Karadeniz Pet

Hata mı yapıyorum?

brunomars

Meraklı Üye
Arkadaslar havalar cok sicak muhabbet kusum sicaktan bunaliyor hareketlerinden belli ancak banyoluktan korktugu icin girmiyor icine bende elimde tutup cesmenin altinda cok hafif ve ilik bir suya tutuyorum gogsunu kanatlarinin altini islatiyorum kafasina gelmeyecek sekilde basta korkup debelenmeye basliyor sonra oda alisinca kendim yavasca avcumu aciyorum gogsune su geldikce hosuna gidiyor herhalde etrafi izliyor acaba bu yaptigim hata mi bir sye olur mu ?

Kuşunuz elinize alışkınsa elinize konduğunda suyu hafif acınız ve 2 3 dakika suyun yanında bekletiniz suyun sesini algıladığında kendisi banyo yapacaktır ben hep haftada 1 kere öyle yapıyorum

Yaptığında bi yanlış yok,burnuna özellikle kulağına su kaçmadigi surece sıkıntı yok.
Benim de kuşunum biri elime bile gelmez kaldı ki banyo yapacak.
Bulunduğum yerde çok sıcak
Mecburen Elimle yıkıyorum kuşu .

Ama seninki uysal gibi.
Bi kaba su koy içine sevdiği yeşilliği koy.
Bide öyle dene su seviyesi yüksek olmasın fazla belki işe yarar.

elde musluğun altında sokup yıkamak yanlıştır forumda bu konu hakkında yazılan yazılar mevcut değişimden sonra silinmediyse eğer

eline alışıksa çok ince şekilde yukarıdan avcuna su dolarken gelip yıkanabilir bu olur ama senin musluğun altına tutup yıkaman bence iyi değil

fıs fısla su sıkabilirsin üstüne

elde musluğun altında sokup yıkamak yanlıştır forumda bu konu hakkında yazılan yazılar mevcut değişimden sonra silinmediyse eğer

eline alışıksa çok ince şekilde yukarıdan avcuna su dolarken gelip yıkanabilir bu olur ama senin musluğun altına tutup yıkaman bence iyi değil

fıs fısla su sıkabilirsin üstüne
Ondan daha çok korkuyor oraya buraya kaçıp saldırıyor kendine zarar verecek hale geliyor

Geri