Karadeniz Pet

İç parazit tedavisi

Avseque

Meraklı Üye
Bir çift kuşum var. İç parazit var dendi ve kontil kullanmamı söylediler. Dozaj olarak da 500 ml suya ilacın kendi ölçeğiyle 5 ml ilaç katmam söylendi ama bu dozaj bana çok fazla geldi. 2 gündür araştırıyorum işin içinden çıkamadım. Bir çok yerde 1 lt suya 1 ml katılması gerektiği söyleniyor. Bazıları 100 ml suya 6 damla diyor. Allah rızası için yardım edin 2 gündür elektrolit veriyorum yarın ilaca başlayacağım. Kuşların dışkıları bu şekilde

Kusa kabak çekirdegi verin.Hem doğal hemde ilaçlar gibi etkilidir.

Kavrulmamıs sade kabak çekirdegini dövüp yemlikle verin.Yemiyorsa yemleri çekin 6 7 saat sadece Kabak çekirdeği kalsın,bu sayede yiyecektir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusa kabak çekirdegi verin.Hem doğal hemde ilaçlar gibi etkilidir.

Kavrulmamıs sade kabak çekirdegini dövüp yemlikle verin.Yemiyorsa yemleri çekin 6 7 saat sadece Kabak çekirdeği kalsın,bu sayede yiyecektir.

Teşekkür ederim kontili nasıl kullanmalıyım peki

Ek olarak ilaç kullanmanıza gerek yok.Sadece kabak çekirdegi yeter...

Ek olarak ilaç kullanmanıza gerek yok.Sadece kabak çekirdegi yeter...

Bu ilk ilaç kullanışım değil daha önce de buna benzer bir durum olmuştu. Vetakoksin kullanmıştım o zaman düzelmişlerdi. Şimdi de kontil önerildi. Dozaj konusunda kafam karışık sadece

Lütfen kaç ml suya kaç ml kontil kullanmalıyım???Araştırmaktan başıma ağrı girdi artık. Allah rızası için yardım edin

Lütfen kaç ml suya kaç ml kontil kullanmalıyım???Araştırmaktan başıma ağrı girdi artık. Allah rızası için yardım edin
1 lt suya içinden çıkan ölçekle 1 ml kadar uyguladım ben.Ya da max 1 çay kaşığı konduğunu okumuştum usta birinden.Bu şekilde yapabilirsiniz.

1 lt suya içinden çıkan ölçekle 1 ml kadar uyguladım ben.Ya da max 1 çay kaşığı konduğunu okumuştum usta birinden.Bu şekilde yapabilirsiniz.
Bende şırınga da var onunla 1 ml ölçebilirim. 1 lt suya 1 ml doğru mudur? Sonuç aldınız mı peki kuşlarınız iyileşti mi?

Bende şırınga da var onunla 1 ml ölçebilirim. 1 lt suya 1 ml doğru mudur? Sonuç aldınız mı peki kuşlarınız iyileşti mi?
Bana söyleyen kişi de yarım litre suya içinden çıkan ölçekle yarım ölçek dedi bu da yarım litre suya 5 ml ilaç oluyor. Bu kadar ilaç çok fazla geldi bana

Ben açıkçası koruma amaçlı bir kür uyguladım 10 gün arayla.Ayrıca kontil değil sitraks kullanmıştım.Eğer sorun gerçekten iç parazitse iyi gelecektir bu ilaçlar.

Ben açıkçası koruma amaçlı bir kür uyguladım 10 gün arayla.Ayrıca kontil değil sitraks kullanmıştım.Eğer sorun gerçekten iç parazitse iyi gelecektir bu ilaçlar.
Benimki tedavi amaçlı olacak. Bu dediğiniz oran yeterli olur mu acaba?

Şırınga da cc ya da ml yazar öyle ayarlayın,iki ölçekte eşit zaten.Ölçekte de yazması lazım aslında ama şırıngayla daha kolay ölçülür.

Oran hep aynı siz 1 lt ye 1 ml verin,10 gün sonra 2.kürü verip tamamlayın tedaviyi.
Anladım teşekkür ederim. Bana tedaviyi söyleyen kişi neden bu kadar yüksek dozda söylemiş olabilir ki? Neredeyse 10 katı oluyor bu kadar yüksek dozun kuşa zararı olmaz mı

Anladım teşekkür ederim. Bana tedaviyi söyleyen kişi neden bu kadar yüksek dozda söylemiş olabilir ki? Neredeyse 10 katı oluyor bu kadar yüksek dozun kuşa zararı olmaz mı
Kendisi o şekilde kullanmıştır belki bilemiyorum ama bence fazla bir ölçü,ben dediğim şekilde uyguladım bir sorunda yaşamadık şükür.

Bir çift kuşum var. İç parazit var dendi ve kontil kullanmamı söylediler. Dozaj olarak da 500 ml suya ilacın kendi ölçeğiyle 5 ml ilaç katmam söylendi ama bu dozaj bana çok fazla geldi. 2 gündür araştırıyorum işin içinden çıkamadım. Bir çok yerde 1 lt suya 1 ml katılması gerektiği söyleniyor. Bazıları 100 ml suya 6 damla diyor. Allah rızası için yardım edin 2 gündür elektrolit veriyorum yarın ilaca başlayacağım. Kuşların dışkıları bu şekilde

500 ml suya 5 ml Kontil çok fazla. 1 litre suya 1 ml Kontil yeterli. Hazalın da dediği gibi 10 gün sonra tekrar 2 gün vermeniz gerek.

500 ml suya 5 ml Kontil çok fazla. 1 litre suya 1 ml Kontil yeterli. Hazalın da dediği gibi 10 gün sonra tekrar 2 gün vermeniz gerek.
Bana tedaviyi öneren kişiye inatla sorduktan sonra 500 ml suya 2,5 ml koy dedi. Ama ben sizin dediğinizi uygulayacağım. Bir sosyal medya sitesindeki gruptan biriydi bana bu öneriyi veren. Genelde kuşlarımda bir sorun olduğunda buraya yazıyorum ama her zaman cevap alamıyorum buradan. Ben de mecburen onlara danıştım. Ama yanlış yönlendirmişler belli ki. Sizce iç parazit mi var kuşlarımda. Yemeleri normal hareketleri normal kusma yok.

Dışkı resmini ekliyorum.

Geri