Karadeniz Pet

Hobihanem den eşsiz çift [Çağrı SİPAHİ]

Çağrı SİPAHİ

Yeni Üye
MAŞALLAH diyin arkadaşlar Özene bezene baktığım kuşlarımın eşsiz zevk veren renklerdeki yavruları

Hangi renk istersen var yuva da :)
Yeşil mi var
Mavi mi var
Açık yeşil mi var
Albino mu oda var :D:D

MAŞALLAH

Son düzenleme:
maşallah maşallah. anne ve baba kuşları da ekleyebilir misin :)

Maşallah :)
nazar-boncu-u.jpg
inşallah banada nasip olur kuşlarım yuvaya giriyor ama bakıcaz :)

Maşallah güzel kuşlar anne ve babayı merak ettim mümkünse görmek isterim

kuşlarınız o kadar güzel ki neredeyse üzerine felak - nas okicam

(OKUNUŞU
Kul e'ûzü birabbilfelak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikin izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil'ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

MÂNÂSI
De ki: Yaratilmislarin serrinden, karanlik çöktügü zaman gecenin serrinden, dügümlere üfleyenlerin serrinden ve haset edenin, içindeki hasedini disariya vurdugu vakit, serrinden; safak aydinliginin Rabbine (Allâh'a) siginirim.

AÇIKLAMA
Felak Suresi, Mekke'de nazil olmustur. 5 ayettir. Felak, sabah manasina geldigi gibi yarmak manasina da gelir. Bundan sonra gelen Nâs suresiyle birlikte ikisine "iki koruyucu" anlamina "muavvizeteyn" denir. Bu surelerin sifa maksadiyla okunduguna dair hadisler vardir.
Nas Suresi:

OKUNUŞU
Kul e'uzü birabbinnâsi. Melikinnâsi. İlâhinnâs. Min serrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.

MÂNÂSI
1. De ki: Siginirim ben insanlarin Rabbine,
2. Insanlarin Melikine (mutlak sahip ve hakimine),
3. Insanlarin Ilâhina.
4. O sinsi vesvesenin serrinden,
5. O ki insanlarin gögüslerine (kötü düsünceler)fisildar.
6. Gerek cinlerden,gerek insanlardan(olan bütün vesvesecilerin serrinden Allah'a siginirim!

AÇIKLAMA
Nas Suresi, Mekke'de nazil olmustur. 6 ayettir. Nas insan demektir.) {http://www.frmtr.com/islam-ve-insan/2564292-nas-ve-felak-sureleri.html}

Son düzenleme:
Herkese Teşekkür ederim .Nazar değmesin diye sürekli dua ediyorum zaten dualarınız ve iyi temennileriniz için teşekkürler ALLAH Razı olsun
Anne Baba (Baba da biraz yağlanma var farkındayım)

Yuvadan atlayanlar

Maşallah anne babanın da yavrularında maşallah ı var..Allah nazarlardan saklasın..

AMİN Sağolun

Maşallah erkek daha yavrumu yoksa parçalımı??