Karadeniz Pet

hastamı oldu acaba

Berrin YASMİN

Emektar Üye
az önce kuşların odasına girdim erkek kuşum kabarık hasta gibi duruyordu moralim bozuldu yemlerini sularını tazeledim hemen yemliğe geldi biraz yem yedi hemen su içti sularına avisol koydum yemliğin bitanesini taktım hemen erkek yanaştı yedi daha sonra odaya girdim dişi yemlikteydi beni görünce kaçtı dişi erkek hemen yemlige geldi yem yemeye başladı.bunlarda resimler

bu erkeğimi kaybetmek istemiyorum biliyorsunuz ki bu erkeğimin dişisi kuluçkada ölmüştü ishal de yok anlamadım bu kabarıklığın sebebini.bakıcı bi erkek

Abla erkek kuş hastalanmış üşütmüş olmalı.

Kuşu sıcak tutup yemesini içmesini kontrol edin. İshal yok demişsiniz ama eğer ki ishali olursa patates ile pirinç haşlayıp ezip yemesini sağlayın. Umarım önemli bir şey değildir :(

Kuşu sıcak tutup yemesini içmesini kontrol edin. İshal yok demişsiniz ama eğer ki ishali olursa patates ile pirinç haşlayıp ezip yemesini sağlayın. Umarım önemli bir şey değildir :(

teşekkür ederim inşallah birşey olmaz her ihtimale karşılık patates haşlıyorum şuan.

rica ederim eğer ki onları yemez ise üzerine dal darıyı ufalayıp serpebilirsiniz veya yem serpebilirsiniz biraz. yine inatlaşırsa haşladığınız pirincin suyundan soğuduktan sonra suluğuna koyabilirsiniz. sonuçta su elbet içecek. inşallah basit bir şeydir :)

çay kaşığının ucunla koydum suyuna muhammet çok teşekkür ederim inşallah iyileşir.

suyuna çay kaşığı ucuyla Türk kahvesi katın ve sıcakta tutun etkisini göreceksiniz

Abla diğerinin yanından ayrıdın mı ona da bulaşmasın grip olmuştur, ben ağrı kesici ile düzeltmiştim suyuna tırnağımın ucu kadar kattım, gerisini o yaptı zaten.

Kuşunuz kurumaya girmiş olabilir eğer gerçekten kuruma ise mahelesef yapacak bir şey yok kuşunuzu elinize alın çok hafif ve göğüs kemiği çok keskinleşmişse kuruma hastalığına yakalanmıştır kuruma hastası kuşlar sağlıklı gibi görünüp aniden hastalıkları dışa vurabiliyor ve sonuç üzücü ama ölüm ,Bulundukları ortamda ani ısı değişim oldumu aslında bu korunma şeklidir bir yandanda
çünkü kuşlar tüylerini kabartarak, soğuk havalarda vücut ısılarının düşmesini engeller. Tüyler kabarınca tüylerin içine hava dolar. Hava iyi bir iletken olmadığı için dışarıdaki soğuk havanın içeri, içerideki sıcaklığın da dışarı çıkmasını büyük oranda engeller. Sıcak havalarda ise tüylerini vücutlarına yapıştırarak, vücutlarının serin kalmasını sağlarlar. Pencerelerimizde çift cam kulanılmasının nedeni de bu iki cam arasındaki havanın ısı ve ses iletimini azaltmasıdır.

Kuşunuz kurumaya girmiş olabilir eğer gerçekten kuruma ise mahelesef yapacak bir şey yok kuşunuzu elinize alın çok hafif ve göğüs kemiği çok keskinleşmişse kuruma hastalığına yakalanmıştır kuruma hastası kuşlar sağlıklı gibi görünüp aniden hastalıkları dışa vurabiliyor ve sonuç üzücü ama ölüm ,Bulundukları ortamda ani ısı değişim oldumu aslında bu korunma şeklidir bir yandanda
çünkü kuşlar tüylerini kabartarak, soğuk havalarda vücut ısılarının düşmesini engeller. Tüyler kabarınca tüylerin içine hava dolar. Hava iyi bir iletken olmadığı için dışarıdaki soğuk havanın içeri, içerideki sıcaklığın da dışarı çıkmasını büyük oranda engeller. Sıcak havalarda ise tüylerini vücutlarına yapıştırarak, vücutlarının serin kalmasını sağlarlar. Pencerelerimizde çift cam kulanılmasının nedeni de bu iki cam arasındaki havanın ısı ve ses iletimini azaltmasıdır.
Yem falan yiyor suda içti eve gidince bakarım direk kuruma hastalıgına yakalanmış olduğuna nerden kanaat getirdiniz inşallah öyle değildir içime şüphe düştü şimdi bu arada çok teşekkür ederim aklıma geldi kuruma hastalığı olabilır mi diye ama düşünmesi bile kötü düşünmek istemedim ve kuşları ayırmalımıyım.

abla benim kuşumda geleli 5 gün oldu aynı şekilde dişi kabarık gözlerini kapatıyo tünüyo ne zaman görsem öyle dışkısıda açık yeşil napıcam . erkekle arada öpüşüyolar yem yiyo suda içtiğini gördüm bir kere :(:(

Geri