan alacaksanız bir bilenle gidin yada fotosunu çekip burada paylaşın. Ama en güzeli üreticiden almanız. Bu sitede size yardımcı olabilecek çok kişi vardır bu konuda. Ve bu sitedeki arkadaşlara gerçekten güvenebilirsiniz. Karar sizin...

Jumbo kırığı jumbo dişi veya erkekle başka cinsten bir kuşun eşleşmesiyle elde edilen yavrudur. Bu yavru jumbo kanı taşır ve kendi yavrularınında jumbo iriliğinde olma ihtimali vardır.
jumbo arkadaşlarında dediği gibi diğer türlere göre daha iri bir kuştur.
show jumbo jumbo iriliğinde hatta daha iride olabilir. tüy yapısı kafa ve kafa yapısıyla diğer türlerden rahatlıkla ayırt edilebilir. tüyleri okadar uzundurki kimi zaman gözleri görünmez.

Ancak piyasada satılan birçok jumbo veya show jumbo kırık olduğu halde safkanmış gibi satılabilir. Dikkat etmelisiniz.

forumdaki diğer konularada göz atarsanız bir çok türe örnek bulabilirsiniz.

Kuşu 170 e aldım arkadaşlar Jumbo show yavru erkek. Yorumlarınızı bekliyorum, birde bakarken nelere dikkat etmem gerekiyor teşekkürler.

Ekli dosyalar

• DSC_0158.JPG
    DSC_0158.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 22
  • DSC_0157.JPG
    DSC_0157.JPG
  • DSC_0156.JPG
    DSC_0156.JPG
Geri