Karadeniz Pet

Hastamı LÜTFEN YARDIM AC

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest

Arkadaşlar kuşu alalı 2 gün oldu yanına yaklaşınca kafesin kapısının oraya gidip oturuyor normal zamanda sürekli ordan oraya uçuyor.

kuş bir arkadaşın benim olsa anlardım . bu fotoğraflara göre sizce hasta mı ? daha gagasında siyahlık var

ve az yem yiyor

lBX1oX.jpg

V2OYZn.jpg

nYdrv0.jpg

vYG40v.jpg

1jbd9A.jpg

LdM3Jj.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gagasındaki siyahlık kuşun rengiyle ilgili olabilir, yeni aldığım üç kardeş kuşun birinde de vardı aynı şekilde gagada ve cerede siyahlık. Gayet sağlıklı harektli bir kuştu. Dişi çıktığı için geçen cumartesi arkadaşıma verdim onu.

Onun dışında resimdeki kuşta bence bir sıkıntı yok gibi görünüyor. iki gün olmuş alalı, bir süre daha gözlemleyin derim. Usta kuşçular daha doğru tespit yapacaklardır.

Birde kafesi biraz küçük gibi geldi bana... Biraz daha ferah kafes tercih edebilirsiniz...

Son düzenleme:
kuş yavru uyuması normal bana bi sorun yok gibi göründü

yeni geldiği için olabilir

bende öyle düşündüm çok hareketli olması endişelendirdi beni

Gagasındaki siyahlık kuşun rengiyle ilgili olabilir, yeni aldığım üç kardeş kuşun birinde de vardı aynı şekilde gagada ve cerede siyahlık. Gayet sağlıklı harektli bir kuştu. Dişi çıktığı için geçen cumartesi arkadaşıma verdim onu.

Onun dışında resimdeki kuşta bence bir sıkıntı yok gibi görünüyor. iki gün olmuş alalı, bir süre daha gözlemleyin derim. Usta kuşçular daha doğru tespit yapacaklardır.

Birde kafesi biraz küçük gibi geldi bana... Biraz daha ferah kafes tercih edebilirsiniz...

alan arkadaşın ilk kuşu benim sayemde aldı bende endişeleniyorum haliyle.

kuş yavru uyuması normal bana bi sorun yok gibi göründü

bazen uyuyor ancak tüyü kabarık gibime geldi başının orası falan hasta olma ihtimalinden şüphe ettim

Eğer hasta değilse, ortam değişikliğinden kaynaklı bir stres sonucuysa dal darı vermenizi tavsiye ederim. Normal yemden daha kısa sürede yiyecektir. Geleli 2 gün de olsa kafesin içinde en çok vakit geçirdiği yerler az çok bellidir. Oralara yakın bir yere kuşu rahatsız etmeyecek şekilde asarsanız muhakkak tadına bakacaktır. Ama çok uzun süre kalmasın, mesela 1 gün sonra çıkarın. Dal darı; yemesi kolay olduğundan kuşların normal yeme ilgisini azaltabiliyor. Hem dal darıyı severse -sevmeyen kuş duymadım- kafesine ve size alışması da kolaylaşabilir.

kabarma yoksa hasta degildir o siyahlık yavru oldundan dolayı büydükce gecer o siyahlık

Geri