Karadeniz Pet

Hasta kuşum Hk

djcapkin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum iki aydır bu durumda özel sebeplerden dolayı 2 hafta yalnız bıraktım kanatları düştü tüyleri döküldü veteriner götürdüm vitamin verdi kuscu vitamin verdi fakat düzelmesi kuş iki aydır kanatları çıkmıyor ve kendine dokundurmuyor çok bağırıyor 1 aydır yanında eş var fakat değişim olmadı çok agresif yardım rica eeiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20180527_202031.jpg
    IMG_20180527_202031.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 15
Strese girmiş belli ki. Acaba tüyleri döküldü mü kendisi mi yoluyordu?

İlk 15 günlük süreçte kanatlarını kendi çekmiş akabinde ki ve suanki süreçte kendi dökülüyor.

İlk 15 günlük süreçte kanatlarını kendi çekmiş akabinde ki ve suanki süreçte kendi dökülüyor.
Kendi çekmiş diyorsunuz yani stres faktörü var. Size bağırması da bu nedenden dolayı. Kendinizi alıştırmanız lazım. Eş almanız size alışmasını engeller bi nebze ancak kendi cinsi ile zaman geçirmesi de stresini alır. Bol ilgi göstermeniz lazım.

İlgi gösteriyorum fakat eşiyle çok iyi anlaşıyor tüy dökümü devam ediyor ve kanatları hala cikmadi

1 hafta kadar ilk gün iki kez sonraki günler birer kez iki kuşa da fısfısla banyo yaptırın. Banyo suyu 1/4 oranında beyaz sirkeli olsun. Probiyotik ve aminoasitler de içeren multivitamin alın. Yulaf ve perilla tohumu verin.

Beyaz sirke nereden temin edebilirim ayrıca kuşumun hastalığı nedir acaba

Marketlerde var. Temizlik sirkesi de denir. Kuş strese girmiş. Parazit ve mantar ihtimaline karşı da sirke kullanın. Hatta sularına da 3 gün kadar 6 damla katın. Suyu her gün yenileyin. Sonrasında da probiyotik ve vitamin başlayın.

Sularında aynı sirkedenmi kullanacağım ve iki ay kadar sürede kanatlarında filiz dahil yok normal midir teşekkürler

Normal değil tabiki evet aynı sirkeden katın. Muhtemelen keratinin eksikliği de yaşıyor. Mutlaka aminoasitler içeren bir multi vitamin kullanın.

Normal değil tabiki evet aynı sirkeden katın. Muhtemelen keratinin eksikliği de yaşıyor. Mutlaka aminoasitler içeren bir multi vitamin kullanın.
Hocam yıkama işlemini detaylı anlatabilir misiniz sirke ile yıkadım fakat çok ağır koltuk su ile tekrar duruladim ayrıca gözlerine zararı olur mu yıkamadan önce fark ettim kusumda ağır bir koku var

Geri