petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

hastamı oldu acaba

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Berrin YASMİN tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    az önce kuşların odasına girdim erkek kuşum kabarık hasta gibi duruyordu moralim bozuldu yemlerini sularını tazeledim hemen yemliğe geldi biraz yem yedi hemen su içti sularına avisol koydum yemliğin bitanesini taktım hemen erkek yanaştı yedi daha sonra odaya girdim dişi yemlikteydi beni görünce kaçtı dişi erkek hemen yemlige geldi yem yemeye başladı.bunlarda resimler[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    bu erkeğimi kaybetmek istemiyorum biliyorsunuz ki bu erkeğimin dişisi kuluçkada ölmüştü ishal de yok anlamadım bu kabarıklığın sebebini.bakıcı bi erkek

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Abla erkek kuş hastalanmış üşütmüş olmalı.

4. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    ne yapmalıyım kuşların olduğu oda da açık bi yerde yok ki hadi cereyanda kaldı üşüttü desem suyuna avisol koydum içti :(

5. pnraky
    Gizli

pnraky Guest

Kuşu sıcak tutup yemesini içmesini kontrol edin. İshal yok demişsiniz ama eğer ki ishali olursa patates ile pirinç haşlayıp ezip yemesini sağlayın. Umarım önemli bir şey değildir :(

6. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim inşallah birşey olmaz her ihtimale karşılık patates haşlıyorum şuan.

7. pnraky
    Gizli

pnraky Guest

rica ederim eğer ki onları yemez ise üzerine dal darıyı ufalayıp serpebilirsiniz veya yem serpebilirsiniz biraz. yine inatlaşırsa haşladığınız pirincin suyundan soğuduktan sonra suluğuna koyabilirsiniz. sonuçta su elbet içecek. inşallah basit bir şeydir :)

8. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Abla suyuna az miktarda kahve kat.

9. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    tamam hemen katıyorum.

#9 Berrin YASMİN, 21 Nisan 2013
    Son düzenleme: 21 Nisan 2013
  10. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    çay kaşığının ucunla koydum suyuna muhammet çok teşekkür ederim inşallah iyileşir.

11. Bilal ELMAS
    Gizli

Umarim en kisa zamanda iyilesir :(

12. Umutcan AĞLAR
    Gizli

suyuna çay kaşığı ucuyla Türk kahvesi katın ve sıcakta tutun etkisini göreceksiniz

13. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    suyuna kahve koydum inşallah içer diger sulukta da avisol var.

14. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Abla diğerinin yanından ayrıdın mı ona da bulaşmasın grip olmuştur, ben ağrı kesici ile düzeltmiştim suyuna tırnağımın ucu kadar kattım, gerisini o yaptı zaten.

15. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Kuşunuz kurumaya girmiş olabilir eğer gerçekten kuruma ise mahelesef yapacak bir şey yok kuşunuzu elinize alın çok hafif ve göğüs kemiği çok keskinleşmişse kuruma hastalığına yakalanmıştır kuruma hastası kuşlar sağlıklı gibi görünüp aniden hastalıkları dışa vurabiliyor ve sonuç üzücü ama ölüm ,Bulundukları ortamda ani ısı değişim oldumu aslında bu korunma şeklidir bir yandanda
    çünkü kuşlar tüylerini kabartarak, soğuk havalarda vücut ısılarının düşmesini engeller. Tüyler kabarınca tüylerin içine hava dolar. Hava iyi bir iletken olmadığı için dışarıdaki soğuk havanın içeri, içerideki sıcaklığın da dışarı çıkmasını büyük oranda engeller. Sıcak havalarda ise tüylerini vücutlarına yapıştırarak, vücutlarının serin kalmasını sağlarlar. Pencerelerimizde çift cam kulanılmasının nedeni de bu iki cam arasındaki havanın ısı ve ses iletimini azaltmasıdır.

16. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Yem falan yiyor suda içti eve gidince bakarım direk kuruma hastalıgına yakalanmış olduğuna nerden kanaat getirdiniz inşallah öyle değildir içime şüphe düştü şimdi bu arada çok teşekkür ederim aklıma geldi kuruma hastalığı olabilır mi diye ama düşünmesi bile kötü düşünmek istemedim ve kuşları ayırmalımıyım.

17. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kuşumda kabarma durumu geçmiş gibi

18. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim bugün iyi görünüyor.

19. HalilBOZOĞLU
    Gizli

abla benim kuşumda geleli 5 gün oldu aynı şekilde dişi kabarık gözlerini kapatıyo tünüyo ne zaman görsem öyle dışkısıda açık yeşil napıcam . erkekle arada öpüşüyolar yem yiyo suda içtiğini gördüm bir kere :(:(

20. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    dışkısı sıvı mı sıvıysa ishal olmuştur.

Sayfayı Paylaş