petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastamı Felçmi :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve EDiZZ tarafından 5 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. EDiZZ

EDiZZ New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaşlar ;

Muhabbet kuşum 6-7 gün önce tek ayağını kullanamıyordu ondan 2-3 gün sonra ise diğer ayağınıda kullanamaya başladı ve şuan herhangi bir şekilde tüneklere çıkamıyor duramıyor kendi elimle besliyorum suyunu içiriyorum öleceğinden korkuyorum hep karnının üstünde duruyor yanındaki diğer kuş destek çıkmak için olacak sanırım yanından ayrılmıyor bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirmi :( Ayrıca internette okuduğum kadarıyla felç olabileceği yazıyor ayağı kırık olabileceği yazıyor kan toplanmış olabileceği yazıyor ne yapıcağım konusunda bir fikrim yok suyuna vitamin koyuyor içinde D-E-B tarzı vitaminler var bir zararı dokunurmu ?

KONUYU YANLIŞ YERE AÇTIYSAM AFFOLA

RESİM :

YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

yokmu yardımcı olacak kimse ya

#1 EDiZZ, 5 Kasım 2015
    Son düzenleme: 5 Kasım 2015
  2. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Bence acilen veterinere götürün.

3. EDiZZ

EDiZZ New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinere götürmeye bende düşündüm fakat bakım ücretine 35 TL tedaviye 65 TL diyor kafayı yediğini düşünüyorum o veterinerin ama işinde iyi olduğunu duydum

4. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8
    Bence de veterinere götürmen en mantıklısı, kan toplamış gibi durmuyor, bir bacaktan bir bacağa yayılması ise felç olması yüksek ihtimal gibi göürünüyor, bir yere çarpıp düşmediyse kırık da değildir, parmağını ayaklarına değdirip kavratma hareketi vs yap biraz hareket vardır belki

5. EDiZZ

EDiZZ New Member

Beğenileri:
    0
    Ayaklarını hareket ettirebiliyor çok olmasada sıkadabiliyor ama uçamıyor ayaklarının üstünde duramıyor sorunda bu zaten

6. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12

Masaj yapmayı dene hafifçe.Kan dolaşımını yerine getir.

7. BERK COSKUN

BERK COSKUN New Member

Beğenileri:
    0
    Ben konuyu tam anlayamadim kus ne zamandir boyle ve nasil oldu? Eski kusumu hatirladim. Ayagini tule takmisti boyle yan yan duruyordu. Surekli yerdeydi yerden yem yiodu sonra vitaminlerle kendini toplamisti.

8. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8
    Genelde insanlar evcil hayvanlarına bir şey olduğunda veterinere götürmeyi tercih etmediklerinden veterinerler de gelen birkaç müşteriden olduğundan fazla para istiyor, eğer kırık vs olmadığından eminsen bacaklarıyla yavaş yavaş oyna fizik tedavisi gibi, sonra el yardımıyla ayaklarının üzerinde tutmayı dene, hiç veteriner de bilmiyorum ama belki istanbul üniversitesinin avcılardaki veterinerlik kampüsündekiler yardım edebilir, veya durumu daha da kötü olursa o veterinere götür mecburen, madem işinde de iyileştirir bakıp

9. EDiZZ

EDiZZ New Member

Beğenileri:
    0
    Aslında şyle oldu ilk 1 hafta önce tek ayağını kullanamıyordu topallıyordu sonraki gün ise 2. ayağınıda kullanamaya başladı ve artık hiç yürüyemiyor gagasıyla hareket etmeye çalışıyor hatta şöyle birşeyde denedim kafesten çıkarıp yere bıraktım ve önüne bir cetvel tuttum onun yardımıyla gagasıyla kendini çekiyor yürümeye çabalıyor nasıl düzelicek bilmiyorum :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:28 -->-> Daha önceki mesaj 16:25 --

istanbulda olabilseydim götürürdüm zaten düşünmeden izmirde olduğum için bir şey yapamıyorum veterinerler pek fazla muhabbet kuşu ilgisi yok bi arkadaşım sayesinde bende veteriner buldum dediğim gibi yüksek bir değer istiyor zaten kuşun kendisi 25 TL ne biliyim bide %100 iğleşme olasılığıda vermiyor garip geldi

Sayfayı Paylaş