petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hastamı LÜTFEN YARDIM AC

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

Arkadaşlar kuşu alalı 2 gün oldu yanına yaklaşınca kafesin kapısının oraya gidip oturuyor normal zamanda sürekli ordan oraya uçuyor.

kuş bir arkadaşın benim olsa anlardım . bu fotoğraflara göre sizce hasta mı ? daha gagasında siyahlık var

ve az yem yiyor

#1 Özgür+, 25 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Ağustos 2014
  2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yeni geldiği için olabilir

3. Adalet TOSUN

Adalet TOSUN New Member

Beğenileri:
    1
    Gagasındaki siyahlık kuşun rengiyle ilgili olabilir, yeni aldığım üç kardeş kuşun birinde de vardı aynı şekilde gagada ve cerede siyahlık. Gayet sağlıklı harektli bir kuştu. Dişi çıktığı için geçen cumartesi arkadaşıma verdim onu.

Onun dışında resimdeki kuşta bence bir sıkıntı yok gibi görünüyor. iki gün olmuş alalı, bir süre daha gözlemleyin derim. Usta kuşçular daha doğru tespit yapacaklardır.

Birde kafesi biraz küçük gibi geldi bana... Biraz daha ferah kafes tercih edebilirsiniz...

#3 Adalet TOSUN, 25 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
  4. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş yavru uyuması normal bana bi sorun yok gibi göründü

5. Özgür+

Özgür+ Guest

bende öyle düşündüm çok hareketli olması endişelendirdi beni

alan arkadaşın ilk kuşu benim sayemde aldı bende endişeleniyorum haliyle.

bazen uyuyor ancak tüyü kabarık gibime geldi başının orası falan hasta olma ihtimalinden şüphe ettim

6. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer hasta değilse, ortam değişikliğinden kaynaklı bir stres sonucuysa dal darı vermenizi tavsiye ederim. Normal yemden daha kısa sürede yiyecektir. Geleli 2 gün de olsa kafesin içinde en çok vakit geçirdiği yerler az çok bellidir. Oralara yakın bir yere kuşu rahatsız etmeyecek şekilde asarsanız muhakkak tadına bakacaktır. Ama çok uzun süre kalmasın, mesela 1 gün sonra çıkarın. Dal darı; yemesi kolay olduğundan kuşların normal yeme ilgisini azaltabiliyor. Hem dal darıyı severse -sevmeyen kuş duymadım- kafesine ve size alışması da kolaylaşabilir.

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kabarma yoksa hasta degildir o siyahlık yavru oldundan dolayı büydükce gecer o siyahlık

Sayfayı Paylaş