Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için veterinerde iç-dış parazit uygulaması

Sra8

Yeni Üye
Merhaba,
Veteriner kuşlarımda parazit olabilme ihtimaline karşı iç-dış parazit yapılması gerektiğini söylüyor. Ensesine bir damla şeklinde stronghold veya broadline ilacı kullanılacak. Bunu daha önce yaptıran veya bilgisi olan var mı? Araştırmalarım sonucunda azıcık bir doz aşımının bile ölüme yol açabileceğini okudum bir çok yerde ve bu riske girmeye değer mi bilmiyorum. Buna alternatif olarak daha güvenli parazit çözümleriniz var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

1 damladan fazlası ciltte tahrişe yol açıyor ama gidip de kuşun üzerine yarım şişe boşaltmadıkça birazcık fazlasından bir şey olmaz merak etmeyin. Veteriner ayarlar onu. Yaptırabilirsiniz
Daha önce yaptırdınız mı acaba? Çok araştırdım ama böyle bir deneyimi olan birini bulamadım :( Çok yeni kuşumu kaybettim hâlâ atlatamadım ve çok korkuyorum diğerlerine de bir şey olur diye.. Şuan gayet sağlıklı görünüyorlar aslında ama her ihtimale karşı yapalım tarzında konuştu vet. Zararı olur mu diye çok kararsız kaldım...

Daha önce yaptırdınız mı acaba? Çok araştırdım ama böyle bir deneyimi olan birini bulamadım :( Çok yeni kuşumu kaybettim hâlâ atlatamadım ve çok korkuyorum diğerlerine de bir şey olur diye.. Şuan gayet sağlıklı görünüyorlar aslında ama her ihtimale karşı yapalım tarzında konuştu vet. Zararı olur mu diye çok kararsız kaldım...
Ben yaptırmadım ama forumda yaptıranları gördüm. Ense damlasını meral etmeyin bir şey olmaz önlem amaçlıda yapılıyor. Ama madem içiniz rahat etmicek sorunu da yoksa yaptırmayın.

Ben yaptırmadım ama forumda yaptıranları gördüm. Ense damlasını meral etmeyin bir şey olmaz önlem amaçlıda yapılıyor. Ama madem içiniz rahat etmicek sorunu da yoksa yaptırmayın.
Ya biraz daha araştırayım o zaman forumda... Çok teşekkürler cevaplarınız için 🙏

Geri