Karadeniz Pet

Hanımefendimizin Kafes Düzeni Nasıl? Öneriniz Varmi?

DarkredBlue61

Paylaşımcı Üye
Tahtaları Daha Yeni Kendim Yaptım ve Kafesine Yerleştirdim Dal Koyacaktım Fakat Şimdi Bulması Filan Boyutları Sorun Bunlar İyimi Sizce Öneriniz Varmi? Bu Tahtalardan Hanımefendiye Oyuncak Yapayım Diyorum da Kafamda Bir Şekil Yok Önerilerinizi Alalım :)

MY9Lz6.jpg

QX1ZkA.jpg

XW2Lno.jpg

b8QJOY.jpg

59pMAM.jpg

dj4k6Z.jpg

asma merdiven yap bence üzerinde yürüyebilecegi..

yatay üzerinde yürüyebilecegi birsey düsünmüstüm.. bir taraftan diger tarafa.. 45 derece de olabilir, canın nasıl isterse :)

tahtalar çok kalın kuş için uygun değil bunlar

İyi Tutunuyor Gibi? Değişeyimmi Yani?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:34 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

yatay üzerinde yürüyebilecegi birsey düsünmüstüm.. bir taraftan diger tarafa.. 45 derece de olabilir, canın nasıl isterse :)

Çıkarmı Acaba Üzerine Boşada Uğraşmayalım? :/

bnce kare olmamalı tünekler
ve ballı yem hazır mı
hazırsa çıkarmalısın kardesm

Bir videoda izlemiştim, muhabbet kuşuna tahta merdivenden cıkabilecegi bir kaydırak yapmış adam.. kus sürekli merdivene cıkıp kayıyordu :) biraz ustalık gerektiren bir çalışma ama yapılabilir :)

kullandığınız tünekleri kuşunuzun ayağı iyice kavramıyor.çünkü kare.
dışarıdan kurumuş bi ağacın dalından tünek yapmanız çok daha yararlı olacaktır :)

tünekler yuvarlak olması gerekiyor. kafes ölçüsünden dolayı bence iki tünek takın biri yemliklerin önüne diğeri yukarıya suluğun önüne . paralel olsun. meyve ağaçlarının dalının kullanabilirsiniz dezenfekte edip serçe parmak kalınlğında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:38 --

bendede hazır var.. Neden cıkarmalı? Acıklarsan sevınırım.

hazır krakerlerinde yapıştırıcı kimyasal kullanıldığı için zararlı diyorlar zaten gerek yok doğal şeylere alıştırın. marul havuç vs [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION]

Renkli kafesler, kullanilan malzeme ve muhabbet kuslarinin kemirgen olmasi durumu , kusa zarar verir.
Krakerlerin faydali olmadigi soylenilirm cunku yemlerin katki maddeleriyle yapistirilmasi yarar uretmez

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi Tutunuyor Gibi? Değişeyimmi Yani?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:34 -->-> Daha önceki mesaj 16:33 --

Çıkarmı Acaba Üzerine Boşada Uğraşmayalım? :/

tünekler yuvarlak olmalı tutunabilir tabiki ama kuşunuza zarar verecektir

Bir videoda izlemiştim, muhabbet kuşuna tahta merdivenden cıkabilecegi bir kaydırak yapmış adam.. kus sürekli merdivene cıkıp kayıyordu :) biraz ustalık gerektiren bir çalışma ama yapılabilir :)

link var mi acaba ? Ben yaparim sorun değil fakat kafeste biraz küçük

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:52 -->-> Daha önceki mesaj 16:50 --

kullandığınız tünekleri kuşunuzun ayağı iyice kavramıyor.çünkü kare.
dışarıdan kurumuş bi ağacın dalından tünek yapmanız çok daha yararlı olacaktır :)

Biraz idare etsin :) tşkler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:55 -->-> Daha önceki mesaj 16:52 --

tünekler yuvarlak olması gerekiyor. kafes ölçüsünden dolayı bence iki tünek takın biri yemliklerin önüne diğeri yukarıya suluğun önüne . paralel olsun. meyve ağaçlarının dalının kullanabilirsiniz dezenfekte edip serçe parmak kalınlğında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:39 -->-> Daha önceki mesaj 16:38 --

hazır krakerlerinde yapıştırıcı kimyasal kullanıldığı için zararlı diyorlar zaten gerek yok doğal şeylere alıştırın. marul havuç vs [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION]

her şeye meraki var ama onlara yok zaten 1 2 güne çürüyüp gidiyor maalesef

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 16:55 --

kraker kendi yapımınızsa kalabilir sıkıntı yok. [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION]

teşekkürler :)

tünekler yuvarlak olmalı tutunabilir tabiki ama kuşunuza zarar verecektir

peki eğer o kadar sorun olursa boş zamanlarımda eğe ile filan yuvarlak yaparim sağolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

alıştırabilirsiniz kuşunuzu herzaman doğal şeyler vermek kuşunuzu sağlıklı yapacaktır. [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION]

valla yemeklere ilgisi çok fakat aç bırakıp denesemmi yuvada yem varken bakacağını sanmıyorum ? Napayim sizce

peki eğer o kadar sorun olursa boş zamanlarımda eğe ile filan yuvarlak yaparim sağolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

valla yemeklere ilgisi çok fakat aç bırakıp denesemmi yuvada yem varken bakacağını sanmıyorum ? Napayim sizce

öncelikle kesinlikle o kare tahtaları çıkarın.
aç bırakmayın hayvanı şöyle yapın havucu rendeleyin üzerinede az miktar yeminden serpiştirin yemliği çıkarın, açıkınca yemlere gidecek ve havucuda tadacaktır. 1-2 sefer böyle yapın yemezse aç bırakmayın 1 saat sonra kendi yemliğini takın [MENTION=8605]DarkredBlue61[/MENTION]