petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Hayat memat meselesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve board tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaşlar;

Kuşumuz 1 saat önce evin içerisinde hızlı şekilde uçuyordu dönüş manevrası yaptığında amerikan kapının köşesine hızlıca çarptı ve birden yere düştü 2 kanadınıda sonuna kadar açtı kaldı öyle neyse kafasını taşıyamıyor şuan bir sağa bir sola düşüyor kafası dengesini sağlayamıyor tünekte falan duramıyor. Elimin içine aldığımda kafasını yavaşça bir sağa bir sola çeviriyor sürekli. İnsanlar boynu tutulunca nasıl yavaşça çevirir aynen öyle.

Sizce boynu kırılmış olabilirmi?

Boynu kırılsa yaşayabilirmi?

Sizin tespitiniz nedir ne olmuş olabilir?

2. Minel GÜLER

Kıyamam ya çok çok geçmiş olsun,gerçekten çok üzüldüm ama problem ciddi gibi görünüyor yarın ilk işiniz veterinere götürmek olmalı bence.çok narin hayvanlar düzelir demeye gelmiyor :(

3. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Veteriner aradık kapalılarmış çalışmıyorlarmış 3-4 yerle görüştüm muhabbet kuşu deyince önemsemiyorlar şoka girmiştir falan diyorlar.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    sprey ile yoksa elinle su serp biraz..
    Öyle uçarkan sağa sola çarpmak çok hasar vermiyor ama..
    Geçmiş olsun.

5. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun. Durumu kotu görünüyor. İnşallah iyileşir. Hemen veteriner görmesi gerek bence.

6. Minel GÜLER

Yazıklar olsun ya.Benim 2 ay önce falan aldığım bir köpeğim vardı 40 günlük boynu büyük köpek tarafından zedelendi.Sinirleri ezilmiş dendi.Veteriner küçük olduğu için müdahale edemedi ama hep boynunu ovun dedi.Sizde ufak hareketlerle ovmayı deneyebilirsiniz.Yalnız köpeğin dayanıklılığıyla kuşun ki aynı değil umarım çok ciddi bir sorunu yoktur :( çok geçmiş olsun.yine de yarın mutlaka götürün.kafeste de tünekte duramıyorsa kafesin altına boynunu destekleyecek bir şekilde yatırın bence,pamuk olabilir mesela kullanacağınız malzeme.

7. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Bilgisi olan yokmu

8. Minel GÜLER

Kafasını tutamadığı için yemde yiyemeyebilir çok ilgi istiyor şu an sanırım hiçbir fikrim yok.birazdan bilgili arkadaşlar yardımcı olur inşallah :(

9. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Durumu kritik gibi

10. Belkibirgün

Beğenileri:
    0
    Üzüldüm . . Geçen hafta ne yazıkki en değerli kuşumu aynı şekilde kaybettim. Geçmiş olsun, umarım düzelir..

11. board

board New Member

Beğenileri:
    0
    Ustalarında yorumlarını bekliyorum.

12. Emre KARAN

Emre KARAN New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Kuşun son durumu hakkında bilgi verirsen. Bide hafif masaj yapmaya dene. Şok geçirmiş olabilir. Olayın üstünden kaç saat geçti refleksleri ne durumda. Tam olarak nerede oturuyorsun veterinere yönlendireğim seni.

İstanbul için veteriner adresleri ve telleri.

İstanbul Veteriner Klinikleri

#12 Emre KARAN, 10 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 10 Ağustos 2014
  13. İbrahim Tura

Gerçekten geçmiş Olsun kardeşim.Çok Üzüldüm.Allahım şifa versin.İnşallah bir an önce iyileşir...

14. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    geçmiş olsunnn .allah şifa verir inşallah

15. melihsanver

geçmiş olsun çok şirin bi kuşmuş inşallah bir an önce iyileşir

16. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    son durum ne

17. Kuşsever12

çiftliktekilere gel buradakilerin hepsi açık veya petshopcuya götür belki birşey der :(

Sayfayı Paylaş