Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok hasta

senaarica

Yeni Üye
Merhabalar
5 yaşında bir kuşum var, erkek. Tıslayarak nefes alıp verme, kuyruğunun aşağı yukarı hareket etmesi şikayetiyle veterinere gittik. Akciğerleri dolu dedi. Asist ve ventolin adlı iki ilacı günde 2 kere buharla veriyorum. Hala durumu aynı ve kötü. Hiç ötmüyor, keyifsiz halsiz. İlaç kullanımından beri dışkısı sulu. İştahı iyi. Bugün tedavinin 7.günü , hiç aksatmadım. Ama birkaç gündür göğsünde şişlik farkettim. Ve dengesini zor kuruyor gibi. İnternetten araştırdım kursak mantarı olabilir denmiş. Kusma vs yok. Sizce ne yapmalıyım bir sürü veterinere götürdüm çok çaresizim ona bir şey olsun istemiyorum.

Bir sürü veterinere gitmek değil,kuş veterinerine gitmek gerek. Gittiğiniz veterinerler kanatlı uzmanı değil ise yeni bir veterinere gitmenizi öneririm kanatlı uzmanı.
Ventolin klasik zaten.
Kuşunuzda ciddi solunum problemi var anlaşılan. Vakit kaybetmeyin derim ben. Nerede yaşıyorsunuz kanatlı hekimi varsa önerebiliriz?

Antalya da yaşıyorum. Lütfen öneride bulunun çünkü çok araştırdım

Antalya için kanatlı kliniği bulamadım maalesef.Şehir dışına çıkma imkanınız var mı?
Maalesef.. İzmir de kanatlı veteriner Hekimi olan birisiyle görüştüm bana fakülteye sormam gerektiğini söyledi. Ben de fakülteye sordum onlar da Prime Hospital dan Tuğrul beyi önerdiler. Yukarıda bahsettiğim buhar tedavisini o başlattı. Pazartesi kontrol var ancak yüreğim ağzımda başında bekliyorum

Bugün ölüsüne uyandım.. Teşekkürler uzun uzun yazmışsınız

Geri