Karadeniz Pet

hint bülbülü muhabbet kuşu

Alper Parlak

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak bi akrabam bakamadıgı için hint bülbülünü bize vermek istedi ama ben almakta kararsız kaldım muhabbet kuşuyla ayrı kafeste aynı odada yaşayabilirmi ayrıca hint bülbülü hiç yetiştirmedim evcil bi kuş mu salabilirmiyim evde

Aynı odada bakabilirsin sorun olmaz. Diğer türlüde evcileştirmek için konular var fakat yabani ve ürkek kuşlardır evcileşmesi pek mümkün değildir belki yeme düşmek üzereyken elle felan beslersen bir ihtimal. Ama yavru almak istiyorsan en kolay yavru alabileceğin türdür. şuan kaç kuş var bilmiyorum baya bi arttılar arada götürüp petshopta değiştiriyorum eşleştirmek için. Eve de salarsan yakalaman baya bi zor karanlıkta veya üzerine birşeyler örterek anca

Son düzenleme:
evcilleştirmek mümkün olmaz sanırım çünkü kaç aylık bilmiyorum hep evlerinin bi köşesinde durmuş bi kuş tek başına durmuş hep bide her akşam evde olmaya biliyorum muhabbet kuşu benim evde olmayışıma alıştı ama hint bülbülünden yavru alırken ilgi bekler mi

yok sen onun yanına bir eş al bir de yuva+yuva malzemesi+kalamar+yem bunları koy arkana bakma direk yuvayı örer 2 haftaya da yumurtalar gelmeye başlar.

Geri