Karadeniz Pet

Harici termostat

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
Selamlar, karfurlarda 60TL üzeri alışverişe elektrikli ısıtıcı 20TL. Yalnız termostat yok.. :(
Kablo üzerine takılan, cihaza gelen elektriği açıp kapatan termostatlar olduğunu duydum. Bilgisi olan var mı? Nereden alınır, fiyat nedir, kullanışlı mı vb..

Son düzenleme:
kabloya takılan termostat görmedim ama prize takılan zamanlayıcılar da kullanılabilir bu durumda bence .

Kombilerde kullanılan oda termostatları var ama onlarında bağlanabilmesi için cihazda termostat girişi olması lazım.

Levent abi klima parcası satan yerlerde Termostatlar satiliyor radyatör termostatı diye geciyor. Cubuklu bir alet cubugu ocagın govdesine tutturuyorsun termostati alirsan resmini gonder baglantisinda yardimci olurum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:06 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Kullandigimi tam hatrlamiyorum ama 90 derecelik bir termostatti benim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar bende bu konuda yardımcı olabilirim nasıl bi ısıtıcı kullaniyorsunuz bilmiyorum ama Termostat basit yapılı bir devre elemanidir onlarda 10 ila 15 lira arasidir kilimalarda kullanilan pahalidir ufo sobalarin da termostatini kullanabilirsiniz ve bağlantısı faz notur değildir. Sakın böyle bi bağlantı yapmayın eğer alırsanız size vido ve resim destekli bağlantısı ve çalışma prensibini anlatanilirim saygılarımla.

Son düzenleme:
Levent abi klima parcası satan yerlerde Termostatlar satiliyor radyatör termostatı diye geciyor. Cubuklu bir alet cubugu ocagın govdesine tutturuyorsun termostati alirsan resmini gonder baglantisinda yardimci olurum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:06 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Kullandigimi tam hatrlamiyorum ama 90 derecelik bir termostatti benim.

Selamlar bende bu konuda yardımcı olabilirim nasıl bi ısıtıcı kullaniyorsunuz bilmiyorum ama Termostat basit yapılı bir devre elemanidir onlarda 10 ila 15 lira arasidir kilimalarda kullanilan pahalidir ufo sobalarin da termostatini kullanabilirsiniz ve bağlantısı faz notur değildir. Sakın böyle bi bağlantı yapmayın eğer alırsanız size vido ve resim destekli bağlantısı ve çalışma prensibini anlatanilirim saygılarımla.

Arkadaşlar en basit elektrikli Quartz sobalardan aldım. Termostatı yok. Devreyi açıp kapatan termostatlar varmış. Kombicilere klimacılara bir sorayım ben olmazsa.

Levent bey ben sizin dediginiz sistemi kullanıyorum, isiticiyiyi termostatla birleştirdim kullanıyorum, onun detayını soru cevap konusunun ısı problemi hakkında actigim konuda bahsettim. Ama sistemi kendim yaptim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

Bu konuyla ilgili en kısa zamanda bir video paylaşacağım.

Selamlar, karfurlarda 60TL üzeri alışverişe elektrikli ısıtıcı 20TL. Yalnız termostat yok.. :(
Kablo üzerine takılan, cihaza gelen elektriği açıp kapatan termostatlar olduğunu duydum. Bilgisi olan var mı? Nereden alınır, fiyat nedir, kullanışlı mı vb..

1-termostatı cihazın üzerine bağlamak istiyorsanız

Termostat Çiplak - 499 - n11.com

Infrared Isıtıcı Termostat Ve Ayar Düğmesi - Ufo 967 - n11.com

2-pahalı kablosuz termostat priz çözümü

Remosens Kablosuz Priz Kontrol Termostat GittiGidiyor'da 196835451

Remosense Dijital Kablosuz Oda Termostatı / Priz Termostat
Evdeki elektrikli radyatör tarzı, priz ile çalışan ısıtıcıları kablosuz kumanda etme termostatı
- LCD ekran
- İster sıva üstü priz, ister mevcut prizinizi sökerek yerine takılabilecek sıva içi alıcı
- 5c - 35c ayar aralığı
- 0,4 - 1 derece hassasiyet
- Düşük pil uyarısı
- Donma koruma modu
- Aç - Kapa anahtarı mevcuttur.
- Kablosuz bağlantı

Son düzenleme:
[MENTION=4746]cetinates[/MENTION] bu 1 numaradaki termostat ısıtıcıya gelen elektriği kesip tekrar veriyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Levent bey ben sizin dediginiz sistemi kullanıyorum, isiticiyiyi termostatla birleştirdim kullanıyorum, onun detayını soru cevap konusunun ısı problemi hakkında actigim konuda bahsettim. Ama sistemi kendim yaptim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:45 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

Bu konuyla ilgili en kısa zamanda bir video paylaşacağım.

Termostat olarak ne kullandın Yunus? Alayım ben de bir tane..

[MENTION=4746]cetinates[/MENTION] bu 1 numaradaki termostat ısıtıcıya gelen elektriği kesip tekrar veriyor mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

18 TL Olan Ufo Termostatında "0" konumu var,bu konumdayken elektriği kesiyor,diğer ısı konumlarında açıyor.

belki biliyorsunuzdur,lazım olursa buda bağlantı şeması.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

0-40 derece arası termostatın probunu ısıtıcı dışına taşırsanız düzgün çalışır,orijinal termostatlı ısıtıcılarda olduğu gibi ısıtıcı içine monte ederseniz,ısıtıcının kendi ısısı 40 derecenin üzerine çıkmaz,dolayısıyla çevresinide ısıtmaz.

belki biliyorsunuzdur,lazım olursa buda bağlantı şeması.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

0-40 derece arası termostatın probunu ısıtıcı dışına taşırsanız düzgün çalışır,orijinal termostatlı ısıtıcılarda olduğu gibi ısıtıcı içine monte ederseniz,ısıtıcının kendi ısısı 40 derecenin üzerine çıkmaz,dolayısıyla çevresinide ısıtmaz.

Evet doğru bir konuya değinmişsiniz, termostatın algılama ucunu ısıtıcıya değil, çevresine bırakmanız gerekiyor, örnek verecek olursak, doğalgaz sobasını bilirmisiniz, doğalgaz sobasının dış kısmında resmini attığım termostatın algılama ucu mevcut sobanın dışındadır, dolayısıyla ortam ısısı ayarladığınız sıcaklığı bulduğunda sistem otomatik kapatacaktır, belli bir sıcaklığın altına düştüğünde tekrar otomatik kendisi açacaktır.

Tamamdır teşekkür ederim arkadaşlar. [MENTION=6907]Yunus Köprübaşı[/MENTION], [MENTION=4746]cetinates[/MENTION]
Bu termostattan alayım ben bir tane. Bulabilirsek yakınlarda iyi olur.

Rica ederim Levent bey, yardımcı olabildiysem ne mutlu, benim sistemi görmek istersen buyur gel, beklerim.

Merhaba Levent bey, bir video çektim, inşaallah işinize yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=21UNYmJox7U

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşaallah Levent Bey, aynen bir türlü kısmet olmadı.

levent bey 15o lik termo stat diye alırsanız işe yarar bence.. üstteki resimdeki termostat 300 derece.. genelde endüstriyel fritözlerde kullanılıyor...150 lik termostattan ben size yarın akşam bırakabilriim isterseniz.. sizde maltepedesiniz diye hatırlıyorum

levent bey 15o lik termo stat diye alırsanız işe yarar bence.. üstteki resimdeki termostat 300 derece.. genelde endüstriyel fritözlerde kullanılıyor...150 lik termostattan ben size yarın akşam bırakabilriim isterseniz.. sizde maltepedesiniz diye hatırlıyorum

Teşekkür ederim. Yeri tarif edersen ben alırım. 150lik bilmiyorum ancak 0-40 diye satılanları varmış. Karaköydeki elektrikçiler sokağına gidecem olmadı..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

Arkadaşlar termostatı aldım Karaköy elektrikçiler sokağından.
Sonra direk elektrikçime gittim. Proje benden, işçilik onlardan.

Merak edenler için faz ve nötr fişten gelip prize giriyor. Nötr prize bağlı. faz termostat kutusuna gidiyor. Oradan geçip tekrar prize bağlanıyor. Bu sistemi duvara montajlayacam. Isıtıcının kablo direk bu prize girecek..

59069012094497890944.jpg

Son düzenleme: