Karadeniz Pet

Hobipetten Gelen Kargom ve İLAÇ ALIRKEN DAHA GÜVENİLİR YERLERİ TERCİH ETMENİN ÖNEMİ

MehmetD.

Yeni Üye
Başlıktan da anlaşılacağı gibi hobipetten son eksiklerimi tamamladım ve Selçuk beyin önerdiği ishal dişi kuşum için tetramezatin ilacı almaya veterinere gittim ve bana Enteroks isimli ilacı getirdi. Bu çok beklendik bir durum sonuçta elindekini önerecek tabiki ama sonrası çok trajedi.

Önce size yaşadığım bir sıkıntılı durumu anlatacağım.

Veterinerdeki arkadaş sanırım idareten bakıyordu tetramezatin istedim ve elinde yoktu bir yere gidip aldı geldi. Meğer 2 yan dükkandaki veterinerden almış. Tabi @Selçuk YÜKSEL abiden daha mı iyi bilecek dedim önerdiği ilacı almak istemedim. Sonra bi arkadaşını aradı ve telefonda kuşumun sıkıntısını anlatmaya başladı. Karşıdaki kişi ne derse beğenirsiniz. '' Sen o ilacı kim ne derse desin ver. Kuşum yan yattı, çamura battı, suya düştü... ne derlerse çak gönder bu ilacı.'' eee adamda ilacı bana zorla verecek ya inandırıcı olması için sesi hoparlöre almıştı. Bende herşeyi duydum ortam bi sessizleşti adamın bakışları değişti. '' Duymasa bunları iyiydi'' dercesine bakışlar. Tabi ben enteroks isimli ilacı almadım, forumdaki arkadaşlara sorarım olursa bunu alırım dedim. Tetramezatin için bir dolaşayım dedim. Bulamazsam gelir alırım dedim.

Belki önerdiği ilaçta faydalıdır ama sonuçta ellerinde ne varsa onu satmaya çalışıyorlar. Özellikle de hastalık ne olursa olsun.

Sonunda başka bir veterinerden tetramezatin buldum ve aldım. Yarın sabah itibari ile özellikle ishal olan dişi kuşumda tetramezatin tedavisine başlayacağım hayırlısıyla.

Şimdi gelelim en eğlenceli kısma. Hayatımda hiç kargo poşeti açarken bu kadar eğlenmemiştim. Çocuktan beter oldum valla yemin ediyorum. Hobiden müşteri hizmetleri bakımından çok yardımcı oldular. Böyle bir ilgi beklemiyordum.

Multivitamin, probiyotik eksiklerim ve yem ihtiyacımvardı. Dişi kuşumu ayırdığım için yemlik mamalık gibi ihtiyaçlarım da vardı onları da oradan aldım kargo bedavaya geldi. fiyat olarakta pek birşey tutmadılar zaten. Kargo süresi olarakta pazar günü sipariş ettim. Pazartesi arayarak ek siparişte bulundum ikisini birleştirip gönderdiler ve salı günü yani bugün elime geçti. Gayet hızlıydılar.

Mama içinde powermax plus mamadan aldım. İzmir şubesi evime yakındı ve kargo ile uğraşmadan kendim gittim. Hoş sohbet bir adam ile yaklaşık olarak 1 saat muhabbet ederek mamada aldım.

Yarın sabah milat olacak ve yeni bir dönem başlayacak. Sonunda hiç bir eksiğimizin kalmaması da ayrı bir sevindirici.

Son düzenleme:
Enteroks ve Tetramezatin aynı etken maddeye ve aynı dozaja sahip ilaçlar yani AYNI İLAÇLAR. Birini A firması üretiyor diğerini B firması.

Siz veteriner hekimden ilacı istemişsiniz ve o ya da çalışanı elinde olmadığı halde bulmuş ve size getirmiş istediğiniz ilacı. Ancak siz 30 saniyenizi ayırıp internetten Enteroks'un içeriğine bakmadan buraya gelip veterinerleri kötülercesine büyük harflerle ''neden veterinerden ilaç almamalıyız'' yazarak asıl trajediyi kendiniz yaratmış oluyorsunuz.

Yaşadığınız bir olayla üstelik haksız olmanıza rağmen veteriner hekimleri böyle itham etmek ayıp olmuş MehmetD. Bir veteriner hekim buraya gelip ''Neden MEhmetD.'nin hiçbir mesajını ciddiye almamalıyız'' diye yazsa hakkı var.

Enteroks ve Tetramezatin aynı etken maddeye ve aynı dozaja sahip ilaçlar yani AYNI İLAÇLAR. Birini A firması üretiyor diğerini B firması.

Siz veteriner hekimden ilacı istemişsiniz ve o ya da çalışanı elinde olmadığı halde bulmuş ve size getirmiş istediğiniz ilacı. Ancak siz 30 saniyenizi ayırıp internetten Enteroks'un içeriğine bakmadan buraya gelip veterinerleri kötülercesine büyük harflerle ''neden veterinerden ilaç almamalıyız'' yazarak asıl trajediyi kendiniz yaratmış oluyorsunuz.

Yaşadığınız bir olayla üstelik haksız olmanıza rağmen veteriner hekimleri böyle itham etmek ayıp olmuş MehmetD. Bir veteriner hekim buraya gelip ''Neden MEhmetD.'nin hiçbir mesajını ciddiye almamalıyız'' diye yazsa hakkı var.

Peki kuşun bütün sıkıntılarında bu ilacı ver gitsin gibi kullandığı cümlesine ne diyeceksiniz. Ben nasıl güveneyim. İshal değilde başka bir sıkıntı için gitsem yine o ilacı verecek. Bu doğru bir tedavi şekli değil bence. Benim kızdığım nokta bu. Orada ilacın içeriğine birlikte baktık adamla. Doğru söylüyor ikside aynı. Ama kullandığı cümle çok yanlış. Nasıl güvenebilirsiniz ki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir düzeltme yapacak olursam. Veterinerden ilaç almamalıyız yerine veterinerden ilaç alırken daha dikkatli ve bilinçli olmalıyız yazabilirdim. Sonuçta zaten ilacı veterinerden alacağız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri