Karadeniz Pet

Hastamı Felçmi :(

EDiZZ

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar ;

Muhabbet kuşum 6-7 gün önce tek ayağını kullanamıyordu ondan 2-3 gün sonra ise diğer ayağınıda kullanamaya başladı ve şuan herhangi bir şekilde tüneklere çıkamıyor duramıyor kendi elimle besliyorum suyunu içiriyorum öleceğinden korkuyorum hep karnının üstünde duruyor yanındaki diğer kuş destek çıkmak için olacak sanırım yanından ayrılmıyor bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirmi :( Ayrıca internette okuduğum kadarıyla felç olabileceği yazıyor ayağı kırık olabileceği yazıyor kan toplanmış olabileceği yazıyor ne yapıcağım konusunda bir fikrim yok suyuna vitamin koyuyor içinde D-E-B tarzı vitaminler var bir zararı dokunurmu ?

KONUYU YANLIŞ YERE AÇTIYSAM AFFOLA

RESİM :

AgNoBq.jpg

YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

yokmu yardımcı olacak kimse ya

Son düzenleme:
Bence acilen veterinere götürün.

Bence de veterinere götürmen en mantıklısı, kan toplamış gibi durmuyor, bir bacaktan bir bacağa yayılması ise felç olması yüksek ihtimal gibi göürünüyor, bir yere çarpıp düşmediyse kırık da değildir, parmağını ayaklarına değdirip kavratma hareketi vs yap biraz hareket vardır belki

Bence de veterinere götürmen en mantıklısı, kan toplamış gibi durmuyor, bir bacaktan bir bacağa yayılması ise felç olması yüksek ihtimal gibi göürünüyor, bir yere çarpıp düşmediyse kırık da değildir, parmağını ayaklarına değdirip kavratma hareketi vs yap biraz hareket vardır belki

Ayaklarını hareket ettirebiliyor çok olmasada sıkadabiliyor ama uçamıyor ayaklarının üstünde duramıyor sorunda bu zaten

Ayaklarını hareket ettirebiliyor çok olmasada sıkadabiliyor ama uçamıyor ayaklarının üstünde duramıyor sorunda bu zaten

Masaj yapmayı dene hafifçe.Kan dolaşımını yerine getir.

Ben konuyu tam anlayamadim kus ne zamandir boyle ve nasil oldu? Eski kusumu hatirladim. Ayagini tule takmisti boyle yan yan duruyordu. Surekli yerdeydi yerden yem yiodu sonra vitaminlerle kendini toplamisti.

Genelde insanlar evcil hayvanlarına bir şey olduğunda veterinere götürmeyi tercih etmediklerinden veterinerler de gelen birkaç müşteriden olduğundan fazla para istiyor, eğer kırık vs olmadığından eminsen bacaklarıyla yavaş yavaş oyna fizik tedavisi gibi, sonra el yardımıyla ayaklarının üzerinde tutmayı dene, hiç veteriner de bilmiyorum ama belki istanbul üniversitesinin avcılardaki veterinerlik kampüsündekiler yardım edebilir, veya durumu daha da kötü olursa o veterinere götür mecburen, madem işinde de iyileştirir bakıp

Ben konuyu tam anlayamadim kus ne zamandir boyle ve nasil oldu? Eski kusumu hatirladim. Ayagini tule takmisti boyle yan yan duruyordu. Surekli yerdeydi yerden yem yiodu sonra vitaminlerle kendini toplamisti.

Aslında şyle oldu ilk 1 hafta önce tek ayağını kullanamıyordu topallıyordu sonraki gün ise 2. ayağınıda kullanamaya başladı ve artık hiç yürüyemiyor gagasıyla hareket etmeye çalışıyor hatta şöyle birşeyde denedim kafesten çıkarıp yere bıraktım ve önüne bir cetvel tuttum onun yardımıyla gagasıyla kendini çekiyor yürümeye çabalıyor nasıl düzelicek bilmiyorum :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

Genelde insanlar evcil hayvanlarına bir şey olduğunda veterinere götürmeyi tercih etmediklerinden veterinerler de gelen birkaç müşteriden olduğundan fazla para istiyor, eğer kırık vs olmadığından eminsen bacaklarıyla yavaş yavaş oyna fizik tedavisi gibi, sonra el yardımıyla ayaklarının üzerinde tutmayı dene, hiç veteriner de bilmiyorum ama belki istanbul üniversitesinin avcılardaki veterinerlik kampüsündekiler yardım edebilir, veya durumu daha da kötü olursa o veterinere götür mecburen, madem işinde de iyileştirir bakıp

istanbulda olabilseydim götürürdüm zaten düşünmeden izmirde olduğum için bir şey yapamıyorum veterinerler pek fazla muhabbet kuşu ilgisi yok bi arkadaşım sayesinde bende veteriner buldum dediğim gibi yüksek bir değer istiyor zaten kuşun kendisi 25 TL ne biliyim bide %100 iğleşme olasılığıda vermiyor garip geldi

Geri